anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego klikając w pobierz etykietę DPD i UPS zamiast pdf pobiera mi ZIP.-a ???

MAMY ROZWIĄZANIE!
www_dc12v_pl
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

W Formularzu Wysyłam z Allegro, w kroku "Wybór przesyłek", pobiera się zip.

W zakładce Zamówione przesyłki (https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wysylam/lista-przesylek) pobiera się od razu pdf.

oznacz moderatorów
Krawczyk_Opony
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Po co komplikujecie nam obsługę?? nie można zrobić tak jak było poprzednio?? Przecież było łatwiej i prościej a teraz obsługa zamówienia znów się przez to wydłuża. Po co plik zip do jednej wysyłki??? przecież etykieta to nie 20GB. Druga istotna sprawa, w dobie oszczedzania i dbania o środowisko na jasną cholerę są te przerywane GRUBE linie oddzielające etykiety. Skoro muszą być to niech będą takie jak poprzednio- cieńsze. Ile mniej środowiska się zanieczyści i ile mniej tonerów do drukarki się zużyje. Bądźmy gospodarni. 

oznacz moderatorów
musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czy musi się pobierać ten zip? Jest to bezsensowne. U żadnego brokera tak nie ma.

oznacz moderatorów
karmaipasza_pl
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Jakaś zmiana w sposobie generowania plików ZIP / PDF / ZPL do etykiet na drukarkę?

Moj wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-drukowania-etyki...

oznacz moderatorów
czesciuzywane195
#9 Pomysłodawca#

Etykiety Allegro Kurier DPD pobierają się w formacie zip. Dotychczas był to pdf.
Na komputerze żadne zmiany nie były wprowadzane, jeszcze wczoraj etykiety były pobierane w pdf.

 

 

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

W Formularzu Wysyłam z Allegro, w kroku "Wybór przesyłek", pobiera się zip.

W zakładce Zamówione przesyłki (https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wysylam/lista-przesylek) pobiera się od razu pdf.

oznacz moderatorów
karmaipasza_pl
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Jakaś zmiana w sposobie generowania plików ZIP / PDF / ZPL do etykiet na drukarkę?

Moj wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-drukowania-etyki...

oznacz moderatorów
czesciuzywane195
#9 Pomysłodawca#

Z jakiej racji taka zmiana ? Wypisuję na zasadzie Zamówienia od kupujących - nadaj przesyłkę. Od zawsze pobierał się pdf który w moim przypadku automatycznie się drukował. Od dziś pobiera mi się zip który muszę ręcznie otworzyć aby otworzyć w nim pdf i go wydrukować.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@czesciuzywane195 proszę skorzystaj z zakładki Zamówione przesyłki, gdzie od razu pobierze się pdf 

oznacz moderatorów
czesciuzywane195
#9 Pomysłodawca#

Czyli jak zawsze z waszej strony... Nawymyślać, nacudować, utrudnić.

oznacz moderatorów
hiphopshoppl
#11 Animator#

Czyli takie udogodnienie żeby klikać w jeszcze większą ilość zakładek?
Jaki jest sens kompresować 30kb ?
Dlaczego allegro tak uparcie utrudnia życie sprzedawcom ?

Cały świat zmniejsza ilość klików potrzebnych do realizacji zamówień allegro odwrotnie 

oznacz moderatorów
humi_pl
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście serwis jak zawsze nie widzi problemu. Zamiast w jednym miejscu trzeba sobie poklikać, bo komuś przeszkadzało. 

Kiedyś był szablon dla przesyłek, też przeszkadzało. Nadajemy takie same paczki, a musimy wpisywać wymiary i wagę za każdym razem. Zgłaszaliśmy w sugestiach kilkukrotnie, w odpowiedzi, że słusznie, fajnie i .... nic z tego. Wpisuj w kółko te same wymiary i wagi.

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

 po co to wprowadziliście ?

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Nie po co, a dlaczego: wymaga tego zmiana architektury narzędzia. Jak tylko będzie to możliwe, wszędzie pliki z etykietami będą pobierać się bezpośrednio.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mgd_tomczyk "wymaga tego zmiana architektury narzędzia"

Szkoda, że o zmianie architektury "jakiegoś tam" narzędzia nie poinformowano nas szybciej. Co to za bzdury? Nie zapewniacie minimum wymagań funkcjonalności ponieważ robicie bliżej nieokreślone zmiany? Jakim cudem? Jeszcze w drugim wątku moderator pisze o pobieraniu ZIP jako nowej funkcjonalności a nie przykrej konieczności spowodowanej zmianami architektury.

Nie wprowadzajcie niepoprawionych bubli na produkcję. To nie jest poważne. Tutaj powinny grube przeprosiny lecieć w pierwszej kolejności, marnujecie państwo czas sprzedawców, integratorów oraz współpracowników. Teraz mam co implementować w swoim oprogramowaniu? Testuje właśnie API i widzę zwracane PDFy. Deweloper mnie informuje, że domyślnym zachowaniem rzekomo jest wysłanie przez API ZIPa. Czy może mi ktoś powiedzieć, co tutaj się dzieje?!

Przepraszam, jeżeli czyjeś emocje zostały zranione. Po prostu samemu pracując w małej firemce, nie widziałem takich działań odkąd tylko pamiętam. To jest skandal.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Testuje właśnie API i widzę zwracane PDFy. Deweloper mnie informuje, że domyślnym zachowaniem rzekomo jest wysłanie przez API ZIPa. - konsultuję to z zespołem i wrócę z informacjami.

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Przecież teraz pliki pobierały się bezpośrednio do pdf.

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

mgd_tomczyk po co zmieniacie "architekturę narzędzia" ? Jaki to ma cel ?

oznacz moderatorów
accadia
#12 Orędownik#

Co ma na celu ta zmiana oprócz dodatkowej pracy dla nas?

Przecież dążycie do tego, żebysmy mieli jej jak najmniej, aby zaoszczedzony czas poswiecic na rozwoj ofert!!! 3:)

oznacz moderatorów