anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego usunięto mój wątek?

mdrogeria
#21 Demiurg#

Chcę z Wami pogadać na temat starej ala nowej platformy , ale mnie banują za linki choć jednen z nich nie kierował bezpośrednio do strony . Zmęczony już jestem ciągłymi podwyżkami opłat , punktami , dyskusjami , ocenami , WSZYSTKO to zrobiło się do d....  , dziubam tu i tam , ale na razie nie ma miejsca ,żeby się mocno zakotwiczyć i dać sobie spokój z allegro . Propozycja owego jest delikatnie mówiąc interesujaca i bardzo jestem cekawy rozwoju wydarzeń .

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ha!! teraz nie macie za co mnie zbanować 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

_Likos_
#20 Guru#

@mdrogeria , @kostas11 , @AlePiesio  Szanowni koledzy o czy Wy w ogóle mówicie. Próbował portal pipipi , ciągle walczy Bezozon ale tylko dzięki temu że ma duża sprzedaż na Niemcy.Obydwa to giganty e commerce z ogromna kasą i doświadczeniem Jak juz mówicie próbuja inne portale które póki co to raczej myślą o przetrwaniu niż o konkurowaniu z Allegro.

Niestety specyfika polskiego rynku jest taka jaka jest i chyba tylko allegro rozumie że Polskiemu konsumentowi trzeba dać: najniższą cene i tłuc reklamami po głowie ile wejdzie. 

Kiedys rozwazałem opcje niezaleznego sklepu internetowego lecz aby w mojej branży zacząć realnie sprzedawać to trzeba miec  potężną kase na reklame wiec szkoda było wysiłku i eneregii na to przedsiewzięcie.

Umowmy sie Allegro ma jedno za co zaplaci każdy sprzedajacy. MA KLIENTA i zarówno allegro jak i sprzedający o tym wiedzą ze dopóki allegro będzie pilnowało aby klienta utrzymać to jak wszyscy wiemy będziemy  liczyc kalkulowac cene i obrót i sprzedawac dopóki budzet bedzie sie spinał i coś z tego zostanie. 

To że allegro ma przewage i konkuruje ze swoimi sprzedawcami cóż jest to oczywiste, czy jest moralnie uczciwe ? hmm a który biznes jest moralnie ucziciwy ???? Kto z Was nie chciałby sprzedawać drożej jeśli miałby taką możliwośc i rynek by tego nie wymuszał ???Kazdy liczy tak aby mu cos tam zostalo. takie prawa rynku . Ja swoim hurtowym klientom generalnie także stawiam taki wybór że mogą kupic na zaproponowanych warunkach albo nie. Podobnie robią moi i pewnie Wasi dostawcy, podobnie też robi allegro. Tak to działa jeśłi sie czegoś od kogoś potrzebuje to albo sie przyjmuje jego warunki albo nie i sie reygnuje ze współpracy.

Podsumowujac na najbliższe 2-3 lata konkurencji dla allegro nie widze.

P.S. A cąły ten katalog i nasladowanie amerykanów to moim zdaniem własnie przygotowanie do wejscia na zachodnie rynki. Bo tam akurat klient jest przyzwyczajony do takiego modelu platformy. Czy Allegro będzie w stanie tam konkurować z amerykanami ? Nie wiem. Zobaczymy.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@kostas11 @AlePiesio @mdrogeria @_Likos_ Właśnie dlatego konkurencja, jaka by ona nie była, jest potrzebna. Jeśli warunki jakie obiecują utrzymają i będzie dobry marketing - a sądzę że tak - to jest szansa - niewielka, ale jest - na zmianę optyki niektórych.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ allegro traci klientów

wystarczy sprawdzić np:

https://fashionbiznes.pl/10-najpopularniejszych-platform-e-commerce-w-polsce/

https://www.iab.org.pl/aktualnosci/raport-e-commerce-2022-juz-dostepny/

są inne konkurencyjne platformy na które umożliwiają podłączenie si e ze swoim towarem

 

Allegro traci bo ciągłe zmiany, wyrzucanie sprzedawców, nieczytelna wyszukiwarka, produktyzacja, dziwna nowomowa i duże prowizje zniechęcają Kupujących

Jako użytkownik allegro od początku jego istnienia boli mnie jaką drogą zmierza portal

tak jak pisałem w innych postAch na tym forum - z portalu, który mógł używany do wyceny przez biegłych sądowych produktów, z opiniami "jak tego nie ma na allegro to nie ma wcale" -

stał się jakiś bezpłciowy i pozbawiony własnego charakteru - ciężko wyszukać tutaj konkretny produkt - nie znając eanu

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@RED   z całym szacunkkiem ale zakładając że platforma Piipipi z czwartego miejsca ma 10mln uzytkowników i zajmuje czwarte miejsce w Polsce co bylby wręcz doskonałym wynikiem jak na rok działalności nowej marki nagle z dnia na dziń znika z rynku ????

Moim zdaniem jeśłi tak by było to platforma raczej powinna myśłeć o umacnianiu sie na danym rynku a nie o likwidacji z dnia na dzień.

Oczywiście wiem że jeśli platform jest coraz wiecej to każda z nich ma jakiś tam odsetek użytkowników lecz tak napprawde póki co żadne nie jest w stanie zagrozić allegro.

Platformy z dalekiego wschodu tak naprawwde będą dopóki nie zrobi sie jakieś zamieszanie z dostawami, walutami , lub przepisami ( wiemy że EU powoli zmierza w strone USA a nie Chin wiec w każdej chwili mogą pojawić sie odpowiednie przepisy odpowiednio blokujące tamte platformy. Zobacz co sie dzieje teraz z tiktokiem) NI nie . Mooim zdaniem póki co na najbliższe kilka lat nie ma alternatywy dla allegro. Przynajmniej jeśli chodzi o handel profesjonalny.

oznacz moderatorów

Client:110143050
#11 Animator#

@_Likos_ "pipipi" zwinął się nie tylko z polskiego rynku. Zniknęli, bo firma sama w sobie ma problemy w Azji, gdzie jest ich główny dochód. Zrobili ostrą i natychmiastową redukcję. Nie ma to nic wspólnego z konkurowaniem z Allegro.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 po wklepaniu jako pierwszy wyskoczył mi PFRON 😂. Ciekawe, duży misio za tym stoi...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Dodam parę słów od siebie...

 

Widzę jak Allegro z roku na rok psuje się coraz bardziej, niestety z przyzwyczajeń Kupujących głównie trzymałem się tego portalu, gdzieś tam od czasu do czasu wrzucając ogłoszenia u konkurencji...

Początek tego roku był fatalny wręcz katastroficzny, styczeń, później wiedzę że luty nie zapowiada się lepiej... basta...

Przerzuciłem wszystkie ogłoszenia z Allegro do konkurencji i to był trafiowny ruch...

 

W lutym sprzedaż na Allegro 123 transakcje w tym 7 nieopłaconych, anulowanych, zwroty 

U konkurencji od 10 lutego 201 transakcji w tym zero zwrotów, anulowanych transakcji oraz nieopłaconych 

 

Niestety Allegro utrudnia sprzedaż na każdym kroku, np próbując znaleźć jak zwykły Kowalski że swojego prywatnego konta produkt z mojej oferty to droga przez mękę, zresztą coraz częściej słyszę to od Klientów 

U konkurencji 1min i mam przedmioty które mnie interesują a 2000 proponowanych, sponsorowanych itp 

 

Ja już Allegro traktuje jako drugi portal sprzedażowy 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci  np próbując znaleźć jak zwykły Kowalski że swojego prywatnego konta produkt z mojej oferty to droga przez mękę, zresztą coraz częściej słyszę to od Klientów 

Myślisz że allegro patrzy na pojedynczego sprzedawcę, allegro chce podsunąć klientowi szybko najtańszy produkt a czy kupi do od Ciebie czy innego sprzedawcy im to bez różnicy 🙂

Wszyscy patrzycie przez swoją sprzedaż a nie globalnie jednym spadnie sprzedaż i odpadną a innym wzrośnie, dla allegro bilans wyjdzie na 0 😄 

Ja odnotowuje od kilku miesięcy 50 - 100 % wzrost sprzedaży i na allegro i na sklepie internetowym a wczoraj miałem telefon od znajomego z mojej branży i się pyta czy u mnie też taka kicha 😄 więc jednym uciekają klienci a inni ich pozyskują 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

 Jak sądzę prędzej czy później działalność Allegro a zwłaszcza A_ona doczeka się dość mocnych regulacji. Np. zakazu OSA, czy wyszukiwarki według trafności, która to trafność jest liczona w sposób niewiadomy dla sprzedających. Pierwsze wyroki np. w GB są już na tapecie i szereg krajów ora KE się do tego przymierza przede wszystkim z troski o swój lokalny handel i wpływy podatkowe. Pytanie czy my do tego czasu dożyjemy :). 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 

Mam na myśli że Allegro za dużo wrzuca podczas wyszukiwania zbędnych aukcji.

Jak mój nick wskazuje siedzę w częściach samochodowych 

W lutym żywcem przeniosłem oferty do konkurencji, te same zdjęcia, te same opisy te same ceny  i u konkurencji zdecydowanie lepsza sprzedaż 😁

Przykładowo w wyszukiwarce wpisując VW Passat B5 drzwi lewy przód i robiąc filtrowanie że mnie tylko części karoserii > drzwi interesują to w wynikach otrzymuje, zamki, klamki ,listewki, naklejki i inne cuda, które kompletnie mnie nie interesują... Może na 7 lub 10 podstronie znajdę pierwsze drzwi 🤯

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 w 3-cim tygodniu lutego miałem przeokropny dołek i tu i na stacjonarnym  ,jak sięgam pamięcią tak źle nie było nigdy ,ale od kilku dni widzę mocne odbicie ... oby nie chwilowe .

oznacz moderatorów

kris88
#8 Zapaleniec#

Bo wtedy Warszawa miała ferie i była na nartach! Ferie się skończyły, to nastąpiło odbicie!

oznacz moderatorów