anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego usuwacie moje oferty?

deymon_pl
#10 Popularyzator#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, usuwacie mi oferty sprzedaży bo niby są powielone ale nie potraficie w swoim katalogu produktów zrozumieć, że spodnie mogą się różnić szerokością pasa, to że mają ten sam wymiar na metce nie oznacza że mają taka samą długość czy ten sam wymiar w pasie, proszę mi wytłumaczyć jak mam wystawiać oferty byście ich nie zakańczali?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

Bo mają pewnie wpisany ten sam EAN, czyli według twórców katalogu Allegro to jest ten sam produkt, a nie można mieć wystawionych więcej niż dwóch takich samych produktów. Jeśli masz możliwość to musisz zwrócić się do producenta aby udostępnił Ci osobne kody dla każdego rozmiaru, koloru, kroju, itp. Jeśli nie, to musisz sam sobie takie kody wykupić, bo Allegro obciąża sprzedawców kosztami prowadzenia tego durnego katalogu. A jeśli masz pojedyncze sztuki danych produktów i nie opłaca Ci się inwestować w kody EAN dla nich, to lepiej po prostu sprzedaj je gdzie indziej.

oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Dobre zmiany allegro kojarzą mi się z pewną partią polityczną za co się nie wezmą to spie... a niby ma być lepiej, łatwiej tylko .... dla kogo ja się pytam? Bo na pewno nie dla nas sprzedających, każde kolejne ulepszenie wiąże się z kolejnymi problemami dla sprzedających

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A sprawa jest prostsza niż konstrukcja cepa. Wystarczy że tam gdzie można wprowadzi się odpowiedni formularz wystawiania i będzie o.k. 

oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ???? Dlaczego nie odpowiadacie? i nie mozna nic ogarnąc przez czat?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@deymon_pl Zgodnie z Regulaminem Allegro publikacja więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan "Nowy" w ramach tej samej podkategorii jest zabroniona.

16.10.2023 usprawniliśmy algorytm detekcji powielonych ofert, co doprowadziło do jednorazowego zatrzymania ich zwiększonej ilości. Od dzisiaj gdy sprawdzamy, czy oferty zostały powielone, bierzemy pod uwagę:

* produkt, z którym oferta jest połączona,
* parametry (w tym numery EAN),
* miniaturki.


Za powieloną uznajemy każdą ofertę, w której występują jednocześnie wszystkie czynniki wymienione powyżej. Nie ma znaczenia, na ilu kontach wystawione są oferty.

Jeśli spodnie mają inny rozmiar, to powinny mieć również inny kod EAN (lub chociaż zmienioną miniaturę). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Czyli mamy oszukiwać klientów tak? W odzieży nie da się wystawić tylko dwóch ofert bo np. 1 spodnie w rozmiarze np. XL mogą mieć 10 różnych pasów lub długości a mają te same zdjecie i ten sam Ean zmiana zeny tez nie pomaga bo i tak usuwacie wiec proszę mi powiedzieć jak mamy to wystawiać?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@deymon_pl Podaj mi przykładowy numer takiej oferty, skonsultuję to z zespołem zajmującym się algorytmem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Pierwszy lepszy numer usuniętej oferty 14023427172

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@deymon_pl Dzięki, dostałam odpowiedź, że w tym przypadku każda długość tego samego modelu i rozmiaru powinna być traktowana jako pojedynczy produkt i nie powinieneś łączyć wielu długości do jednego produktu.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Chyba nie bardzo mnie rozumiecie, jak mam utworzyc pojedynczy produkt skoro wasz katalog na to nie pozwala, a miniaturka jest ta sama bo wygladem w niczym sie produkt nie różni, jedynie wymiarami, metki się tez nie różnią skoro mamy np. spodnie W32 L32 i jedne mają 80cm w pasie a drugie np 86 a trzecie 90 to jak mamy to wystawiać proszę konkretnie mi wytłumaczyc, bo zmiana ceny tez nie wystarcza

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@deymon_pl Dla każdego wymiaru powinieneś stworzyć nowy produkt z innym kodem EAN. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Większość naszych produktów nie ma kodow EAN i niestety są nie do zdobycia więc co rozwiąze sprawe?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@deymon_pl W takim razie są dwie opcje: wystąpienie o kody w https://gs1pl.org/ lub sprzedaż na Allegro Lokalnie. Przykro mi, ale nie mam dla Ciebie innego rozwiązania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Czyli jak zwykle sprzedający dostają po du... kody dla paru tysiecy ofert....ciekawe rozwiązanie, nie wiem kto u Was wprowadza takie zmiany ale nie ma całkowitego pojęcia o nie których branżach i handlu, zamiast ułatwiać nam sprzedającym prace robicie cały czas pod górkę, ehh szkoda słow,  wam prowizja za to tez nie wpadnie wiec nie wiem gdzie tu logika

oznacz moderatorów

imprezator_com
#9 Pomysłodawca#

@deymon_pl musisz "kreatywnie" zmienić miniaturkę, aby algorytm jej nie wyłapał. Czyli odpalić Photoshopa i o paręnaście pikseli, zmniejszyć lub zwiekszyć obrazek.

oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Dzieki, juz i tak 2 dni stracilismy na wznawianie ofert...

oznacz moderatorów

DOLE2
#8 Zapaleniec#

@deymon_pl  Popracuj na miniaturkach. Otwierasz zdjęcie w zwykłym programie Windowsa do edycji zdjęć, zmieniasz odrobinę jasność, nagrywasz, odrobinę przycinasz, nagrywasz z inną nazwą, zmieniasz kontrast itd. Każdą aukcję oferujesz z odrobinę inną miniaturką i będzie grało. 

oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Tak wiem ale przez taką głupote ile pracy nam dokładają

oznacz moderatorów