anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w aplikacji mobilnej jest wyświetlany tytuł z katalogu, a nie tytuł aukcji sprzedającego

narzedzia123
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry,

Mamy problem z klientem. Kupił na naszej aukcji https://allegro.pl/oferta/gazowa-kuchenka-turystyczna-polowa-grill-kartusze-9787694714?snapshot=MjAy...

kuchenkę gazową i żąda dosłania kartuszy. Na naszej aukcji nie ma mowy o kartuszach. Nie ma też tam żadnego zdjęcia kartuszy. Natomiast klient sugeruje się nazwą z katalogu, utworzoną przez kogoś innego. Na podstawie sugestii allegro, produkt został połączony po numerze EAN. Numer ten w tym przypadku dotyczy samej kuchenki. Kartusze dodają sprzedający z własnej inicjatywy. 

Na nasz wniosek tytuł został poprawiony. W dyskusji z klientem allegro sugeruje nam, że mamy zrealizować ofertę, czyli dosłać kartusze (mimo że tego nie było w naszej ofercie). Podejrzewam, że nie jeden sprzedający ma z tego tytułu problemy, gdyż w aplikacji mobilnej nie ma jego tytuły aukcji, tylko jest on pobierany z katalogu. Niejednokrotnie jest on błędny, albo dziwnie skonstruowany. Na przykład nie zawiera nazwy produktu, tylko sam kod. Macie Państwo mnóstwo takich ofert w katalogu. Słabo to wygląda...

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

Client:44052296
#21 Demiurg#

@narzedzia123  tytuł właściwy jest poniżej nad nazwą sprzedawcy.

Dlatego zgłosiłem pomysł żeby allegro zaczęło to wyraźnie oznaczać ale niestety pomysł został odrzucony gdyż twierdza że źle podłączyłem przedmiot do produktu.

Tu jest przykład jak to widzi kupujący

pomysł 002pomysł 002

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@narzedzia123 dziękuję za Twoją wiadomość. Cały czas usprawniamy mechanizm łączenia produktów i tworzenia katalogu. Każdy błąd w katalogu możesz zgłosić, a zespół produktyzacji weryfikuje każde zgłoszenie. Sprzedający odpowiada za treść oferty oraz za jej prawidłowe powiązanie z katalogiem, dlatego taka informacja została udzielona w dyskusji. Mogę to sprawdzić dokładniej, ale poproszę o jej numer. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@la_nika 
Może warto napisać całą prawdę, a nie tylko jej część ?

Sprzedawca odpowiada za prawidłowość powiązania oferty z katalogiem Allegro.
Zgodnie z tzw. "zasadami" Allegro: powiązanie oferty z katalogiem Allegro następuje w oparciu m.in. o identyfikator EAN.
W przypadku gdy sprzedawca podał prawidłowy EAN (i jest w stanie to udowodnić) brak jest podstaw prawnych aby przypisać mu odpowiedzialność za nieprawidłowości znajdujące się w katalogu Allegro pod tym (prawidłowo podanym przez sprzedawcę) numerem.

Innymi słowy: sprzedawca faktycznie może odpowiadać za prawidłowość powiązania, ale nie ma podstaw do pociągnięcia go do odpowiedzialności za błędy którymi zarządza Allegro.
Wykazując błąd w katalogu Allegro pod wskazanym EAN - może z łatwością uwolnić się od takiej odpowiedzialności w przypadku ew. zarzutów kierowanych pod jego adresem.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Kelderek
#8 Zapaleniec#

Szukałem wyjaśnienia do podobnego zjawiska i trafiłem na ten wątek z wujka google - a mianowicie : koszmarnie błędnie kategoryzowanych produktów - np. w powerbankach allegro wyszukuje ... KLEMY do akumulatora samochodowego ...
Szukam rękawiczek > wybieram męskie XL skóra > okazuje sie że wyświetla również damskie, ale co ciekawe jak usunąłem filtr "skóra" znalazło mi WIĘCEJ skórzanych ofert

Tablety > non stop mylone (w niskobudżetówkach) pamięć wewnętrzna i RAM

Parodia co tu się dzieje

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@narzedzia123 błędnie powiązłeś swoją ofertę z katalogiem , klient ma rację .

,,

Kuchenka turystyczna gazowa z grillem + 4x gaz ,,

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
błędnie powiązłeś swoją ofertę z katalogiem 

Z opisu przedstawionego przez Autora wątku: sprzedawca prawidłowo powiązał ofertę z katalogiem (podając prawidłowy EAN), natomiast ów powiązanie (jak wspomniałem - najprawdopodobniej prawidłowe) nastąpiło z wadliwie sparametryzowanym (tu: wadliwie nazwanym) produktem w katalogu Allegro.
Chaosem w katalogu Allegro zarządza Allegro - nie sprzedawca.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam podczas łączenia oferty z katalogiem widać jaki jest w/w tytuł oraz parametry, trudno to w jakikolwiek sposób przeoczyć będąc skupiony na tym co się robi . Tak masz rację ,,Chaosem w katalogu Allegro ,,  , ale sprzedawca ma wybór - łączy i bierze na siebie odpowiedzialność za treść , albo nie łączy i nie wprowadza klienta w błąd . W tym wypadku treść / tytuł z katalogu jasno wskazywal na 4 katusze w zestawie .

Aktualnie mam ponad 90% ofert połączonych z katalogiem ... hmm , pewnie zadasz pytanie dlaczego nie 100 . No ...bo masz rację pisząc o chaosie w katalogu i wolę odrzucić produkt niż zapis w nim zawarty miałby w jakikolwiek sposób wprowadzić kupującego w błąd .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
Z przekazywanych tu informacji przez innych sprzedających - nazwa "katalogowa" (w katalogu Allegro), a nawet niektóre parametry produktu w tymże katalogu zmieniają się (mogą się zmieniać) nawet (a zwłaszcza) w czasie gdy oferta jest aktywna.
Wystawiasz ofertę zatytułowaną np. jako fasola, a po paru dniach ze zdziwieniem stwierdzasz, że ktoś otworzył Ci dyskusję bo w tytule oferty w której dokonano zakupu było napisane "groch"

Natomiast sprzedawca zarządzając swoją ofertą nie widzi tytułów katalogowych, ale własne.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam widzi tytuł oraz paramerty podczas każdej edycji oferty . Jeśli produkt w katalogu jest modyfikowany następuje rozłączenie oferty z katalogiem . Wielokrotnie otrzymywałem maile z informacją o rozłączeniy / połączeniu z katalogiem , ale nie pozostawiłem tej wiadomości bez szczegółowej weryfikacji . Jako nie przytrafiło mi się żeby klient zgłaszał problem bo ,, wydawało mu się ,że kupuje coś innego ,,

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
Ale sprzedawca nie ma uprawnień aby np. edytować nazwę w katalogu Allegro.
Jeżeli podaje prawidłowy (własny) tytuł oferty oraz prawidłowy EAN - to Allegro prezentując kupującym nazwę produktu z katalogu Allegro zamiast tytułu oferty określonej przez sprzedawcę - robi to na własne niebezpieczeństwo i odpowiedzialność.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam nie ma obowiązku łączenia oferty z katalogiem . Nie odpowiada mi to co jest w katalogu więc nie łączę . Podczas edycji oferty wyskakuje propozycja połączenia , ale wystarczy kliknąć ,, sprzedaję inny produkt ,, Nie bardzo rozumiem , większość  /prawie wszyscy / sprzedających przyjęli za prorytet łączenia ofert z katalogiem i dlatego takie kwiatki wychodzą . Pewnie chodzi o lepsze pozycjonowanie ofert  , tak mają atrakcyjniejszą pozycję , którą bardzo szybko stracą po nie rozwiązanej dyskusji i paru negatywach .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
O ile się orientuję - to obowiązek posiadania określonego poziomu ofert połączonych z katalogiem Allegro jest wymogiem stawianym przez Allegro.
Łączenie oferty z rekordem w katalogu Allegro odbywa się (zgodnie z tzw. "zasadami" Allegro) poprzez wprowadzenie EAN i wymaganego minimalnego zestawu parametrów. 
Napisałeś, że klikasz w "sprzedaję inny produkt" - także w sytuacji gdy sprzedajesz produkt o dokładnie tym samym identyfikatorze EAN co pozycja w katalogu Allegro ???

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak @A3dam  kliknięcie ,,"sprzedaję inny produkt",, nie łączy oferty z katalogiem . Aktualnym wymogiem jest min. 50% ofert połaczonych .Katalog tworzą sprzedawcy , jak widać na załączonym obrazku , któryś wcześniej za pomocą EAN utworzył produkt w katalogu z 4 katuszami czego nie powinien robić bo katusze mają indywidualny EAN . Autor wątku na siłę chciał połączyć ofertę lub zrobił to nie świadomy tego ,że należy , TRZEBA!  wnikliwie zapoznać się z parametrami produktu w katalogu . Na efekty penie długo nie czekał .  Nie pomyśl sobie ,że bronię allegro ,  takiego bajzlu jak mają w katalogu to i kobieta nie ma swojej torebce . Sprzedawcom wydaje się ,że na chybcika szybko zrobią robotę , a tu się niestety nie da , trzeba czytać i analizować . Klient się nie zapyta , kupuje na podstawie tego co widzi za szybką .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 

Napisałeś: "kliknięcie ,,"sprzedaję inny produkt",, nie łączy oferty z katalogiem" .

Skutkiem ubocznym kliknięcia "sprzedaję inny produkt" może (nie musi) być również złożenie przez Ciebie fałszywego oświadczenia (np. w sytuacji gdy sprzedajesz właśnie ten - oznaczony unikalnym identyfikatorem EAN - produkt). Wadliwe sparametryzowanie go w katalogu - nie powoduje, że jest innym produktem. Jest tym samym produktem, ale wadliwie opisanym w katalogu (ważne: w katalogu Allegro, a nie w ofercie sprzedającego).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam Od dawna obesruję Twoję wypowiedzi i widzę ,że z pasją prawnika czepiasz się słowek . Nie bierz tago za złą kartę z mojej strony bo jak najbardziej cienię Twoje wartościowe i merytoryczne wypowiedzi . Nawiazujac - allegro skłąda mi propozycję powiązania produktu ze swoim  katalogiem , ale parametry z katalogu nie odpowiadają mojemu produktowi czyli klikając ,,"sprzedaję inny produkt",, rezygnuję z informacji katalogowych jakie w swoich zasobach ma allegro .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
Mogę jedynie domyślać się, że życie (czytaj : Allegro) zmusza Cię do do wybierania (być może) "mniejszego zła". 
Jeżeli tak jest w istocie to nasuwa się ponownie pytanie:

Dlaczego Allegro zmusza (nie tylko sprzedających, ale jak wielokrotnie podkreślałem: kupujących) do podejmowania wyborów spośród jedynie złych możliwości ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam bo to jest allegro , bierzemy je takie jakie jest , albo idziemy na inne podwórko . Idę do domu , miło było ... pozdr .

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mdrogeria Przepraszam, ale to co napisałeś nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Czy kiedykolwiek wystawiałeś jakąś ofertę? Jeżeli tak to powinieneś wiedzieć, ze system Allegro sam wiąże oferty z produktem.

annas14firma_1-1645719245545.png

 

No chyba że robisz sobie ja... Ale wstaw wtedy 😀

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie @annas14-firma edytujesz ofertę i rozłaczasz , niemniej już dość dawno nie miałem maila z automatycznym połączeniem ... może poszli po rozum .

oznacz moderatorów