anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany na Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
mazurkur439
#12 Orędownik#

Dzień dobry

Dawno nie korzystałem z portalu dlatego nie jestem na bieżąco, chciałbym dowiedzieć się czy coś się zmieniło jeżeli chodzi o sprzedaż jednego egzemplarza. Przedwczoraj wprowadziłem do sprzedaży jeden egzemplarz książki "Byłem w niebie". Tytuł okazał się proroczy gdyż następnego dnia się sprzedał. Nie byłoby to znowu nic nadzwyczajnego gdybym dzisiaj nie sprzedał ją poraz drugi. Zaciekawiony sam wszedłem nielogując się na portal i kupiłem ją poraz trzeci. Jest to teraz " Top oferta" , co mnie trochę dziwi gdyż cena nienajniższa, wysyłka do 3 kwietnia i sprzedawca ma już jednego negatywa, co sądzę, rychło się zmieni kiedy klienci zorientują się że miał i ma, tylko jeden egzemplarz.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
LEW433
#21 Demiurg#

Na AL czy zwykłym? bo system zapewne nie widzi że miałeś tylko 1szt.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Na zwykłym. Na początku myślałem, że się z ilością pomyliłem, ale nie 99.8 mam po jednym egzemplarzu, więc trudno się pomylić. Ale już wcześniej miałem po kilka sprzedaży na jedenym egzemplarzu. Właśnie dlatego dostałem negatywa. Zawsze zwalałem to na swoją nieudolność. Ale teraz to już nie mogę. Jeszcze gdybym nie musiał wysłać, albo żeby wysyłka była na pierwego kwietnia, to spoko. Niestety klienci mają kontakt do mnie, co po pewnym czasie możne być niekomfortowe. Poza tym jest ten cały POK... Nie zakombinuję, chociaż to żyła złota.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

ratunku!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Cześć. Na Twoim koncie nie ma żadnej blokady. Jeśli chodzi o komunikat "Przepraszamy, nie można wykonać żądanej operacji", to o problemach informujemy tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/29-03-2023-komunikat-quot-przepr... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

mazurkur439_0-1680099279483.png

jak to można wszystko zatrzymać, czy wystarczy wyjąć wtyczkę z gniazdka?

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

mazurkur439_0-1680098872646.png

przed chwilą znów się sprzedała kolejna już sprzedana książka! Tym razem wpisana była przed rokiem więc nie może być wskrzeszana!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mazurkur439 Jeśli nie masz włączonego wznawiania ofert, to być może program zewnętrzny je wznowił? Sprawdź, czy Twoje konto nie jest podpięte pod taki program: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/powiazane-aplikacje 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Mam traumę ja nie chę już sprzedawać!

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Spokojnie ,jak sobie nie radzisz z tymi "nowinkami ulepszającymi " na allegro to jeszcze nie powód by rezygnować ze sprzedawania . Można poszukać innego miejsca na prowadzenie biznesu ,to nie jest jedyne a sprzedawcą tym co najbardziej przykładają się do estetyki i jakości jest tu rzeczywiście coraz gorzej.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Dziękuję, wyjąłem wtyczkę z gniazdka i pomogło, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, bo w Allegro nadal nie mogę zwrócić pieniędzy, poza tym nie ma co się śpieszyć, Allegro ustawiło mi czas wysyłki do 3 kwietnia. Właśnie to jedna sprawa, naprawdę nie wiedziałem, że jest tak źle u mnie z wysyłką, wydaje mi się, że przesadzili, wysyłki rabię co !najmniej! dwa razy w tygodniu, w wtorek i czwartek, ale najczęściej to dodatkowo w tygodniu jadę do paczkomatu, ale pewnie Allegro wie to znacznie lepiej ode mnie i wcale nie mówię tego z przekonałem. Czasami jakby czas u mnie przyspieszał. Jest. Początek tygodnia i łup i jest sobota. W ostatnim czasie często mi się tak zdarza. Sądzę, że wynika to z powodu, że sprzedaję na Facebooku i tu to można dopiero polubić Allegro! Jak ktoś narzeka na portal, to proponuję mu żeby spróbował na Facebooku, ten co próbował ten wie o czym piszę. Ale można za to znaleźć w ten sposób, nie tylko klientów, ale i przyjaciół. 

Kolejną rzeczą jest pytanie o co chodziło z tą ofertą, która wszystko ispowodowała. Tyle się naczytałem, nasłuchałem i naoglądałem o tym jak powinna wyglądać," dobra, sprzedająca oferta. Zrobiłem ją tak na odwal i wbrew wszelkim regułą . Zdjęcie i opis ściągnąłem z katalogu, szczerze to nawet nie sprawdzając. Więc totalna lipa. Później cena. Tego tytułu jest na Allegro Chyba kilkaset, ale też nie sprawdzałem. Najtańsze zaczynają się od jakiś 10 zł, ja swoją wyceniłem na 19. Do tego mam negatywa, ale najważniejsze jest, że wysyłkę mam z tygodniowym opóźnieniem. Co spowodowało, że klienci kupili właśnie u mnie, a nie gdzie taniej i szybciej? To jest dopiero pytanie! Być może obali to wszystkie teorie na tem temat dobrych ofert, można włożyć między bajki. 

Proszę nie uważajcie mnie jako wariatami i napiszcie proszę jakie macie pomysły. To chyba ważne. Bez wykresów statystyk. Dlaczego?

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Dobry wieczór.

Pozwoliłem sobie rozpocząć nową dyskusję ponieważ temat poprzedniej się zmienił, poza tym może znajdzie się jeszcze jakoś taka osoba, która mnie jeszcze nie zna i nie kojarzy z chorobą psychiczną

Wystawiłem w byłą sobotę książkę pod tytułem " Byłem w niebie" pomimo tego, że wpisałem jeden egzemplarz, to w sumie sprzedałem ją z sześć razy. O tym już było, tutaj chciałbym się zadać pytanie dlaczego w spośród wielu ofert ludzie wybierali moją.

*Oferta, bazowała na zdjęciu i opisu z katalogu Allegro.

*Najtańsza u innych była za 10 zł, swoją wystawiłem za 19

* Sprzedający ma już negatywa i nawet go nie skomentował 

* Czas wysyłki wynosi ok 10 dni 

W czasie kilkudziesięciu godzin sprzedał on się z 6 razy, bez wyróżnień, promowania itd 

Co sprawiło, że tak dobrze sprzedawała?

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mazurkur439 nie masz czasem w ofercie zaznaczonej tej opcji?

Przechwytywanie zawartości sieci Web_27-3-2023_231213_allegro_pl.jpeg

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Dziękuję, żeczywiście mam zaznaczone, ale u mnie jest trochę inaczej sformuowane, tak bardziej eschatologicznie. Już miałem jeden telefon z pretensjami, zacząłem zwracać pieniądze, ale okazało się, że ten jeden egzemplarz sprzedał się już 5 ! r a z y. Przecież to niemożliwe!

mazurkur439_1-1680011590513.pngmazurkur439_2-1680011627628.pngmazurkur439_3-1680011664171.pngmazurkur439_4-1680011685674.png

 

mazurkur439_0-1680011549953.png

U mnie jest taka opcja:

mazurkur439_5-1680011870336.png

Teraz jak tylko ją zakończyłem, natychmiast znów się pojawiła. Czy to oznacza, że ona jest nieśmiertelna?? Co ja mam teraz zrobić? Klikam zakończ, a ona zaraz po odświerzeniu znów się pojawia. Dlaczego takie dziwne rzeczy właśnie mnie muszą spotykać?

 

 

oznacz moderatorów
auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

Haha, rozbawiła mnie twoja historia i olewkowe podejście do tematu... Jak to dobrze mieć w D negatywy 😍

Ciekawy jestem komu wyślesz ową książkę? Będzie jakaś "kula zgadula", "bęben losujący", czy według kolejności zgłoszeń?

Wyjaśniając... Tak to jest jak się w IT zatrudnia "geniuszy". Zaznaczasz opcję: "Po zakończeniu przywróć z pełnym asortymentem", i myślisz sobie, spoko minie zaznaczony termin oferty 14 czy tam 30 dni, oferta zakończy się i wróci... Ale jest "mały zonk" jak ktoś ci wykupi wszystkie oferty (jak masz 1szt to wystarczy 1szt), to nastąpi ciąg zdarzeń:

- Sprzedałeś przedmiot

- Zakończyła się oferta sprzedaży

- "Genialny skrypt" jakiegoś stażysty "speca" od IT, wykrywa: "Oooo zakończyła się oferta" -> No to przywracamy ofertę.

- I tak w kółko.

Więc teraz jest tak... Jak zaznaczyłeś sobie, żeby przywracało ofertę po zakończeniu tych 30dni, to musisz być na czuwaniu 24/7 i natychmiast po tym jak ktoś dokona zakupu twojej wspaniałej oferty czegoś czego masz sztuk jeden, musisz natychmiast wejść na allegro i "ręcznie" usunąć ofertę, zanim znajdzie się inny chętny 😄

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Rzeczywiście, jest to jakiś pomysł, ale sęk w tym, że onabsię nie chce zakończyć, tzn po każdym odświeżeniu znów się pojawia. 

Co do tego kto dostanie książkę, to już miałem podobną sytuację kiedy wystawiałem obcojęzyczne książki dla dzieci na różnych grupach Facebookowych. Na zdjęciu kilkadziesiąt książek i nagle wszyscy rzucają się zamawiać 4 tytuły. Muszę przyznać, że niespecjalnie znalazłem się jeszcze wtedy na dziecięcych po angielsku i umieściłem książki z wydawnictwa Osborn i Gruffalo na tym zbiorowym. Powiedziałem wszystkim, że niedostępne, tymczasem zatrzymalem je na specjalną to okazję jaką będzie otwarcie mojej księgarni internetowej BUKINI, na które to serdecznie wszystkich zapraszam. Niestety wszystko strasznie się przeciąga, bo kombinuję jak tu opracować metodę na szybkie wpisanie dużej ilości, pojedynczych tytułów, do księgarni. Mam pewne pomysły, ale może odkrywam coś co już dawno ktoś wymyślił.

Jeżeli znacie jakieś sposoby to proszę pomóżcie. 

Wogóle to mam pod górkę. Te książki zagraniczne są piekielnie drogie. Cena zaczyna się od 50 zł i w górę. Nie mam pojęcia jak je sprzedawać. W Polsce nikt nie ma takich, a i ilości mam po parę tysięcy po angielsku, niemiecku, szwedzku, francusku, duńsku, fińsku, norwesku mam trochę po włosku, portugalsku, rosyjsku, ukraińsku, niderlandzku, chorwacku litewsku łotewsku rumuńsku grecku, Najbardziej mi brakuje hiszpańskich i włoskich, jakby ktoś wiedział gdzie można kupić tak ze dwie palety, to jestem chętny. A może macie dostęp do hurtowni B2B? Trochę żałuję pieniędzy, ale wypatrzyłem tam że dwie palety francuskich i włoskich. 

A! Zapomniałbym o czeskich! Mam dużo, ale nie wiem jak je sprzedać. Poradźcie proszę. Mam nawet pojedyńcze w urdu, hebrajsku i arabsku. Ta księgarnia będzie miała największy zbiór książek z każdego zakątku świata w Polsce, to napewno, muszę jeszcze sprawdzić czy nie w Europie. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

 

Tak to mniej więcej wygląda. Książki bywają w różnym stanie, często trzeba przeprowadzić jakieś naprawy. Najchętniej tylko tym bym się zajmował, ale muszę Sprzedawać bo zakontraktowalem dostawy na jakieś 1,5 - 2 tony miesięcznie, więc muszę się sprężać. Chętnie nawiążę jakąś współpracę, zapraszam.

 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Teraz to już jaja do kwadratu. Zostałem zablokowany i nie mogę zwrócić Wpłat, ani tu napisać.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Teraz to już jaja do kwadratu. Zostałem zablokowany i nie mogę zwrócić Wpłat, ani tu napisać! @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów