anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładc

MAMY ROZWIĄZANIE!
IDEALFIX
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Dostaję co chwila (kilkadziesiąt już) maile o treści:

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Problem w tym, że korzystamy od lat tylko z jednego adresu e-mail przypisanego jako adres główny i adres kontaktowy. Proszę o kontakt.

oznacz moderatorów
125 ODPOWIEDZI 125
kamario1
#8 Zapaleniec#

Dziękuję . Zmieniłem hasło do allegro ale nic się nie zmieniło, dziś popołudniu znowu dostałem maila z allegro informującego mnie że " wiadomości nie zostały dostarczone"? Ale zrobiłem skan tych" moich" adresów mailowych. I te na pewno nie są moje. 

oznacz moderatorów
AvisMedical
#8 Zapaleniec#

Witam , Prosze o pomoc 

od wczoraj dostaje wiadomości o treści :

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość.

mail który wyswietla mi w allegro do dodania :  noreply@bl-notify.com

czyżby to baselinker?

zmienilem hasla do poczty i konta , wylogowalem sie ze wszystkich urzadzen .

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AvisMedical Czy wysyłasz do klientów automatyczne wiadomości z Baselinkera? Jeśli tak, adres, z którego wychodzą, musi być dodany w zakładce wskazanej w powiadomieniu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
AvisMedical
#8 Zapaleniec#

Tak, wysyłam automatyczne wiadomości z Baselinkera. Ale ustawienia mam takie same od długiego czasu , a maile o niedostarczonych wiadomościach zaczęły pojawiać się dopiero teraz. 

Czy zmieniło się coś w infrastrukturze Allegro co może powodować ten problem ? 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AvisMedical Nic nie zostało zmienione w tym obszarze. Sprawdź proszę, czy adres Baselinkera z jest dodany do zakładki "moje adresy e-mail". Jeśli tak, a mimo to otrzymujesz wspomniane powiadomienia, oznacza to, że osoba trzecia posiada dostęp do Twojego konta, skąd pozyskuje zamaskowane adresy mailowe kupujących i próbuje wysyłać do nich wiadomości z innego adresu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
AvisMedical
#8 Zapaleniec#

Widnieje tam tylko mój adres email , i jak wcześniej wspominałem nie zmieniałem nic w konfiguracji konta i automatycznych wiadomośsci. 

Czekam na odpowiedz z baselinkera czy adres który podałem jest ich adresem. 

oznacz moderatorów
AvisMedical
#8 Zapaleniec#

Sprawia rozwiązana , zostawię info dla osób z podobnym problemem : 


"Jest to związane ze zmianą adresu email z noreply@baselinker.com na noreply@bl-notify.com. Zostało to cofnięte do starego adresu i problem aktualnie nie powinien występować, natomiast proszę mieć nas uwadze żeby do zakładki „Moje adresy email” na Allegro dodać nowy adres, ponieważ będziemy migrować na ten, który Państwo wskazali."

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AvisMedical Super! Cieszę się, że udało Ci się załatwić sprawę. 😉

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kamario1  "...Co z tym począć? "

Przede wszystkim zmienić hasła dostępu do Allegro a również inne ważne (poczta, banki)

Może się mylę ale jest podejrzenie że ktoś nieuprawniony korzysta z twojego konta,

Aha, przeskanuj przy okazji komputer programami antywirusowymi.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kamario1 wracam z odpowiedzią w tej sprawie. Dział techniczny podejrzewa, że z Twojej skrzynki e-mailowej zostały skradzione adresy e-mailowe, na które teraz wysyłany jest spam. 

W tej sytuacji, przeskanuj proszę wszystkie urządzenia, na których jesteś zalogowany programem antywirusowym oraz antyszpiegowskim (jeśli program niczego nie wykryje, warto rozważyć pomoc specjalisty).

Następnie proszę zmień hasła do poczty, a także do konta Allegro. Najlepiej, żeby każde hasło zawierało małe i wielkie litery, cyfry, znak specjalny (np. „*”, „&”, „$”) oraz znacząco różniło się od siebie w każdym z tych miejsc.

Warto dodatkowo, abyś wylogował się z każdego urządzenia, na jakim korzystasz z poczty oraz zabezpieczył maila poprzez uruchomienie dodatkowych zabezpieczeń jak np. dwustopniowe logowanie.

Kolejnym krokiem, jaki możesz wykonać, by podnieść bezpieczeństwo, jest sprawdzenie ustawień poczty email, jej przekierowań oraz zgłoszenie włamania do administratora poczty.

Usuń też proszę dodatkowe adresy, których nie rozpoznajesz z poziomu tej zakładki: Moje adresy e-mail

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kamario1
#8 Zapaleniec#

Dzięki za pomoc, ale nie mogę usunąć tych adresów mailowych z zakładki "moje adresy e-mail". Usuwam i po chwili gdy wracam na tą stronę adresy dalej tam są. Zmieniłem wczoraj hasło do allegro ale jak się tych adresów  pozbyć?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kamario1 przed chwilą usunęłam adresy z mojej zakładki Dodatkowe adresy e-mail, więc w samym narzędziu nie powinno być problemu. Czy możesz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki lub skorzystać z innej i usunąć je ponownie. Czy zmieniłeś też hasło do skrzynki mailowej? Jeśli to nie pomoże, napisz proszę dokładnie krok po kroku jakie czynności wykonujesz, aby usunąć dodatkowe adresy i czy pojawia się jakiś komunikat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kamario1
#8 Zapaleniec#

Przed chwilą sprawdzałem, ale te dziwne adresy nadal tam są. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kamario1 przykro mi z tego powodu, żebym mogła zgłosić to do działu technicznego bardzo proszę wyczyść pamięć podręczną przeglądarki lub skorzystaj z innej i spróbuj usunąć je ponownie.
Czy zmieniłeś też hasło do skrzynki mailowej?
Jeśli to nie pomoże, napisz proszę dokładnie krok po kroku jakie czynności wykonujesz, aby usunąć dodatkowe adresy i czy pojawia się jakiś komunikat będę też wdzięczna za zrzut ekranu, na którym widoczne są adresy, których nie możesz usunąć. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kamario1
#8 Zapaleniec#

Zmieniłem hasła, wyczyściłem dane przeglądarki i nic. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Nie pojawiają się żadne komunikaty. Jest tylko problem z dołączeniem screenów z zakładki"moje adresy e-mail" do naszej rozmowy. Chciałbym wysłać ale się nie da. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kamario1 jeśli masz problem z dołączeniem ich tutaj w wątku to prześlij je proszę na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kamario1
#8 Zapaleniec#

Te adresy już się nie pojawiają.  Dziękuję za pomoc. 

oznacz moderatorów
kamario1
#8 Zapaleniec#

Witam. Kurcze, znowu te adresy w zakładce "moje adresy e-mail" są wpisane i się wyświetlają. Ja tego nie usunę. Może allegro się to uda, ponieważ próbowałem już chyba wszystkiego. Usunalem dane aplikacji i myślałem że jest ok. A dziś znowuż są. Proszę , pomóżcie . Wysyłam zrzut ekranu na skrzynkę e-mail spolecznosc@allegro.pl

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kamario1 Dostaliśmy Twojego maila, ale czy możesz nagrać krótki film, na którym będzie widać jak kasujesz te maile? Również możesz go przesłać na adres spolecznosc@allegro.pl Czy wykonałeś także wszystkie czynności, które wskazałyśmy tutaj z Moniką, łącznie ze zmianą haseł i włączeniem dwustopniowego logowania? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kamario1
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem że jak wchodzę do zakładki z odnośnika  który wy mi udostępniacie w mailach, wtedy te adresy się wyświetlają. Gdy wchodzę bezpośrednio z aplikacji ich już nie ma. Dziwne. Zrobiłem wszystko co mi radziłyście. Pomyślę z tym filmem 

oznacz moderatorów