anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - Kurier opłaty dodatkowe

EASTCOLORS
#8 Zapaleniec#

Widzę że w rozliczeniach pojawiły mi się dodatkowe dopłaty z tytułu niby nie standardu Allegro DPD, około 20 przesyłek + 10 zl każda.

Jako że wiem że DPD ma w swoim zwyczaju doliczanie takich dopłat i na umowie wiem jak to reklamować skutecznie. Tak tutaj nie bardzo wiem co z tym zrobić.

Ma ktoś podobną sytuację?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68

Finger000
#8 Zapaleniec#

Czy komuś udało się odzyskać pieniądze za nie słuszne doliczenie opłat kurier DPD ?

oznacz moderatorów

MobilnyOgrod
#8 Zapaleniec#

Rownież mam taka sytuacje - Poczta Polska doplaty na ponad 2000zl 😡😡😡

oznacz moderatorów

Finger000
#8 Zapaleniec#

licząc od początku roku - mi naliczyli opłat za ok 1500zł - pierwsza reklamacja allegro nie uznało .19.05 znów naliczono mi dodatkowe opłaty pawie 400zł.Po przeanalizowaniu tych opłat robią to wybiórczo np nadając tą samą przesyłkę jednego dnia z tej samej aukcji do jednego mi doliczyli ,a drugiego nie .Ja nie ogarniam tych opłat dodatkowych i nie wiem jak mam to odzyskać

oznacz moderatorów

sortowniki24
#8 Zapaleniec#

ja składałem reklamację do DPD - liczyli mi paczki ponad gabarytowe jako wysyłki paletowe. DPD uznało reklamację, po 2 miesiącach o ile się nie mylę allegro oddało środki.

oznacz moderatorów

mikeza
#17 Koryfeusz#

@Finger000 to jest pokłosie pośrednictwa allegro. Od kiedy ten system tak działa, tutaj na forum czytalem już o dopłatach na poczcie, inpost, DPD itd, praktycznie u wszystkich. Dziwne, że jak nie było pośrednictwa allegro to te dopłaty praktycznie nie istniały, albo pojawiały się sporadycznie.

Finger000
#8 Zapaleniec#

Przed przystąpieniem do Smart tego problemu nie było -opłaty  dodatkowe są niesłusznie doliczane i nie wiem jak mam wywalczyć zwrot 

Naprawdę przejrzałem wszystkie dopłaty i przykład nadając przesyłkę z tej samej aukcji -tak samo pakuje - tak samo wygląda do jednej doliczyli a do drugiej nie 

i takich opłat dodatkowych 19.05 doliczyli mi bardzo duzo a miesiac temu składalem reklamacje która nie została uznana gdyż podobno paczki są nie standardowe - tylko jak jedna jest standardowa a jedna nie - teraz z allegro nikt mi już nawet nie odpisuje 

Mega wałek 

oznacz moderatorów

imprezator_com
#9 Pomysłodawca#

Tak, składasz reklamację (jeśli to Smart - dołączasz pełnomocnictwo Allegro), która za pierwszym razem zapewne zostanie odrzucona. Następnie składasz odwołanie, które też zapewne zostanie odrzucone, wtedy kontaktujesz się ze swoim doradcą biznesowym DPD, któremu naświetlasz sprawę, i możliwe, że dopiero wtedy reklamacja może zostać uznana, ale... tylko wtedy, kiedy w jakikolwiek sposób jesteś w stanie udowodnić, że akurat w przypadku tej przesyłki został popełniony błąd ze strony DPD.

Przy uznanej reklamacji, o ile pamiętam w ciągu półtorej miesiąca na koncie Allegro pojawiła się korekta.

Niestety, aby uniknąć takich sytuacji, trzeba wprowadzić w swojej firmie system fotografowania przesyłek. Kupujesz aparat tylko w jednym celu, robienia zdjęć paczek. Ustalasz schemat robienia powiedzmy 3 zdjęć jednaj paczki, w określonej pozycji w przystawioną rozwiniętą miarką. Robisz zdjęcie tak, aby widać było list przewozowy i odczyt z miarki. Robisz zdjęcia 3 boków i zapominasz o paczce dopóki nie przyjdzie jakaś dopłata. Wtedy po numerze trackingowym dojdziesz, które to zdjęcia. Dołączasz je do składanej reklamacji.

Jest jeszcze sposób taki, że drukujesz siatkę z naniesionymi wymiarami co 1cm, o powierzchni 150 cm na 150 cm. W biurze naklejasz sobie taką siatkę na dwie narożne ściany i masz przymiar. W narożniku stawiasz paczkę i robisz jedno zdjęcie na którym widać wymiar szerokości, wysokości i głębokości. Rozwiązanie dla tych którzy biuro lub magazyn mają spory.

Sposób 1 upierdliwy, ale przy 10 paczkach dziennie, nie zabiera mi to więcej niż 5 minut na wszystkie paczki, a w razie reklamacji masz niebity dowód na kształt i wymiar przesyłki.

Sposób 2 dopiero wprowadzę w życie. 

oznacz moderatorów

Finger000
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem dlaczego tak ludzi naciągają na kasę przecież i tak opłaty za sprzedaż na allegro są mega wysokie -prowizje od sprzedaży i od wyróżnienia są mega wysokie 

oznacz moderatorów

mikeza
#17 Koryfeusz#

@imprezator_com pomysły fajne, gorzej tylko jak tych paczek jest np. 100 dziennie, to wtedy trzeba byłoby zatrudnić specjalną osobę do fotografowania i opisywania tych przesyłek. Ja w przypadku DPD miałem dopłaty często z tytułu wagi. Najlepsze było to, że potrafili wpisać przy paczce, ważącej 500g, np. 10kg. Na moje reklamacje odpisywali, że tak wskazała certyfikowana waga :):)

Dopiero jak zagroziłem zerwaniem umowy i wezwaniem na świadka kuriera, który potwierdziłby, że nigdy takich ciężkich paczek od nas nie odbierał to reklamacje były uznawane.