anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - Kurier opłaty dodatkowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

kolejna niespdzianka,  w rozliczeniach z Allegro odkryłem cały szerego w/w dopłat do DPD np. 35,99 zł  za "Dopłata do paczki o wadze od 31,5 do 40 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej" 

tylko że ja nie wysyłałem przez Allegro bo ciężar paczki przekraczał wagę gabarytową i nie mogłem nawet wydrukowac etykiety - nadałem w ramach własnej umowy z DPD i tam udało mi się wydrukować etykietę ..

w rezultacie płacę dwa razy sporą kwotę za wysyłkę tej samej paczki raz Allegro i drugi raz DPD, 

dlaczego Allegro nalicza mi te koszty mimo że wysłałem ją swoim kurierem ??? 

Podobnie w przypadku zlecenia wysyłki bezpośrednio z magazynu producenta - Allegro nalicza mi podobne dopłaty za dużą wagę podczas gdy cała wysyłka jest realizowana bez udziału Allegro  !!! i znowu płacę  dwa razy raz Allegro a drugi raz producentowi za zleconą wysyłkę  to jakiś absurd !!!

Jeżeli sprzedaję przez Allegro a wysyła ktoś inny to powinienem płacić tylko prowizję dla Allegro a nie koszty wysyłki które w 100% ponosi ktoś inny - albo ja w ramach swojej umowy z DPD albo producent towaru, którego wysyłkę mu zleciłem i z którym rozliczam się  oddzielnie.

To jest nieuczciwa praktyka, której nie byłem świadomy, dlatego piszę na tym forum zamiast bezpośrednio  do Allegro żeby ostrzec innych sprzedawców wysyłających duże gabaryty na własną rękę bez "wysyłam z Allegro"

 

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET Jeśli etykieta nie została wygenerowana na umowie Allegro, to nie ma możliwości by taka opłata została naliczona. Czy możesz podać numery przesyłek, których dotyczy zgłoszenie? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

etykieta została wydrukowana na etykiecie DPD z któym  mam umowę, 

Numer paczki DPD - 0000436740013W,  24 kg, na etykiecie nie ma słowa "Allegro"

wklejam info z rozliczeń z Allegro:

"DPD - Kurier opłaty dodatkowe

Numer nadania:0000436740013W

Nazwa usługi dodatkowej: Dopłata do paczki o wadze od 31,5 do 40 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej); Package weight = 34596g

Kod:DPD_N22_NAD_31_5_40

Identyfikator zamówienia: 63374c90-4cc9-11ee-b1c6-859986c19f95

Identyfikator kupującego: 86666548

Przewoźnik:DPD,  opłata dodatkowa  -35,99 zł"

rozumiem opłatę dodatkową za gabaryt tylko dlaczego naliczyło mi ją Allegro podczas gdy ja nadałem paczke w ramach swojej umowy z DPD i pewnie zaraz dostane fakturę z jeszcze większą kwotą za tą samą wysyłkę od DPD/ 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ELEKTROMARKET trzeba wyrobić sobie nawyk przklikiwania przynajmniej co drugi dzień zakładki Rozliczenia z Allegro > Historia operacji 

W przypadku DPD zawsze też podaje wagę gabarytową a nie rzeczywistą gdyż na Allegro wiecznie dopłaty z tego tytułu 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET jeżeli nadając paczkę importowałeś e-mail allegro to przesyłka jest traktowana jak paczka allegro i Twoja umowa wtedy nie obowiązuje.

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

kiedy nie mam innego e-maila kupującego od tego wygenerowanego prze Allegro a przy wysyłce kurierem muszę podać e-mail kupujacego 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET Cytując pomoc Allegro:

Klient kupił jeden z Twoich przedmiotów. Jego e-mail będzie mieć postać stałykodnadawcy+identyfikatortransakcji@allegromail.pl, na przykład 8awgqyk6a5+cub31c122@allegromail.pl.

8awgqyk6a5 to stały element adresu dla tego konkretnego klienta – wszystkie maile od tego klienta będą zawierały ten fragment.

cub31c122 to identyfikator konkretnego zamówienia, więc będzie inny przy każdym zamówieniu.

Tak więc:

Musisz podawać tylko stałykodnadawcy@allegromail.com

część „+identyfikatortransakcji” musisz usunąć. 

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

dzieki za info  komis-bell,

ale dalej pozostanie końcówka  @allegromail.pl i dalej będę skazany na opłaty dla Allegro mimo że nie mieli nic wspólnego z wysyłką 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET Nie. Z tego co się orientuję to nie - był już o tym wątek tu na forum. 
Problemem jest tu tylko cześć identyfikująca transakcję. 
Aczkolwiek poproś jeszcze o weryfikację tej informacji moderację. 

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

z tego co się dowiedziałem bezpośrednio od konsultantki  Allegro to wszystkie wysyłki w ramach Allegro DPD są traktowane tak bym wysyłał przez Allegro i obciążane przez Allegro kosztami, bez wzgledu na to kto nadal paczkE:   czy ja swoim kurierem czy strona trzecia, której zleciłem wysyłkę, co bym nie zrobił Allegro bierze działkę  😞

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET Konsultanci często nie mają pojęcia o czym mówią ale jest możliwe, że mają tu rację. 
Poprośmy moderatorki aby skonsultowały ten temat. 
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET wypróbuj sposób komis-bell jeżeli po wygenerowaniu etykiety system nie wstawi numeru listy przewozowego to znaczy, że paczka pójdzie poza systemem allegro czyli na Twoją umowę. Tylko pamiętaj o ręcznym dodaniu listu bo poleca Ci statystyki.

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

Pewnie że spróbuję bo inaczej wali mi się cała kalkulacja

oznacz moderatorów
materacykowo-pl
#1 Nowicjusz#

tez taką odpowiedz otrzymałem, pobierają opłatę za usługę której nie wykonali. Zgłąszamy sprawę do UOKIK, ale trochę to potrwa

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

wychodzi na to że płacę dodatkowe koszty (tu 35,99 zł tylko za użycie maila który Allegro przypisało klientowi

oznacz moderatorów
materacykowo-pl
#1 Nowicjusz#

Równiez taki sam temat, towary wysyłane przez producenta opłata z indywidualnie ponoszona, a allegro pobiera opłate dla siebie 2 raz 

oznacz moderatorów
alysaa
#7 Wielbiciel#

U mnie to samo w ostatnim czasie, opłaty za kg pobrane poprawnie wg regulaminu natomiast w następnym rozliczeniu do jednego zamówienia najpierw pobrana kwota 35,99 za wagę powyżej 40 kg gdzie podałam poprawnie wymiary rzeczywiste i gabarytowe i to było mniej niz 10 kg i kolejna opłata do tego zamówienia 15,99 za wagę od 30 kg i odręcznie w II strefie, kolejne zamowienie była opłata 45,99 za wagę od 40-50 kg i do tego samego zamówienia pobrane znowu 15,99 za wagę powyżej 30 kg i odręcznie w III strefie 

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

Ja tez ma w cholere dopłat wysyłając przez system allegro .Ale mam też umowe z A-paczką i zobacze czy są tez takie dopłaty

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

tylko musisz mieć w cenniku oddzielną pozycję na własnego kuriera bo jak wydrukujesz etykietę przez wysyłam z Allegro (czy jakoś tak) to Allegro i tak ci doliczy swoje koszty 

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

Kiedyś własnie wysłałem sprzedaż z allegro przez A-paczke  i nie pamiętam jak to było  pobranymi przez allegro wracam na A-paczke zebys sie przekonać odnosnie dopłat przez dpd

oznacz moderatorów