anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe maile dotyczące zablokowanego konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
RemiMOTO
#1 Nowicjusz#

Uwaga na maile adresowane z allegro@pamn.net.pl, które są łudząco podobne do tych z oficjalnego serwisu Allegro. Piszą w nich, że należy dopłacić małe kwoty, aby uchronić się przed zablokowaniem konta.

 

RemiMOTO_0-1582833014677.png

 

Pozdrawiam

Michał

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
jaros 1
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj dostałem maila z tego adresu z poleceniem dopłaty 1,98zł. Czy gdzieś się zgłasza takie przypadki?

oznacz moderatorów
RemiMOTO
#1 Nowicjusz#

Próbowałem napisać maila do Allegro, aby wystosowali, jakieś ostrzeżenie do swoich klientów, ale przecież z nimi nie ma jak się skontaktować. 

oznacz moderatorów
morningstar0206
#1 Nowicjusz#

Możesz przekierować maila na phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów
RemiMOTO
#1 Nowicjusz#

Dzięki 🙂

oznacz moderatorów
eMtiMSklep
#2 Obserwator#

Mail niepoprawny.

oznacz moderatorów
EElektryka_com
#11 Animator#

w przypadku pamm.net.pl można zgłosić do home.pl bo na ich serwerach jest domena

oznacz moderatorów
Sylwia_B85
#1 Nowicjusz#

payment@martynajabs.work dostała to samo. Przestrzegam

Screenshot_2021-01-15-22-26-32-712_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów
stasiec
#1 Nowicjusz#

A tu trochę inaczej.Zrzut ekranu 2023-03-9 o 11.32.33.png

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Hmm, fałszywy mail czy autentyczny? Wygląda na prawdę oryginalnie, jednak jego treść nie ma nic wspólnego z realiami. Czy możecie to sprawdzić? Wysyłam go także na phishing@allegro.pl

Zrzut ekranu (57).png

 

Zrzut ekranu (58).png

 

Zrzut ekranu (59).png

 

Zrzut ekranu (60).png

 

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Już widzę że fałszywy.Brak loginu, imienia i nazwiska.

oznacz moderatorów
EElektryka_com
#11 Animator#

WP to chyba nie jest dobry pomysł na firmowe konto, afera Dworczyka to udowodniła. Żadna znana mi płatna skrzynka, czy gmail nie przepusci, nawet do SPAMu, podrobionego adresu. Oczywiście formalnie da się jako nadawcę wpisać cokolwiek, ale serwer poczty powinien sprawdzać czy IP nadawcy jest tożsamy z wpisami dla domeny, która to niby wysyła pocztę.
Nam ostatnio przysłano info o "zawieszeniu konta" z adresu  kontakt()zachbanach.pl

oznacz moderatorów