anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

info z PAYU, Brak skanu dowodu - itak wypłacą zablokowane pieniądze.

tepri
#10 Popularyzator#

Odkąd Payu zablokowało mi wyplaty z powodu nie wysłania im skanu  dowodu osobistego (czyli od listopada), to nic nie sprzedaje na allegro. Mam tam 40zł których nie mogę wypłacić (nie zależy mi). Teraz po prawie 7 miesiącach sami sie odezwali że zwrócą mi te pieniądze, oraz że po 2-miesiacach zerwią ze mną umowe i że "mam jeszcze szanse" im wysłać ten skan dowodu. Ale uwaga, napisali że po zerwaniu ze mną umowy cyt.: "W dalszym ciągu będziesz mógł korzystać zarówno z serwisu Allegro, jak i z usług PayU jako Kupujący."

Czyli payu zerwie ze mną umowe i jednocześnie informuje mnie że dalej będe mógł korzystać z ich payu - istny cyrk.

Nie wiem czy sie śmiać czy płakać.  Ciekawe co za 2 miesiące napiszą - że zerwali ale nie do końca, tylko w połowie zerwali, albo w 1/4 zerwali a reszte zostawili?.....

payu cyrki.jpg

 

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

No bo wszyscy dostajemy kota , że mogą ukraść nasze dane osobowe (co notabene hakerzy robią ) i zaciągnąc na nie kredyty, i wykorzystać inne mozliwości wymagajace danych osobowych.

PayU jest krajową instytucją płatniczą, co wynika z oficjalnej strony
Komisji Nadzoru Finansowego: https://e-rup.knf.gov.pl/entity.html?param=15123#home.
Powyższe oznacza, że PayU ma prawo żądać  przesłania skanu dowodu osobistego za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Szkoda tylko, że PayU nie ma wdrozonej opcji weryfikacji za pomocą profilu zaufanego.

 

oznacz moderatorów

Dr_Venkman
#9 Pomysłodawca#

Chyba niezły mają burdel w tym swoim Archeo.

Moja weryfikacja trwa już ponad miesiąc. Co jakiś czas piszę w swoim zgłoszeniu pytanie typu „co tam słychać?” i dostaję w odpowiedzi jakiś blok „kopiuj-wklej”, że wszystko super, że jeszcze dzień i wszystko wróci do normy. Myślę, że PayU jest totalnie zakorkowane ilością weryfikacji, do których doprowadziło masowym wypowiedzeniem umów.

Mam nadzieję, że ogarną kuwetę zanim upłynie termin wypowiedzenia umowy, której nigdy nie było. Ciekawe co będzie, jeśli nie zdążą… 😏

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

No właśnie nie do końca ma prawo żądać. W ustawie nie jest napisane wprost, że obowiązkowo mają posiadać skany dowodów osobistych. To że próbują iść na łatwiznę, nie zwalnia ich z zaakceptowania innych form potwierdzenia tożsamości.

Art. 34. 4. Instytucje obowiązane na potrzeby stosowania środków bezpieczeństwa finansowego mogą przetwarzać informacje zawarte w dokumentach tożsamości klienta i osoby upoważnionej do działania w jego imieniu oraz sporządzać ich kopie.

podkreślam, mogą a nie są obowiązane

Art. 37. 1. Weryfikacja tożsamości klienta, osoby upoważnionej do działania w jego imieniu oraz beneficjenta rzeczywistego polega na potwierdzeniu ustalonych danych identyfikacyjnych na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby fizycznej, dokumentu zawierającego aktualne dane z wyciągu z właściwego rejestru lub innych dokumentów, danych lub informacji pochodzących z wiarygodnego i niezależnego źródła, w tym, o ile są dostępne, ze środków identyfikacji elektronicznej lub z odpowiednich usług zaufania określonych w rozporządzeniu 910/2014.

 

a tu jeszcze link do stanowiska UODO:

https://uodo.gov.pl/pl/138/2476

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@nat_not @w_kiwi 

Dodatkowo:

Jak zapowiedział minister cyfryzacji Janusz Cieszyński od 14 lipca aplikacja mObywatel będzie trzecim obok dowodu i paszportu dokumentem tożsamości. To ważna zmiana również dla pacjentów rejestrujących się w przychodni czy szpitalu, gdzie często wymagane jest wylegitymowanie się.

Ten komunikat wyczytałam na naszym forum aptecznym, ale jak sądzę treść powinna obowiązywać w szerszym obszarze życia urzędowego.

Czyli skoro mObywatel będzie stanowić dokument tożsamości równowazny dowodowi i paszportowi czy zatem instytucja PayU nie powinna uznawać weryfikacji za pomoca aplikacji mObywatel?

Podstawowym obsługiwanym przy użyciu aplikacji będzie "dokument mObywatel" - wydawany automatycznie na pięć lat jej użytkownikowi i zawierający dane pobrane z Rejestru Dowodów Osobistych i z rejestru PESEL. Na jego podstawie będzie można stwierdzić tożsamość osoby.

Aplikacja mObywatel ma być zintegrowana z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej (CEIDG), Krajowym Rejestrem Sądowym (KRS), Rejestrem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Rejestrem Komorników i Notariuszy.

Proszę o wypowidzenie sie moderatorek i skierowanie  tego zapytania do PayU.

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

TEGO JUZ ZA WIELE!!!!

Kto śledzi moje wątki to wie ze od roku allegro wraz z payu blokują moje pieniądze i nie chcą mi ich oddać!!!

Najpierw payu oznajmiło że jak w ciągu 2 miesiecy nie wyśle i m skanu dowodu to wypowiedzą mi umowe i zwrócą automatycznie wszystkie środki bo po wypowiedzeniu umowy nie mogą ich dłuzej trzymać. Umowe wypowiedzieli, sprzedaż zablokowali a pieniędzy nie zwrócili. Napisałem więc do allegro a ci odpisali że jedyna możliwośc wypłaty tych pieniędzy to wypowiedzenie umowy allegro (zlożenie wniosku o usunięcie konta z allegro) - tak zrobiłem i pytam sie ich kiedy otrzymam pieniędze. Wiecie co allegro odpisało? pieniędzy nie wypłacą!! Tym razem chcą przesłania im umowy z bankiem z moimi danymi i podpisami pracownikow banku. Przecież ja jeszcze tydzień temu robiłem zakupy na allegro i placiłem przez payu -są tam cały czas te same dane, nr konta itp. nic nigdy nie było zmieniane a oni dalej chcą na siłe uzyskać mój pesel i wszystkie dane.  Ludzie to jest już nękanie i przesladowanie mnie!! Zwrot pieniędzy bedzie jak prześle im umowe z bankiem czyli mój pesel, nr dowodu, date urodzenia, adres, podpisy pracowników banku. Ale kupować dalej mogę i placić przez to samo payu i tam nie wymagają umów banku ani danych (teraz juz nie moge kupowac bo złozylem wniosek o usuniecie konta allegro bo mi samo allegro tak doradziło). cyt emaila od allegro:

"Dzień dobry, 
dziękuję za cierpliwość. 
Operator poinformował mnie, że z racji, iż ostatni przelew weryfikacyjny był robiony w 2016 roku nie może go uznać. 
W tej sytuacji, aby móc zlecić jednorazową wypłatę operator PayU prosi o przesłanie umowy z bankiem na której będzie widoczny Pana numer rachunku do wypłat, dane właściciela rachunku oraz podpisy pracowników banku. 
Po weryfikacji umowa zostanie usunięta z systemu. Resztę danych na umowie może Pan zasłonić. 

Pozdrawiam

Zespół Allegro"allegro chce umowe banku.jpg

oznacz moderatorów

Przemek1986_
#2 Obserwator#

Ja się tak zastanawiam, czy by jakiegoś prawnika nie wziąć i do sądu z tym. Ja akurat maila dwa miesiące temu do spamu dostałem i generalnie nic tam od PayU nie czytałem, bo wszystko zawsze z allegro załatwiałem. Po prostu przeoczyłem to. Wypowiedzenie w pliku dostałem że : "wypowiadamy umowę" itd. Ale żadnego numeru umowy, nic. Mojego imienia i nazwiska też nie. Więc co to za umowa. Ja nawet nie mam żadnej umowy z PayU. Chyba w tygodniu pójdę skonsultować to z jakimś prawnikiem. Konto mam z 15 lat i nigdy nic z PayU nie załatwiałem, przynajmniej nie przypominam sobie

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

dobrze byłoby poznać zdanie prawnika co sądzi o tym że payu wraz z allegro tak poprostu przetrzymuje czyjeś pieniądze szantazując - albo wyślesz nam swoje dane z dowodu i umowe bankową albo nie oddamy Ci twoich pieniędzy. Moich wpisów jest więcej w drugim temacie bo allegro  przenosi różne wątki, scala w jeden robiąc bałagan, ja wstawiam tam też screeny emaili od allegro: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-payu-skan-dowodu-osobistego-od-spr...

oznacz moderatorów

Dr_Venkman
#9 Pomysłodawca#

W sumie miałem napisać tutaj już jakiś czas temu, że moja weryfikacja w końcu zakończyła się pomyślnie. Wysłałem skan dowodu osobistego anonimizując go odpowiednio - czyli zakryłem maksymalną ilość danych, dodatkowo naniosłem znak wodny. Czyli można powiedzieć, że podałem mniej danych osobowych niż gdy realizuje się receptę w aptece... i zadziałało. Dostałem wiadomość, że wypowiedzenie umowy z PayU ( której nigdy nie zawarłem ) zostało anulowane, a moja kasa poleca się do wypłacenia.

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

pesel i nr dowodu też zakryłeś?

oznacz moderatorów

Dr_Venkman
#9 Pomysłodawca#

Pięć ostatnich cyfr peselu zakryłem. Numer dowodu jest potrzebny zgodnie z zapisem ustawy, więc musisz podać.

oznacz moderatorów

Endi_J
#9 Pomysłodawca#

Też to ćwiczyłem (zakrytych 5 ostatnich cyfr PESEL) i nie przeszło, ale czy zakryłeś również PESEL w dolnej części dowodu, czyli w tym ciągu liczb, liter i znaczków?

oznacz moderatorów

Dr_Venkman
#9 Pomysłodawca#

Nie pamiętam. Nie mam już tego pliku, żeby podejrzeć. Wydaje mi się, że tak, ale zastrzel mnie.

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

Wreszcie udało się!! Payu oddało mi moje pieniądze!! Musiałem wysłać im umowę z bankiem.

Przycisk "Wypłać środki" pojawił się w menu, kliknałem wypłać, poczekalem aż wpłyną na konto aby sie upewnić.

Musiałem wysłać do payu zdjecie umowy z bankiem na ktorej był mój adres oraz pieczątka i podpis pracownika banku. Wszystkie pozostałe dane zamalowałem czyli pesel, nr dowodu i data zalozenia konta. Na umowie zostawiłem tylko widoczny mój adres i nr konta, a na calej stronie namazałem przezroczyste napisy - "PAYU" aby nie mogli tego nigdzie wykorzystać.

W każdym razie pomimo tego że payu prawie rok czasu blokowało moje pieniędze to nigdy im nie wysłałem skanu dowodu osobistego i nigdy tego nie zrobię!

Payu Odblokowalo.jpg

oznacz moderatorów

MARK_TECH
#8 Zapaleniec#

Szanowni Państwo,

Chciałabym przestrzec wszystkich przedsiębiorców.  Zauważyłam, że nie  nie tylko wobec mnie Allegro w taki sposób postępuje, tylko również innych przedsiębiorców ten problem dotyka.

Od ponad  9 miesięcy Allegro blokuje mi wypłatę moich środków z PayU.

Od wypowiedzenia umowy przez PayU minęło 3 miesiące, a nadal nie otrzymałam swoich pieniędzy.  Zaznaczam, że  nie prowadzę już sprzedaży na Allegro a pomimo to nadal środki są przetrzymywane. Od PayU otrzymałam następującą wiadomość cytuje,, Wszystkie formalności związane z Pani sprawą zostały wypełnione. W tym konkretnym przypadku sugeruje bezpośredni kontakt z portalem Allegro, gdyż po kontakcie z nami dostali oni zezwolenie na jednorazową wypłatę i aktualnie decyzja jak i pieniądze znajdują się po ich stronie”. Allegro nadal nie wypłaciło mi środków a żeby było lepiej posunęło się do tego , że  w historii wypłat na Allegro dało komunikat korekta PayU  na minusie kwota moja do wypłaty,  saldo wprowadzili na Allegro  0,00 a przycisk do wypłaty środków nadal zablokowany. Do dzisiejszego dnia pieniądze nie wpłynęły na mój rachunek bankowy wskazany na Allegro. Jeśli nie otrzymam od Państwa ( ALLEGRO ) w ciągu 2 dni moich środków, zawiadomię odpowiednie służby o dokonaniu przestępstwa. Poinformuje również UOKiK, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz prokuraturę o dokonaniu przestępstwa przez Państwa, jeśli nadal będą Państwo w taki sposób postępować.

Pomimo wyjaśniania tej sytułacji w korespodencji mailowej z ALLEGRO nadal nie otrzymałam moich środków na  zweryfikowany przez PayU rachunek bankowy, który jest wskazany na Allegro. 

Nadal nie otrzymałam przelewu z moimi środkami. Moderatorka zapewniała, że środki najpóźniej dziś będą.  Od 22.09 twierdzicie Państwo, że przelew zleciliście.  Tylko ten przelew coś długo trwa.   Wszystko zostało wypełnione z mojej strony. Proszę o jak najszybsze zlecenie jednorazowego przelewu na mój rachunek dziś . Mam nadzieję, że Państwo są słowni i dziś  otrzymam przelew. PROSZĘ NIE USUWAĆ MOJEJ WIADOMOŚCI, BO JUŻ TO ZROBILIŚCIE !!!!

oznacz moderatorów