anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dojść swoich praw jako sprzedający w stosunku do osób, które nie płacą za wygrane aukcje?

Jozef_93
#2 Obserwator#

Sprzedałem dwukrotnie ten sam przedmiot i kupujący nie zapłacili za wygraną aukcję, na wiadomości również brak odpowiedzi, czy są jakieś kroki, które mogę zrobić by wyegzekwować zapłatę za przedmiot?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Jozef_93  Nic nie zrobisz - nie ma zresztą sensu zmuszanie do zakupu, i późniejsze użeranie się z prawdopodobnym zwrotem lub reklamacją. Odczekać swoje, wystąpić o zwrot prowizji (o ile się automatycznie nie anuluje), i wystawić ponownie.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Jozef_93 

Nie no kroki są 🙂 sąd!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jozef_93 zgłaszaj allegro oni weryfikują, jeśli kupujący często licytuje dla zabawy będą konsekwencje ze strony allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jozef_93
#2 Obserwator#

Zgłaszałem podobną sytuacje jeżeli chodzi o allegro lokalnie, ale na zwykłym nie widzę opcji kontaktu...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jozef_93 podaj proszę numer zamówienia, w którym doszło do tej sytuacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Jozef_93
#2 Obserwator#

pierwsze: 14062753631
drugie: 14185066024

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jozef_93 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Przekazałam te konta z prośbą o weryfikację i zostały już podjęte na nich odpowiednie działania.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Jozef_93
#2 Obserwator#

Świetnie - dziękuję, czy dostanę jakąś informację jak zakończyła się sprawa powyższych kont?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Jozef_93 Przykro mi, ale nie mogę przekazywać tego typu informacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Jozef_93 Jak ktoś klika w zakup to powinien zapłacić albo skontaktować się z Tobą i wyjaśnić, różne są przypadki, tu na Allegro nauczyli się kupować i nie płacić ale także nie wysłać jak sprzedającym nie odpowiada cena po licytacji, przykre ale  działa to z obu stron.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jesli jesteś osobą prywatną to obowiązuje ciebie i kupującego kc a ten jasno określa że kliknięcie kup teraz lub przybicie licytacji powoduje powstanie między wami umowy kupna sprzedaży i stosunku prawnego kupujący sprzedawca w myśli art 540 kc sprzedawca zobowiązuje się niezwłocznie wydać towar a kupujący niezwłocznie za niego zapłacić. Zerwać umowę mogą tylko obie strony naraz, jedna strona bez zgody drugiej nie może zerwać umowy. Jak założysz mu sprawę z kc na wniosek to w sądzie wygrasz bo nie ma czegoś takiego jak kupiłem przez przypadek albo dla jaj problemem jest to że allegro pozwala na założenie konta na dane z d.u.p.s.k.a wzięte, a do pozwu są potrzebne konkretne dane pozwanego które powinno ci przekazać 

oznacz moderatorów

Jozef_93
#2 Obserwator#

Za parę groszy nie będę robił zamieszania, myślałem, że allegro interweniuje w takich przypadkach.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tak najwyzej da bana a on zalozy sobie nowe konto w 5 minut na nowy mail. Pamietaj nie promuj bo kasa w bloto wyrzucona nie karm sepow 

oznacz moderatorów