anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak walczyć z nieuczciwym kupującym?

DaveMIX
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Dziś otrzymałem e-mail od allegro, że kupujący otrzyma zwrot w ramach allegro protect, a ja zostanę obciążony kwotą wypłaty. Ale od początku, klient kupił baterie do telefonu, po czym ją zwrócił. Nie byłoby problemu, ale zwrócił nie Nasz towar. Wiemy bo na swoje baterie stawiamy pieczątki, na tej odesłanej nie było. Druga rzecz inne opakowanie, odesłana w jakiejś folijce z chińskimi napisami, My wysłaliśmy oryginał service pack, w pudełku kartonowym. Wszystko wyjaśniliśmy w dyskusji, wysłaliśmy zdjęcia baterii odesłanej przez klienta, i Naszej z plombami i nic... Jak ugryźć temat? Czy tylko sąd?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

LEW433
#21 Demiurg#

Dowody nie wystarczyły?

oznacz moderatorów

DaveMIX
#7 Wielbiciel#

Allegro głuche na dowody, a kupujący upiera się przy swoich racjach. I allegro dało jemu rację, jak zawsze zresztą. Kupujący to święte krowy, a sprzedawcy to krętacze i oszuści 😂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Krętacze to można powiedzieć, gorzej jak oszuści😞

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zgłoś na policji zawiadomienie z art.  286 kk. 

oznacz moderatorów

evartus
#9 Pomysłodawca#

Zgłoś to oszustwo do prokuratury. To jest darmowe 🙂 Drań dostanie po tym wezwanie na policję na przesłuchanie. Może zmięknie, gdy będzie musiał podpisać protokół z przesłuchania, po tym jak policjant pouczy go o odpowiedzialności za gadanie bzdur.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Przypuszczam, że kupujący założył Ci dyskusję, a nic o tym nie piszesz. 

Przeanalizuj sobie więc tą dyskusję i znajdź punkt, w którym naruszyłeś regulamin Allegro.

Ja miałem 2 przypadki, gdzie Allegro obciążyło mnie tymi kosztami - lecz w obydwu przypadkach (po dokładnej analizie) wina była po mojej stronie - i nie mam o to żadnych pretensji.

Kilka przypadków było - Allegro zwracało kasę kupującym bez obciążania mnie - ale wszystko wyjaśniałem w dyskusjach. I nie było z tym żadnych problemów. 

Odnośnie zwracanych towarów - miałem kiedyś sytuację, że wracało do mnie ok. 10 szklanych dzbanków Dafi do filtrowania wody. Powód: uszkodzony/pęknięty w transporcie. A owijałem je  dodatkowo folia bąbelkową i pakowałem w dodatkowe kartony. Problem ustał, gdy zacząłem naklejać na podstawy dzbanków swoje plomby - też były zwroty, lecz już tylko ok. 1 szt. miesięcznie.

Teraz naklejam swoje plomby na to co uważam za stosowne. W ten sposób omijam zwroty np. silników, gdzie kupujący odsyła mi "z premedytacją" silnik z naklejoną plombą innego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

DaveMIX
#7 Wielbiciel#

Napisałem w pierwszym poście. Dyskusja otwarta, przesłane zdjęcia dla dowodów, kupujący stał przy swoim i allegro mu dało wiarę. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@DaveMIX nie odpuść mu tylko zawiadomienie z art 286 kk beknie w sądzie to się oduczy januszerki zakupowej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, z pewnością beknie, ty to wiesz, znasz całą sprawę.😐

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DaveMIX Cześć, a o które zamówienie chodzi? Widzę na Twoim koncie sporo dyskusji i kilka wniosków Allegro Protect od Twoich klientów i niestety nie jestem w stanie powiedzieć, o której sprawie mówisz. 

Jeśli o ostatnią z 5 maja (zamówienie dfd50781-f280-11ee-98cf-afbc276c9276), to kwota zwrócona klientowi nie została dodana do Twojego salda. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka proszę zbanuj na forum pomawiającego użytkowników trolla forumowego 

oznacz moderatorów

DaveMIX
#7 Wielbiciel#

Dyskusja z 20.06. Dotyczy aukcji: 15698614599 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DaveMIX Na Twoim koncie nie ma takiej dyskusji ani takiej oferty. 

oznacz moderatorów

DaveMIX
#7 Wielbiciel#

Konto: fhudave_sklep

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DaveMIX Przykro mi, ale nie mogę zweryfikować sprawy z innego konta. Napisz będąc zalogowany na koncie fhudave_sklep 

oznacz moderatorów

DaveMIX
#7 Wielbiciel#

Jestem już zalogowany. Sprawa opisana w pierwszym poście.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka prosiłem o zbanowanie całego konta godzącego w moje dobra osobiste 

1000005575.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael Przecież ciągle piszesz o sądach, masz okazję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak allegro nie potrafi podać jego adresu IP @LEW433 myślisz że jakby nie bylo tak nieudolne to przez 4 lata bo tyle pewnie tu jest by go ktoś nie dojechał? Serwis odpowiada za treści umieszczane przez swoich użytkowników dostaną w końcu za niego pozew o odszkodowanie to coś z tym zrobią. Meteriału dowodowego jest na kilkaset screenshootów nawet na nowych kontach używa tych samych obelg albo powoluje się na te same zdarzenia więc z stwierdzeniem że to ta sama osoba nie ma problemu

oznacz moderatorów