anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zglosic reklamacje na dzialanie aplikacji allegro ?

TU_ESTILO
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Mam 2 komentarze nie polecam w których kupujący za powód podał uszkodzone opakowanie, tylko problem w tym że w nagłówku aukcji grubym drukiem był zapis że opakowanie jest zniszczone lub uszkodzone. Czyli towar zgodny z opisem a negatywu doradca podobno nie może usunąć tylko zasugerował zgłoszenie reklamacji bo moje zastrzeżenia są zasadne.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Według panujących na allegro zasad wszelkie roszczenia klientów są zwykle zasadne i mają oni prawo do subiektywnej oceny nawet jak towaru na oczy nie widzieli.

oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

To po co w ocenie sprzedawcy punkt zgodny z opisem skoro nawet jeśli towar jest zgodny z opisem co kupujący potwierdzą w komentarzu może wystawić negatyw ? 

oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

Proponuję zmianę zgodny z opisem na "humor kupujacego" bo ta ocena nijak ma się do obiektywnej oceny

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz to zgłosić jako "zgłoś pomysł" ale nie licz na to aby klienta pozbawili szans na fantazjowanie.

oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się że jeżeli wprowadza siw jakiś system oceny i uzależnia od tego funkcjonowanie i sprzedaż jakiejś firmy to powinno się też weryfikować czy oceny są zgodne z prawdą. Wiem że pewnie większość ocen nie da się zweryfikować bo to jest opinia kupujacego. Ale są przypadki w których jest to bardzo proste. Jeśli kupujący wystawia negatyw i napisał że to przez uszkodzone opakowanie a  w aukcji jest zapis że opakowanie było uszkodzone no to coś tu nie gra ....

oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

A allegro jako administrator powinno tak samo podchodzić do nieuczciwych sprzedających jak i kupujących 

oznacz moderatorów

TU_ESTILO
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  nikt się więcej nie wypowie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TU_ESTILO Konsultuję temat Twoich komentarzy z zespołem i jak będę miała wieści w Twojej sprawie, wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się że kupujący znają świetnie wszystkie swoje prawa, ale nie znają swoich obowiązków. Jednym z nich jest czytanie opisów, bo nie kupują tytułu aukcji tylko przedmiot opisany w ogłoszeniu. Najłatwiej jest wszystko zrzucić na nieuczciwych sprzedających (choć wiem że tacy też się zdarzaja), ale podstawą to czytać treść ogłoszenia bo tam są zawarte wszystkie informacje. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@jocqer Kupujacy którzy czytają opis?? Pomarzyć zawsze można...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

To po co te opisy ? Tytuł aukcji i cena wystarczy ....

oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

Czy już zapadła jakaś decyzja ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TU_ESTILO @jocqer Tak, przepraszam, że musieliście czekać na moją odpowiedź, ale dostałam informację, że te komentarze nie kwalifikują się pod jakąkolwiek możliwość usunięcia.  Kupujący opisują w nich swoje wrażenia z przebiegu transakcji oraz jak wyglądał towar. Nie mamy możliwości aby sprawdzić jaki towar otrzymał klient, a ma on prawo do wyrażenia własnej opinii, jeśli ta nie łamie naszych zasad. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się że chyba nie dokonca się zrozumieliśmy. W nagłówku aukcji był zapis że opakowanie jest uszkodzone. W opisie negatywnych komentarzy kupujący potwierdzili że dostali urządzenia z uszkodzonym opakowanie i dlatego wystawiaja negatyw. Więc towar był zgodny z opisem (co mozecie stwierdzic czytajac opis komentarza) a dostałem negatywne komentarze. 

oznacz moderatorów

jocqer
#8 Zapaleniec#

Nie zglaszalbym problemu jeżeli zastrzeżenia byłyby odnośnie urządzenia, ale jeżeli treść komentarza pokrywa się z opisem to znaczy że kupujący nie potrafi czytać że zrozumieniem i dlatego wystawił mi negatywa. Ale w takim wypadku dlaczego allegro pozwala na zakłamywanie opinii o sprzedającym? Jeżeli wina jest po stronie kupującego? 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dlaczego allegro pozwala na zakłamywanie opinii o sprzedającym?

bo nie wprowadziło dyrektywy omnibus

i pozwala na fałszywe opinie, które mogą wprowadzić w błąd konsumenta

 

oznacz moderatorów