anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jeden EAN dywaników dla kilku modeli samochodów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

Allegro właśnie usunęło mi kilkadziesiąt ofert z powodu zbyt dużej ilości ofert z jednym produktem (numerem EAN).

Problem w tym, że jest multum samochodów budowanych na tej samej płycie podłogowej czego skutkiem jest to, że dywaniki do X modeli samochodów są identyczne a ich producenci nadają jeden EAN dla produktu, który pasuje do X modeli samochodów.
Wystawienie np. 3 ofert dla VW UP, Skoda Citygo i Seata Mii kończy się ich usunięciem.

Oczywiście wystawienie tego jako Dywanik do VW UP skutkuje tym, że może 1 na 50 klientów zna temat i zakupi u mnie dywaniki do swojej skody Citygo. 

Jak miałem wystawione dywaniki jako 3 oferty to klient posiadający dany model samochodu nie musiał się zastanawiać co do czego pasuje. 
Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@alfa-car Musisz wystawiać oferty tak, żeby nie łamały naszych zasad, również tych dotyczących zdublowanych ofert. Nie ma innego wyjścia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

Czyli w jaki sposób?

 Jak mam dotrzeć do 3 różnych klientów produktem, który jest dedykowany do 3 różnych marek i modeli i posiada JEDEN nr EAN.

Bardzo proszę o wskazówkę na podstawie usuniętej oferty:

 

https://allegro.pl/oferta/dywaniki-gumowe-skoda-citigo-2011-2019-stopery-12661615416

 

poniżej screeny dla VW UP! i Seata Mii

IMG_6633.png

 

IMG_6631.png

oznacz moderatorów

-kompresor-
#8 Zapaleniec#

To walka z wiatrakami - im nie przemówisz [edycja]  - w dziale motoryzacja (bo to mnie interesuje) zrobiło się takie dziadostwo że nie ma siły kóra by to mogła opanować. 
W moim przypadku zgłaszanie ofert łamiących regulamin nic nie daje - a złoszonych jest setki. Konkurencja robi co chce - wygrywa na tym, podbiera potencjalnego klienta a ty chcąc być ok względem regulaminu dostajesz po d.... .

oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

Te dywaniki to jest pikuś przy częściach typu klocki hamulcowe.

Skończy się to tak że sprzedający będą wystawiali oferty pod te dwa modele aut, które są najpopularniejsze a części o tym samym numerze EAN do mniej popularnych modeli po prostu oleją. Kupujący nie znajdą na Allegro części których potrzebują (mimo że jest dostępny pod innym modelem samochodu) i kupią to gdzieś indziej.

 Sam już nie raz kupowałem części tylko dla tego że wiedziałem, że są zamienne między modelami samochodów i teraz już wiem czemu ich nie było na Allegro jako oferta do mojego modelu.

Pytanie jaki procent ludzi kupi np. części/dywaniki do Leona na aukcji opisanej VW Golf.
 Nawet jeśli wie że to powinno teoretycznie pasować to nie mając wzmianki w ofercie klient nie jest w żaden sposób zabezpieczony i w większości przypadków kupi w motoryzacyjnym bo przy obecnych kosztach Allegro w granicach 20/25% sklepy motoryzacyjne znów są konkurencyjne cenowo.

oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

@nat_not Czy to wszystko co była Pani w stanie zrobić w tym temacie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@alfa-car przykro mi, ale w jednej podkategorii możesz wystawić maksymalnie dwie oferty z tym samym produktem i stanem stan "Nowy" – niezależnie od liczby kont, z których korzystasz. 

Być może rozwiązaniem Twojego problemu będzie połączenie ich w zestaw? Jeśli Twoje oferty tworzą zestaw produktów, nie uznamy ich za powielone.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Napiszę jeszcze raz. Produkt który jest przeznaczony do kilku modeli i marek samochodów ma jeden numer EAN i przy obecnej formie waszego systemu nie ma możliwości handlować tym zgodnie z regulaminem i jednocześnie w sposób, który pozwoli klientom nie pogubić się w tym co tutaj się dzieje.

 Jak dotrzeć do użytkowników 5 różnych marek samochodów jednym produktem, z jednym numerem EAN, który po prostu jest dedykowany do 5 modeli samochodów. Jeśli dalej nikt nie rozumie o co chodzi to jutro postaram się to przełożyć na przykład z innego działu.

Trzeba poprawić system, który jest kulawy lub zmodyfikować regulamin. Jeśli nie nastąpi jedno z powyższych to po prostu część klientów nie znajdzie tutaj produktu, który szuka i kupi to gdzieś indziej 💁

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@alfa-car a dywaniki nie mają parametru Pasuje do

oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

Tak, jest i jako sprzedawca mogę sobie tam wpisać i 100 modeli, szkoda natomiast że nie ma tych informacji widocznych z poziomu kupującego, który widzi tylko tytuł i opis 💁

oznacz moderatorów

SEVENMOT
#9 Pomysłodawca#

Temat poruszany wiele razy, ale proszę kogoś z allegro do odniesienia się do mojego tematu. 

Sprzedaję w dziale motoryzacja (chyba najgorszy dział do prowadzenia sprzedaży na allegro) 

Przykładowo: 

Mam jakieś akcesoria które pasuje do wielu modeli pojazdów i są dostępne w wielu konfiguracjach.

Tytuł takiej oferty to:

NAZWA TOWARU - MARKA, MODEL, LATA PRODUKCJI POJAZDU. x8 kolorów. do tego zrobiona oferta wielowariantowa.

Wszysko ładne, przejrzyste i zgodne z ówczesnym regulaminem oczywiście. Klient miał wszystko na tacy kupował i nie musiał się o nic więcej martwić, wszystko było w tytule opis był tylko dopełnieniem. Łącznie takich ofert było z 5000, #allegro nawet nie zdajecie sobie sprawy ile to jest tygodni siedzenia patrzenia się w monitor i klikania !! A oferty były naprawdę przygotowane profesjonalnie, bez durnego kopiuj/wklej jak to zwykle w takich przypadkach wygląda. 

I teraz co?

Zostało mi z tego 16 ofert, załóżmy ze przerobię to jakoś neutralnie i podepnę pod jakiś produkt allegro. 

1. klienci nie umieją i nie chcą korzystać z sekcji "pasuje do"

2. Jesli juz nawet skorzystają z w..w sekcji to tam w produkcie allegro zawsze są jakieś błędy (w dziale motoryzacja nikt nad tym nie panuje). Wiele razy zgłaszałem błędy w produkcie allegro, z różnymi skutkami, ale to walka z wiatrakami. 

I teraz zakupy będą wyglądać tak, ze klient coś na szybko kupi, nie zostawi żadnej wiadomości (bo po co). Ja sie muszę skontaktować, aby sie dowiedzieć do jakiego pojazdu ma być dany towar, czas leci, bo z kontaktem różnie bywa. Oczywiście okaże sie również, ze dany towar nie pasuje do pojazdu klienta i trzeba sie bujać ze zwrotami i konsekwencjami tego "bo klient niezadowolony". 

Alegro uważacie że teraz jest lepiej? 

oznacz moderatorów

SEVENMOT
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Widzę, ze mój temat został tutaj przeniesiony, w sumie podobna sprawa. @alfa-car wybacz ja się tu nie wpychałem 🙂

Ktoś z allegro odpowie na moje wcześniejsze pytanie. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@alfa-car @SEVENMOT rozmawiałam o Waszych postulatach z zespołem odpowiedzialnym za kategorię motoryzacja i jedynym oraz właściwym rozwiązaniem będzie w Waszych przypadkach zastosowanie opcji "pasuje do".

Ta informacja jest widoczna z poziomu listingu i widnieje wówczas komunikat: "pasuje do: wiele modeli". Dodatkowo "pasuje do" jest indeksowane przez naszą wyszukiwarkę.  Zdajemy sobie sprawę, że chcielibyście informacje o marce, modelu czy roku produkcji umieszczać w tytułach, ale właśnie rozbijanie kompatybilności na osobne oferty jest powielaniem oferty tego samego produktu. Dodatkowo we wszystkich podkategoriach w tym dziale analizowaliśmy oferty i ich właśnie zbyt duża liczba ofert jest ogranicznikiem dla kupujących przed dokonaniem zakupu. Co więcej, z poziomu przeglądarki i aplikacji kupujący mogą skorzystać z mechanizmu, który podpowie jakie części pasują do jego modelu samochodu. Ostatnia kwestia, ale niemniej ważna, taki widok dla kupującego to standard rynkowy. Zarówno nasza konkurencja jak i benchmarki, które przeanalizowaliśmy nie rozbijają i nie prezentują ofert w sposób, który istniał do tej pory. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SEVENMOT
#9 Pomysłodawca#

OK, ja rozumiem, ze zamysł jest taki, aby korzystać z Sekcji "pasuje do" i to było by najlepsze rozwiązanie, ale na chwilę obecną to nie działa. Produkty allegro są tworzone "niechlujnie", "na pałę" bo "muszą być" i w wielu przypadkach są tam powpisywane głupoty. Sprzedawcy w większości przypadków piszą w opisie do czego jest dany produkt, bo się to nie pokrywa z sekcją "pasuje do". Klienci są zdezorientowani.  Zróbcie najpierw porządki w Produktach Allegro, bo na pewno sami wiecie jak to wygląda, a później się bieżcie za porządki z aukcjami.   

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SEVENMOT właśnie to robimy i jednym z etapów porządkowania danych w produktach jest mechanizm usuwania zduplikowanych ofert. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

Czyli pozostaje odpuścić handel w dziale motoryzacja bo nikt nie będzie się użerał z klientami, dzwonił i dopytywał do czego miały faktycznie być dywaniki. Ludzie nie potrafią z tego korzystać (lub nie chcą) więc nie mam zamiaru psuć sobie opinii. 

oznacz moderatorów

alfa-car
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  o jakich zestawach Pani pisze? Przeczytała Pani moje wpisy? 

oznacz moderatorów