anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog Produktów Allegro a podpięcie się innych sprzedających

efinchpl
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Szanowne Allegro oraz sprzedający,

Na początku chciałbym się powołać na Porządki które Sami mieliście wprowadzić i podejrzewam że większość dobrych sprzedawców odrobiło lekcje i przygotowało się na katalog produktów Allegro.

Allegro katalog produktów.png

Od Miesiąca walczę natomiast z wiatrakami. Posiadam produkty które składają się z hardware + software. 
Wykupuję specjalną licencję którą muszę wcześniej przypisać do danego sprzętu po S/N. Posiadam wykupione licencję, kody w GS1. Nie wspomnę o wyróżnieniach i ADSach w Waszym serwisie. Natomiast szereg innych sprzedających posiada podobny produkt, lecz nie dbający ani o licencje ani o GS podpina się pod moje produkty.  Zgłaszałem je wielokrotnie poprzez formularze, jednak nic się z tym nie dzieje. 
Pogodziłem się z już z faktem że wszyscy kopiują Nasze teksty, zdjęcia, opisy ponieważ pozwalacie im na to.... bo katalog Allegro. 
Zrobiliście jeszcze większy syf niż był przed wprowadzeniem zmian i na dodatek zasłaniacie się tekstem że dodając coś do katalogu godzę się na kopiowanie. Ale nie godzę się żeby ktoś korzystał z moich kodów EAN i podpinał pod nie produkty. Znowu na plecach pracy mojej i zespołu, chodujemy pasożyty sprzedaży.
Bardzo proszę o kontakt w tej sprawie i zajęcie się w sposób szczególny. Ponieważ znudziło mi się poświęcać mój czas i podawać Wam aukcje które są źle dopasowane.

Tutaj dla przykładu podam aukcję 
https://allegro.pl/oferta/nawigacja-dla-ciezarowki-tir-igo-primo-gps7014-11052296533
Gdzie swobodnie nawet chińskie firmy podpinają swój produkt inaczej wyglądający.

Przesyłałem Wam za każdym razem SS z GS1 oraz aukcje które są źle powiązane. Takich aukcji mam dziesiątki. W zeszłym tygodniu poświeciłem łącznie 7 roboczogodzin żeby się wytłumaczyć co jest nie tak, ale efektu oczywiście nie było.
Na koniec pytanie, po co więc te kody EAN ?
Co z chronieniem swojej marki/firmy  zdjęć/ tekstów ?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

efinchpl
#9 Pomysłodawca#

Proszę o odpowiedź w temacie

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@efinchpl przykro mi i rozumiem, że nie jesteś zadowolony z tej sytuacji, ale nie ma innego sposobu niż zgłaszanie niepoprawnie powiązanych ofert. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to informacja, którą chciałbyś otrzymać, ale akceptując regulamin Allegro zgadzasz się na to, żeby inni użytkownicy mogli łączyć swoje oferty się z Twoimi.

W regulaminie Allegro (art. 5.5) znajdziesz zapis:

  • "Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Spółce na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści w następującym zakresie:" oraz dalej:

  • "Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Spółkę oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Spółki oraz podmiotów, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści. Użytkownik gwarantuje, że jest uprawniony do złożenia powyższych oświadczeń i zgód objętych Regulaminem i wprowadzenia Treści do Oferty oraz że Treści i korzystanie z Treści przez Spółkę zgodnie z Regulaminem nie narusza praw osób trzecich. Użytkownik zwolni Spółkę oraz podmioty, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści, z wszelkiej odpowiedzialności wynikającej ze zgodnego z Regulaminem korzystania z Treści.

Wynika z nich, że w już chwili wystawienia oferty przekazujesz swoje prawa do całej jej treści, a więc również zdjęć. Jeśli dane materiały znajdują się w katalogu produktów to co do zasady może z nich korzystać każdy Sprzedający (podczas wystawiania oferty i łączenia jej z produktem można zaciągnąć np. zdjęcia do własnej oferty). Nasze narzędzie służące do weryfikowania zgłoszeń kradzieży zdjęć rozpoznaje, czy dane zdjęcie znajdujące się w ofercie zostało pobrane do oferty z katalogu, czy też nie. Jeśli tak to z reguły nie mamy wystarczających podstaw do reagowania.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Od kiedy płatny kod EAN wykupiony i przypisany do czyjegoś produktu to autorskie prawo osobiste??? 

oznacz moderatorów

efinchpl
#9 Pomysłodawca#

Ale to nie jest kod EAN przypisany do czyjegoś produktu.
żeby zobrazować sytuację to można to porównać do zakupu komputera.
Jednostka sama w sobie bez oprogramowania to jeden przedmiot. Jednostka komputerowa + Windows to inny odrębny przedmiot. Jednostka + Linux - to też odrębny przedmiot.
W Moim przypadku jest tak że kupujemy nawigację + oprogramowanie dodatkowo płatne i jest to zupełnie inny produkt niż pierwotna nawigacja. 
Przez to mam problem z ocenami mojego produktu ponieważ osoby kupujące u innych sprzedających nie dostają oprogramowania z mojej oferty którą stworzyłem tylko "golasa" jaki jest pierwotnie.

oznacz moderatorów

efinchpl
#9 Pomysłodawca#

Ale mam przypisane inne produkty do swojego. Jakieś chińske nawigację które nawet nie przypominają mojego. Kilka lat wstecz moje produkty dostawały oceny 1/5 ponieważ osoby kupowały u innych sprzedających i nawigacja była z innym oprogramowaniem - nie pasującym do tekstu. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce które posiada uprawnienia. Jeżeli ktoś może mieć taki produkt w Polsce to tylko od Nas.
Proszę spójrz sama i oceń. Czy te nawigacje są takie same ? Odwołaj się proszę jeszcze do mojej odpowiedzi poniżej.23131312.png

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@efinchpl szukasz winnych wśród sprzedawców  ,ale powodem całego zamieszania jest bubel o szumnej nazwie ,, katalog produktów allegro ,, oraz informacje w nim umieszczone  ,które nagminnie wprowadzają w błąd kupujących . 

Sytuacja z wczoraj , dostałem upomnienie oraz usunięto mi 3 oferty za ! niby wielokrotne powielenie ofert , owszem zastosowałem ten sam produkt z katalogu w 4 ofertach BO !!!! tytuł oferty w katalogu wprowadzał ewidentnie w błąd sugerując inny kolor podkładu jaki rzeczywiście jest w ofercie , a tylko jeden tytuł z katalogu nie zawierał koloru podkładu . Powoduje to bałagan , ale z racji tego ,że allegro jest głuche na zgłaszane błędy stosuję praktykę pozwalającą na wystawienie oferty poprzez połączenie z produktem innym niż sprzedaję  ,ale parametry z katalogu nie wprowadzają w błąd .

oznacz moderatorów

efinchpl
#9 Pomysłodawca#

Od Listopada, sytuacja się powtarza cyklicznie. Jest to patologiczne. Przeważnie podpina się dropshipingowcy albo chińczycy. Łączą się przez to też ich opinie - które nie mają przełożenia na nasz produkt.  W chwili podłączenia innych ofert, nasza sprzedaż spada do poziomu podłogi.
Naprawdę potrzebuję pomocy. Stworzenie nowej oferty pomogło jedynie na miesiąc. 
Przez ten bałagan kart produktów o nazwie Naszego produktu są już 3 strony ale każda ma jakiś inny wymyślony kod ean. 

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@efinchpl Jest to o tyle śmieszne, że poprzez API Allegro na siłę każe ci się podpinać pod produkty. Np. tworzysz produkt kiedy istnieje bardzo podobny już w katalogu... to ci mówią, że podajesz zły EAN i tak naprawdę to jest produkt który gdzieś tam istnieje. Podejrzewam że wiele tych sprzedawców co się podpinają robią to, żeby w ogóle wystawić produkt bo inaczej po prostu go nie wystawią. Niestety produktyzacja Allegro jest upośledzona, nadal.

oznacz moderatorów

efinchpl
#9 Pomysłodawca#

No masz rację. Miałem jeszcze podobną sytuację gdzie konkurencja podpięła się pod nasz produkt z importu z opakowaniem i EANem i zgłosili Nas. Musiałem dziesiątki maili pisać żeby udowodnić że ten produkt należy do tej karty produktowej.

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@efinchpl A to oczywiście kolejny problem. Allegro nie ma możliwości poprawnego zweryfikowania informacji katalogowych. Akceptują losowe zmiany w produktach np. od chińskich sprzedawców bo zwyczajnie moderacja Katalogu nie ma pojęcia, czy te zmiany są prawidłowe czy nie. Zmiany musiały być na tyle mnogie, że aż w API zrobili limit zgłaszania zmian bo nie są w stanie nawet przetworzyć tych zgłoszeń. Porażka na całej linii to mało powiedziane.

oznacz moderatorów

efinchpl
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie, na początku jeszcze ktoś mi odpisywał. Na chwilę obecna dostaje jedynie maile że sprawa jest w trakcie weryfikacji. Jak zwykle spotykasz się z betonem. W sumie sam próbówałem w ramach testów podłączyć się pod inny produkt i ok mogę to zrobić, ale nie zmienia się wtedy ocena i recenzję. A w moim przypadku jest wysyp ocen i recenzji innych produktów. 
@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ 

 Jeśli dane materiały znajdują się w katalogu produktów to co do zasady może z nich korzystać każdy Sprzedający (podczas wystawiania oferty i łączenia jej z produktem można zaciągnąć np. zdjęcia do własnej oferty).

 

Jakoś regulamin allegro nie wspomina o tych zasadach, a wiesz dlaczego nie wspomina?

bo by to narażało wprost allegro na procesy i dodatkowe koszta bo kto jest właścicielem katalogu produktów?

 

Użytkownik zwolni Spółkę oraz podmioty, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści, z wszelkiej odpowiedzialności wynikającej ze zgodnego z Regulaminem korzystania z Treści.

Czy zgodne z regulaminem jest podpinanie innych produktów do określonych jednoznacznie eanem towarów? Jeżeli nie jest zgodne, to serwis dalej ponosi odpowiedzialność za wstawiania takich ofert.

A Wy jeszcze twierdzicie, że jest to prawidłowe i cyt : "nie mamy wystarczających podstaw do reagowania."

oznacz moderatorów