anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KODY EAN nie widoczne w bazie GS1

happybiketrip
#7 Wielbiciel#

Cześć,

niestety nie mogę wystawić aukcji , ponieważ kod EAN widoczny na opakowaniu nie istnieje w bazie GS1. Jak rozwiązać ten problem? Widzę, że istnieją aukcje z tymi samymi produktami i nie mają wpisanego kodu EAN, jak wystawić produkt na sprzedaż bez EAN?

KOD: 7290001280874 

ONG-8007DT
Producent
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@happybiketrip 

ko_alka_0-1706552711721.png

Takiego kodu rzeczywiście nie ma w bazie GS1, dlatego najlepiej skontaktuj się z producentem. 

oznacz moderatorów

happybiketrip
#7 Wielbiciel#

a jest jakas inna możliwość wystawienia przedmiotu na sprzedaż bez kodu EAN?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@happybiketrip Tak, na Allegro Lokalnie

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Głupota Allegro z tymi kodami EAN. Samo GS1 nie ma bazy wszystkich przypisanych kodów i nie wymaga, aby producent dodawał każdy produkt do ich katalogu (poza tym ma on niecały miesiąc, bo ruszył 29 grudnia 2023 (stary katalog został wyłączony 28 grudnia), więc nim producenci uzupełnią dane o swoich produktach, a potem GS1 danego kraju zweryfikuje dane, mogą minąć lata). 

Do tego organizacje krajowe są autonomiczne i same ustalają zasady przydzielania prefiksów firmom w swoich krajach. Nie wszystkie też przekazują dane do katalogu globalnego.

oznacz moderatorów

pyszard
#7 Wielbiciel#

Mam taki właśnie problem, chce wystawić opony, klocki hamulcowe znanych niemieckich i hiszpańskich marek, ich kody EAN są niewidoczne w bazie GS1 Polska. I co, mam pisać do producenta żeby je rejestrował w Polsce bo nie mogę wystawić na Allegro? Mam wykupić nowe kody co tylko wprowadzi zamieszanie? No głupota totalna i nabijanie kasy organizacjom.

Przecież to ogranicza sprzedaż i utrudnia dotarcie do produktów kupującym. Serio o to chodzi ???

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pyszard Przykro mi, ale kody EAN muszą być zarejestrowane w GS1, żeby móc na ich podstawie utworzyć produkt w Katalogu, nie ma innego wyjścia. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pyszard sprawdź kto jest właścicielem gs1 i co to jest

będziesz miał odpowiedź na wszystko

@ko_alka dlaczego allegro wprowadza w błąd, że można tu sprzedawać?

wyrzuciło z możliwości wystawiania i sprzedaży znaczny procent towarów

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka żebym dobrze zrozumiał, wg Was jeśli produkt ma kod, ale nie jest on w bazie GS-1, to nie można go sprzedawać na rynku polskim?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash wreszcie załapałeś 🙂

jeżeli jesteś polskim producentem latawców, owoców, wisiorków, czy podków dla koni to twoje produkty nie mogą być sprzedawane na allegro jeżeli nie zapłacisz prywatnej organizacji za jakiś numerek

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/GS1

władze gs1 polska

https://gs1pl.org/rada-gs1-polska/

statut

https://gs1pl.org/app/uploads/2023/04/Statut_GS1_Polska_2024.pdf

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Może warto byłoby skonsultować z UOKiKiem, czy działanie Allegro, polegające na zmuszaniu sprzedających do zakupu kodów EAN od GS1, nie wypełnia znamion czynu nieuczciwej konkurencji określonego w art. 15 ust. 1 pkt. 5 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji:

"Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez [...] działanie mające na celu wymuszenie na klientach wyboru jako kontrahenta określonego przedsiębiorcy lub stwarzanie warunków umożliwiających podmiotom trzecim wymuszanie zakupu towaru lub usługi u określonego przedsiębiorcy".

oznacz moderatorów

pyszard
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś konsultował ten temat z Uokikiem?

Nie mogę wystawić kilkuset produktów z kodami EAN producentów ze względu na " Podaj EAN (GTIN), który istnieje w bazie GS1".

Zakupienie i nadanie nowych kodów GS1 dla istniejących produktów uważam za wykorzystanie czyjejś twórczości i działanie niezgodne z prawem, nie wspomnę o działaniach monopolistycznych i wskazanie jednej organizacji do wykupienia pakietów kodów i opłacania abonamentu.

oznacz moderatorów