anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kody EAN

znaczek
#10 Popularyzator#

Jak mawiał klasyk NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU" , a jak mawiał doktor CWACH ze szpitala na peryferiach 'GDYBY GŁUPOTA MIAŁA SKRZYDŁA, OPRACOWUJĄCY REGULAMINY SPRZEDAŻY FRUWALI BY JAK GOŁĘBIE POCZTOWE NA LOTACH".

Serwis wprowadził obowiązek podawania kodów EAN w wielu kategoriach, jednak ten który opracowywał te zasady "POWINIEN WZIĄĆ OD LEKARZA ZWOLNIENIE OD MYŚLENIA". Jeżeli wymaga się od sprzedawcy (to tylko handlarz) kodów EAN, to najpierw trzeba ZMUSIĆ producentów do nadawania tych kodów. Najgorsze jest to, że dzisiaj nie mogę wznowić aukcji bo "KOD EAN JEST OBOWIĄZKOWY". [edycja]

oznacz moderatorów
74 ODPOWIEDZI 74

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@znaczek, czy masz jakieś pytanie, dotyczące tego zagadnienia? Możesz zwrócić się do producenta z prośbą o nadanie takich kodów. Jeśli nie ma takiej możliwości, możesz zrobić to sam i nadać kody EAN z własnej puli. Uzyskasz ją od organizacji GS1 Polska.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

To tylko teoretyczne rozwiązanie. Zaczynamy mylić pojęcia. KTO JEST OD CZEGO.

Prowadzę specyficzną działalność HANDLOWĄ, sprzedając niejednokrotnie towary, których nie ma ani na Allegro ani nawet na polskich stronach internetowych. Są to towary produkowane  przez firmy zagraniczne, które nie nadają swoim wyrobom kodów EAN. Z uwage na renomą i specyfikę, nie mają takiej potrzeby. Dodatkowo, są to bardzo często rzeczy jednostkowe, które po sprzedaży na 99% już NIGDY NIE POJAWIĄ SIĘ W NASZEJ OFERCIE.

Dochodzimy kolejny raz do absurdu. Mam nadać "swój" kod. Proste pytania PO CO ???? i DLA KOGO ????????. To kolejny bezsensowny wymysł, aby utrudnić życie sprzedającym

Nikt tego numeru nie zna, nigdy się z nim nie spotka i ten mój kod nigdy NIKOMU DO NICZEGO NIE POTRZEBNY. Jedynie upierdliwemu pracownikowi serwisu, tylko po to, żeby wszystkie rubryczki były wypełnione

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@znaczek, kody EAN zwiększają Twoją szansę na dotarcie do Kupujących, którzy będą szukali produktu takiego, jak Twój.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Ktoś mądry powiedział, że nie mogąc dać sensownej odpowiedzi - lepiej milczeć.  To zaczyna powoli przypominać dyskusję z niewidomym o kolorach .Jeżeli to ja nadam kod to proszę powiedzieć

KTO I NA JAKIEJ PODSTAWIE BĘDZIE MIAŁ ZWIĘKSZONA SZANSE i oczywiście NA CO?

Np. mój klient szuka konkretnie kabli marki R&M. W serwisie tylko na naszych aukcjach były te kable wystawione. W sieci tylko dwa sklepy mają te kable w ofercie.

Poświęcę czas, którego i tak mam za mało, nadam swój kod i jedynie W SERWISIE BĘDZIE WYPEŁNIONY DODATKOWY PARAMETR, KTÓRY NIKOMU NICZEGO NIE DA Po mojej aukcji,  która się zakończyła a której nie mogę wznowić i tak pozostał ślad w sieci. Po jakimś czasie dostanę zapytanie i sprzedam te kable poza serwisem. I BĘDZIE TO ZGODNE Z REGULAMINEM. Żeby była sprawa jasna. Korzystam z kodów i we wszystkich przypadkach w których tylko mogę uzupełniam ten parametr. Wystawiając aukcje również go używam, ponieważ bardzo często ułatwia wystawianie, jednak nawet tu mam wiele uwag.

Serwis poszedł na łatwiznę i po najmniejszej linii oporu. Bardzo chętnie dodaje do swojego katalogu pierwszy raz wystawione aukcje ze wszystkimi parametrami. Jest tylko jeden problem.

W bardzo wielu przypadkach dane z katalogu nijak się mają do stanu faktycznego. Ludzie wypisują głupoty a system je powiela i już nie raz okazało się, że korzystając "Z TEGO UDOGODNIENIA" lądowałem z ręką w nocniku

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Bez przymusu wprowadzania tych kodów EAN sprzedaż była by łatwa ,lekka i przyjemna a teraz nieraz trzeba zmarnować wiele cennego czasu na dopasowanie swoich produktów .Z punktu widzenia kupującego też mi to w niczym nie pomaga przy poszukiwaniu tego co w danej chwili potrzebuję . Dobrze to tu kiedyś było ,niestety już tak chyba nie będzie. 

oznacz moderatorów

przemopk
#9 Pomysłodawca#

Czy @mr_oma rozumiesz co napisałaś? Chyba nie. 

oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Szanowna Pan moderator

Allegro to skostniała struktura na dodatek chciwa i nieprzewidywalna. Leniwa i nie robiąca nic aby ułatwiać sprzedaż w tym serwisie. Kody EAN mają coś ułatwić kupującym, tylko nikt nie potrafi sprecyzować co.

SERWIS NIE CHCE ZROZUMIEĆ I NIE DOCIERAJĄ DO JEGO MODERATORÓW PODSTAWOWE I FUNDAMENTALNE FAKTY. SPRZEDAŻ JEST WYSOKA, ALE NIE TYLKO ZA SPRAWĄ KUPUJĄCYCH, ALE PRZEDE WSZYSTKIM  SPRZEDAJĄCYCH

Allegro na dzień dzisiejszy żyje jak pączek w maśle, kasując coraz większe prowizje i niestety w bardzo dużym stopniu dzięki pandemii. Przede wszystkim głównie z tego powodu rzeczywiście ludzie kupują w internecie coraz więcej.

Jednak prędzej czy później pandemia i panika z nią związana skończy się. Znikną bezsensowne zakazy i ograniczenia wprowadzone przez miłościwe nam panującą większość parlamentarną. Życie zacznie wracać do normalności i............co dalej. Wykończeni i zniechęceni BRAKIEM JAKIEJKOLWIEK WSPÓŁPRACY ZE STRONY SERWISU sprzedawcy zaczną szukać innych sposobów prowadzenia działalności. I dopiero wtedy się okaże, że chociaż kupujących dużo - to towaru mało.

A SPRAWA O KTÓREJ PISAŁEM WIELE RAZY I KTÓRA RZECZYWIŚCIE JEST PROBLEMEM, TO WYSZUKIWARKA. CHYBA NIE MA W INTERNECIE GORSZEJ. ZWYKŁA LITERÓWKA, BRAK OGONKA LUB KRESECZKI PRZY JAKIEJKOLWIEK GŁOSCE POWODUJE BRAK PRODUKTU.

I jeszcze jedno. Jak Allegro chce rozwiązać sprawę kodów AZTEC których coraz chętniej używają producenci i którym zastępują kody EAN

Odpowiem za serwis.

TO NIE NASZ PROBLEM

oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

SZANOWNY MODERATORZE, jestem producentem, dokładniej - rzemiosło artystyczne i każdy mój produkt jest inny, czasem tańszy od kodu. Życzę powodzenia w takich przypadkach.

znaczek sie nie da tego leczyć. Wyłącznie izolować. Kłopot taki, że "zainfekowane" ma największy zasięg.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma " Jeśli nie ma takiej możliwości, możesz zrobić to sam i nadać kody EAN z własnej puli."

A czy mogą to być numery zakupione tu: Kody EAN

oznacz moderatorów

MONETY-KATOWICE
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Widzę że dobrze trafiłem, bo mam taki problem , gdyby Pani Moderator była w stanie mi odpowiedzieć, może zaangażować się i pomóc. Wystawiłem do sprzedania w licytacji Brakteat Świętopełka z Pomorza (10613237711). Dzięki Państwu wiem że teraz wszyscy szukają wg. kodu EAN i wiem też , że wiele osób szuka tego Brakteata Świętopełka. Niestety nie posiadam do niego kodu EAN ani też żadnego innego kodu. Pytanie, czy mogłaby Pani Moderator jakoś ten kod mi dobrać bo ja z producentem tego Brakteatu nie mam kontaktu i nie wiem czy ktoś ma. Pytanie mam też drugie , mój znajomy też ma Brakteat Świętopełka ale nie wiem czy z Pomorza ponieważ stwierdzono, że Świętopełek się przemieszczał, dlatego pytanie brzmi : czy w obu przypadkach będzie ten sam kod EAN. Z góry dziękuję za pomoc, serdecznie pozdrawiam

oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

MONETY-KATOWICE Nie doprowadzaj mnie do łez! :). 

Śmiech to zdrowie, ale trzeba uważać.

A Pani Moderator też może odczuć na zdrowiu.

Jak możesz.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@MONETY-KATOWICE 😄 w kategorii Kolekcje › Numizmatyka › Polska do 1864 › 960 - 1506 nie wymagamy EAN-u, więc jeżeli go nie masz, nic nie szkodzi - spróbuj go jednak wyszukać na stronie producenta lub uzyskać od importera produktu. Może się uda? 🗝🗿👑

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

MONETY-KATOWICE
#9 Pomysłodawca#

związku z tym , że wszyscy z wymienionych tam przewoźników w swoich regulaminach / dzial Wyłączenia z przewozu mają m. in.  Monety banknoty złoto srebro gotówka etc. , a sprzedający nie ma wpływu na wybór Klienta - w zwązku z powyższym pytania mam takie  wprost :

Czy biorąc pod uwagę warunki konkurencji rynkowej, działalność handlowa na portalu allegro.pl, poprzez zapisy regulaminu nie prowadzi do konfliktu interesów poprzez wymuszenie sposobów dostawy?

 

 

 

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@MONETY-KATOWICE z tego co widzę, już w tej chwili w swoich ofertach spełniasz ten wymóg - prawda? Natomiast jeżeli któryś ze sprzedawców nie będzie mógł go z jakichkolwiek przyczyn spełnić, nadal będzie mógł sprzedawać na Allegro, po prostu nie w ramach Smart.

Rzeczywiście są przedmioty, których nie można wysyłać przesyłkami kurierskimi, ale wtedy dotyczy to wszystkich tego rodzaju przedmiotów, żaden ze sprzedawców nie jest tu uprzywilejowany (a takie apteki w ogóle nie mogą sprzedawać w ramach Smart!, bez względu na metodę dostawy)...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

MONETY-KATOWICE
#9 Pomysłodawca#

@msniezek czyli mamy dwie proste sytuacje

1. Chcesz sprzedać to udostępnij SMART -  ryzykuj i wysyłaj kurierem, w razie wpadki z zaginięciem to sprzedający poniesie stratę - wy weźmiecie tylko prowizję od wysyłki i karzecie oddać kupującemu pełną zapłaconą kwotę.

2.  Chcesz działać legalnie - patrz jak sprzedają ci co ryzykują.

Widzi Pan to inaczej ?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@MONETY-KATOWICE przejrzałem losowo kilka sklepów numizmatycznych (poza Allegro) - każdy z nich ma co najmniej jedną ze wskazanych metod wysyłki w swojej ofercie (najpopularniejszy jest Pocztex48). Jak to możliwe? Czy poza Allegro również ktoś wymusza albo naciska na korzystanie z nich?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

MONETY-KATOWICE
#9 Pomysłodawca#

@msniezek fajnie , że (poza allegro) w ogóle przez ten serwer przechodzi, ale do rzeczy. Nie bez powodu widzi Pan Pocztex. W takim sklepie tak są poustawiane metody dostawy, że dopiero na końcu Klient widzi jaki jest koszt dostawy przy jakim zakupie (czy pocztex będzie zwykły czy z deklaracją wartości i ile będzie kosztował). Pocztex daje też brak ingerencji w zawartość w przypadku zaginięcia przy deklaracji wartości. i Pewnie zaraz Pan podniesie że można wybrać opcje dodatkowe - pytanie kto za to zapłaci i dlaczego sprzedawca?

Ale my nie mówimy drogi Panie o innych sklepach tylko o tym portalu - tu i teraz.

Traktowanie całości wysyłek jednakowo jest błędem, wiecie o tym nie od dziś , nie raz było to zgłaszane, ale nic z tym nie robicie bo zwyczajnie nie macie w tym interesu. 

Najlepszym przykładem jest licytacja od złotówki rzeczy, której wartości nie da się określić - jak określić sposób dostawy znając tylko gabaryt i wagę ale nie znając wartości ? 

takich pytań społeczność ma pewnie więcej, odpowiadacie na nie wybiórczo i rzadko merytorycznie.

oznacz moderatorów

WUL-MAX
#7 Wielbiciel#

Totalna bzdura 

Tym sposobem po cichu tworzycie sobie własny ryneczek i taka jest prawda. Przestańcie utrudniać życie sprzedającym bo nie zauważycie jak obudzicie się i nikt przy zdrowym przeliczeniu i pracy jaka się wkłada nikt tam nie będzie sprzedawał 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Przecież możesz sobie sam "nadać" kod, zaczynając go od 20.... i koncząc na prawidłowej liczbie kontrolnej, zadbaj o unikalnośc kodu.

oznacz moderatorów