anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kody EAN

znaczek
#10 Popularyzator#

Jak mawiał klasyk NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU" , a jak mawiał doktor CWACH ze szpitala na peryferiach 'GDYBY GŁUPOTA MIAŁA SKRZYDŁA, OPRACOWUJĄCY REGULAMINY SPRZEDAŻY FRUWALI BY JAK GOŁĘBIE POCZTOWE NA LOTACH".

Serwis wprowadził obowiązek podawania kodów EAN w wielu kategoriach, jednak ten który opracowywał te zasady "POWINIEN WZIĄĆ OD LEKARZA ZWOLNIENIE OD MYŚLENIA". Jeżeli wymaga się od sprzedawcy (to tylko handlarz) kodów EAN, to najpierw trzeba ZMUSIĆ producentów do nadawania tych kodów. Najgorsze jest to, że dzisiaj nie mogę wznowić aukcji bo "KOD EAN JEST OBOWIĄZKOWY". [edycja]

oznacz moderatorów
74 ODPOWIEDZI 74

znaczek
#10 Popularyzator#

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Kilka dni krytycznych uwag dotyczących serwisu a admini milczą.

Nigdy nikomu nie liczyłem pieniędzy. Serwis też nic nie mówił o swoich finansach, jednak już za rok będziemy mieli bardzo dokładne dane o obrotach tej firmy. Również w zestawieni znajdzie się informacja o zysku operacyjnym. Niestety taki jest obowiązek spółek notowanych na giełdzie.

Pozwolę sobie wrócić do tego tematu w kwietniu przyszłego roku

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@msniezek Trochę zboczyliśmy z tematu. Rozumiem, że łatwo obalić teorie spiskowe, ale może ktoś odpowie na pytanie w temacie:

@mr_oma  napisał " Jeśli nie ma takiej możliwości, możesz zrobić to sam i nadać kody EAN z własnej puli."

A czy mogą to być numery zakupione tu: Kody EAN ?

oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Możesz kody kupić, możesz kody "stworzyć" samemu, tylko cały czas pytam.

KOMU TO MA SŁUŻYĆ I DO CZEGO ?????

Rozumiem - importer, duży producent małej ilości asortymentu, duża hurtownia. Ich produkty znajdą się w ich katalogach. Ułatwi to przede wszystkim IM logistykę, gospodarkę magazynową i księgową. Ale nawet w typ konkretnym przypadku ich potencjalny klient nie zamówi towaru w/g kodu EAN, tylko w/g nazwy.

Co do sprzedawców, którzy w ofertach mają pojedyncze sztuki kolejny raz zapytam

KTO BĘDZIE WIEDZIAŁ I NA JAKIEJ PODSTAWIE, ŻE EAN NA PAŃSKIEJ AUKCJI DOTYCZY TEGO, KONKRETNEGO PRZEDMIOTU

i szybciutko odpowiem

NIKT

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@annas14-firma ta oferta nie narusza naszych zasad, natomiast nie znając pochodzenia tych kodów nie możemy Ci dać gwarancji, że będą one OK.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Właśnie wystawiam przedmiot. Nie podam co, nie podam kto jest producentem - to polska całkiem duża wyspecjalizowana firma. Mógłbym wstawić skan,

Jest etykieta, na niej naniesiony EAN 5907615854590

STAWIAM DUŻĄ FLASZKĘ JAK MI KTOŚ POWIE CO TO ZA PRZEDMIOT.

Taki jest sens kodów EAN dla indywidualnych kupujących

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

A kody "spod dużego palucha", albo te "z sufitu" też wchodzą i można z nimi wystawić aukcję ????

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@msniezek Czy to że "nie możemy Ci dać gwarancji, że będą one OK" oznacza, że nie weryfikujecie rejestracji wprowadzanych do swojej bazy kodów w bazie GS1?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja to chciałbym zobaczyć skąd pochodzą te sprzedawane EANy na Allegro. Czy faktycznie są rejestrowane, czy może pochodzą z darmowych generatorów EAN-13, których jest od groma na Internecie i czy informacje podawane przez sprzedających są autentyczne 😉 😉

oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

annas14-firma

Coś mi mówi, że tu Allegro podgryza własny ogon.

To taka przenośnia (informacja dla Admina, bo strasznie zabrzmiało).

Kupię u sąsiadki 100 pisanek, bo ładne. Nabiję własny EAN, a za rok ta sąsiadka zechce sama sprzedać i pędem do sądu, bo złodziej.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@znaczek Doktor Cwach był w tym serialu nieudacznikiem, a cytat jest od doktora Štrosmayera 😉 Co do Twojego postu, masz rację, jeśli producent nie poda kodu EAN, bo ma kod kreskowy, to rzeczywiście coś jest nie tak i powinna być możliwość podawania obu kodów w zależności od tego, jaki jest dla danego towaru podany.

Wiola
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 Dzięki, że wróciłaś do tematu, bo @msniezek działa tu na niektórych jak płachta na byka. 

Ad rem.

Wikipedia: "EAN (ang.  European Article Number – Europejski Kod Towarowy) – rodzina kodów kreskowych  (symbolika) wprowadzona w 1977  roku przez stowarzyszenie European Article Numbering. Kod został opracowany na podstawie opracowanego wcześniej w USA  i Kanadzie  kodu UPC . W lutym 2005 roku oba te systemy zostały ujednolicone jako Global Trade Item Number  (GTIN)"

Kod kreskowy (bar **piiip**) to forma graficzna numeru, (np GETIN) stosowana do oznaczania fizycznych towarów w celu automatycznego, bezbłędnego i szybkiego odczytywania w celu identyfikacji. Jako taki nie jest wykorzystywany przez Allegro. Zresztą w procedurach API do automatycznego tworzenia produktów w bazie Allegro niedawno zastąpiono pole o nazwie EAN na pole o nazwie GETIN. 
Problem polega na tym. że większość producentów, jeżeli klient tego wymaga, nadaje i nanosi na opakowania kody zgodnie z wymaganiami odbiorców. Dlatego ten sam towar w różnych sieciach czy kanałach  dystrybucji może mieć inne numery albo go nie mieć wcale. Oznakowanie numerami jest regulowane globalnie i kontrolowane przepisami prawa dla nielicznych obszarów, np. dla produktów medycznych - leków.

O ile Allegro chce działać jak supermarket i uważa że dostawcy (na razie jeszcze używa się określenia sprzedawcy), którzy nie sprostają warunkom dostępu do półki sklepowej są zbędni, to obrano sprawdzoną ścieżkę.

W mojej ocenie Allegro wyrosło i wygrało z konkurencją, bo każdy sprzedawca odpowiadał za swój stragan i miał takie grono klientów, które go polubiło. Może analizy rynku wskazują, że to już historia i stąd kierunek aktualnie realizowany.  

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma Jednej rzeczy nie rozumiem. Kupując cokolwiek szukam po rodzaju towaru, np. kapsułki do kawy takie i takie lub po numerze produktu nadanym przez producenta, ale nigdy w życiu po numerze kodów, bo tego nikt nie robi.

Dziwię się, że te kody są na Allegro obowiązkowe. Przecież są potrzebne do identyfikacji towaru przez system sprzedaży, dla klientów, którzy sprawdzają cenę na czytniku w sklepie i przy kasie do zapłaty za zakupy.

Każdy musi radzić sobie sam ze sprzedażą, a kody moim zdaniem tu nie pomogą, lecz tylko i wyłącznie dobra cena i promocja towaru, by wyróżnić się z tłumu, klient nań trafił i podjął decyzję o zakupie oraz idąca w parze miła obsługa. 

 

Wiola
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Rzeczywiście bardzo przepraszam za nazwisko nie tego doktora. Po prostu nr pesel nie oszukasz.

Maciej

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@znaczek  Maćku, to pikuś, ale serial był bardzo dobry, tylko tego Cwacha nie cierpiałam 😜 Kiedy zmarł dr Štrosmayer, to się popłakałam.

Wracając do tematu macie rację. Ja tu tylko kupuję i czasami coś prywatnie sprzedawałam, ale co klientowi kody, które przydatne są tylko Wam. 

Pozdrawiam ☺️

Wiola
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Też uwielbiałem ten serial, i troszkę mi wstyd za Cwacha.  A do do kodów. Nikt nie odpowiedział na mój wpis i nikt wygrał u mnie dużej, dobrej wódki. Aukcja jest już wystawiona. To zaczep haka holowniczego dużej polskiej firmy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to za jakieś pół roku albo i rok, wujek GOOGLE może go pokaże, w wynikach szukania

Pozdrawiam

Maciej😉

oznacz moderatorów