anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komornik po sprzedaży w odroczonej płatności

MAMY ROZWIĄZANIE!
fix_promocje
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Chciałem się dowiedzieć jak to jest możliwe, że sprzedawca odpowiada, za to czy kupujący spłaci towar w  odroczonej płatności. 

Otrzymałem dziś właśnie pismo od komornika Zajęcie Wierzytelności, gdzie dłużnikiem jest kupujący na rzecz wierzyciela PRAMAGO S.A., wcześniej nie dostałem kompletnie żadnej informacji od żadnej instytucji w żadnej formie.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
Weronkajka
#1 Nowicjusz#

Odechciewa się tu działać... 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@fix_promocje, czy możesz podesłać zdjęcie tego pisma na spolecznosc@allegro.pl? Zweryfikujemy tę sprawę. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
fix_promocje
#9 Pomysłodawca#

Właśnie wysłałem.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@fix_promocje, bardzo Ci dziękuję - widzę Twoją wiadomość. Weryfikuję tę sprawę. Gdybym potrzebowała więcej szczegółów lub gdy tylko dowiem się czegoś nowego - dam tu znać. Do tego czasu proszę Cię o cierpliwość. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:102169689
#2 Obserwator#

Ale jeśli komornik przesłał Ci pismo o zajęciu wierzytelności to jedynie informujesz go, że nie jesteś na dzień wpływu pisma o zajęciu wierzycielem tego dłużnika (nie jesteś mu winien żadnych pieniędzy). A jeśli jesteś to przekazujesz do komornika zamiast do kupującego. Komornik Ci to wysłał bo:

1. za każdą czynność dostaje kasę 

2. a nuż kupujący kupił/kupi od Ciebie coś jeszcze i dokona zwrotu i wtedy cyk, kasa należy się komornikowi a nie kupującemu.

Jeśli nie masz żadnych nierozliczonych płatności z tym kupującym to po prostu powiadom o tym komornika (możesz mu wysłać pismo przez epuap żeby nie tracić kasy na polecony) i zapomnij o sprawie. Żadną miarą nie odpowiadasz za czyjekolwiek długi, komornik po prostu szuka jelenia. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli dobrze pamiętam, w regulaminie był zapis iż to sprzedawca może ponosić odpowiedzialność finansową za brak spłaty przez kupującego. między innymi z tegoż powodu wycofałem tę opcję z moich ofert

 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Halfrunt jakoś tego allegro nie reklamuje

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/odroczona-platnosc-dla-firm-inform...

czyżby ukrywane informacje?

tak w najniższej zakłądce allegro twierdzi coś innego

Tak. PragmaGO płaci Ci bezwarunkowo, a dalsze rozliczenie transakcji zostaje pomiędzy kupującym i PragmaGO.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#
 
 
 
 
wg wątków na forum
 

@Knowhere wybacz, że tak późno - prowizja PragmaGO to również opłata za przejęcie ryzyka braku płatności. Otrzymujesz pieniądze od razu, natomiast kupujący może zapłacić o wiele później i nie musisz się przejmować, czy to zrobi.

Tym razem odpowiedź chyba OK? 🙂

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Punkt 12 umowy

Sprzedający nie odpowiada za wypłacalność Kupującego i z zastrzeżeniem poniższych

zapisów Wierzytelności są nabywane przez PragmaGO na zasadach faktoringu pełnego.

PragmaGO będzie uprawniona do żądania od Sprzedającego zwrotu Kwoty Finansowania, o ile

została wypłacona Sprzedającemu, w przypadku:

skutecznego odstąpienia przez Kupującego w stosunku do Sprzedającego od

Transakcji (umowy sprzedaży Towaru) lub

b) gdy Kupujący złożył wniosek o rekompensatę do Allegro na warunkach Programu

Ochrony Kupujących określonego w Regulaminie Allegro

(https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-9) oraz Allegro podjęło decyzję

o przyznaniu ww. rekompensaty lub

c) ujawnienia okoliczności potwierdzających, iż Wierzytelność nie spełnia wymogów

opisanych w ust. 3 lub

d) zgłoszenia przez Kupującego do Sprzedającego reklamacji Towaru i braku

rozstrzygnięcia tej reklamacji przez okres 14 dni licząc od dnia jej zgłoszenia lub

e) podjęcia przez Sprzedającego działań niezgodnych z warunkami UF mających na

celu skłonienie Kupującego do zapłaty na rachunek inny

W takich przypadkach Sprzedający zwróci PragmaGO Kwotę Finansowania w terminie 7 dni od

daty wezwania Sprzedającego przez PragmaGO do zwrotu na EMS jednak nie później niż

w terminie płatności finansowanej faktury

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Hmm , aż dziwne że tego jeszcze banda naciągaczy nie wykorzystała tego bo ja tu widze kolejny  niezły sposób na darmowe zakupy i kolejną dziurę w bezpieczeństwie zakupów .. 😉 Tu wygląda na to że ręka rękę myje. Allegro i Pragma go...

oznacz moderatorów
woolcomb
#10 Popularyzator#

a może jest program ochrony sprzedawców  przed pragmago  haha

 

oznacz moderatorów
fix_promocje
#9 Pomysłodawca#

U mnie żadne z powyższych nie miało miejsca, nie było reklamacji, zwrotów itp. FV był rachunek bankowy PRAMAGO S.A. Sprzedający nie ma żadnej możliwości weryfikacji czy kupujący spłaca ani, żadnej informacji w tej sprawie.

oznacz moderatorów
chmielna12
#11 Animator#

Ja sądzę że komornik przekroczył swoje uprawnienia - odeślij mu regulamin usługi wraz ze sprzeciwem. Generalnie jak sprawa poszła do komornika to mógł on posłać na autopilocie wszędzie gdzie mu się wydało, niekoniecznie zagłębiając się w szczegóły sprawy licząc na to, że nie wniesiesz sprzeciwu i może ściągnie pieniądze. Komornik nawet jeśli niesłusznie ściągnie pieniądze i je zwróci i tak zarobi swoje. Tak na marginesie, żeby ściągnąć od Ciebie musiałby mieć prawomocny wyrok sądowy bo nawet zapis w regulaminie Allegro przenoszący na Ciebie odpowiedzialność za spłatę gdyby klient nie płacił nie wystarczyłby jako podstawa do egzekucji.

Sugeruję również napisanie skargi na działania komornika

oznacz moderatorów
fix_promocje
#9 Pomysłodawca#
Dziękuję za wiadomość. Samo pismo bardzo dziwnie wygląda i jest tam sygnatura Sądu. W połowie roku 3 miesiące pracowałem poza miejscem prowadzenia działalności, jednego razu nie mogłem odebrać awizo, spóźniłem się jeden dzień,. Na poczcie nie byli mi wstanie powiedzieć co to za pismo, poza placówką z której zostało nadane. Domyślam się, że może to było jakieś zawiadomienie w tej sprawie, chodź niekoniecznie bo jak mówię, nie wiem skąd był ten list. Obecnie mój adwokat ściąga akta sprawy, na którą powołuje się Komornik, a ja dziś wysyłam sprzeciw do Komornika.
oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

Od samego początku wiedziałem żeby tej odroczonej płatności nie aktywować, mimo że dzwonili do mmie po wiele razy i odmawiałem za każdym razem.

oznacz moderatorów
fix_promocje
#9 Pomysłodawca#
U mnie właśnie było podobnie, kilka telefonów i mnie Pani przekonała, szczególnie, że nie było prowizji ale już po pierwszej takiej sprzedaży (i jej dotyczy sprawa komornicza) wyłączyłem tą opcję. Nie wiem czy Sprzedający zauważyli ale obecnie allegro wszystkim włączyło tą opcję bez pytania. Ja od razu do nich napisałem, żeby wyłączyli i wyłączyli ale jak ktoś nie śledzi biuletynu to płatność odroczoną może mieć włączoną bez swojej wiedzy.
oznacz moderatorów
woolcomb
#10 Popularyzator#

prowizji może nie było ale chwilowo i dlatego nie właczyłem tego bo dlaczego mam płacić za to że ktoś kupi z odroczonym terminem ??? niech sobie cwaniaki sami na siebie biorą kolejną prowizje

oznacz moderatorów
Templar78
#10 Popularyzator#

Właśnie zrezygnowałem z płatności odroczonych .  Dzięki

 

oznacz moderatorów
Templar78
#10 Popularyzator#

Czy allegro odpowiedziało na twój problem?

oznacz moderatorów