anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komornik po sprzedaży w odroczonej płatności

MAMY ROZWIĄZANIE!
fix_promocje
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Chciałem się dowiedzieć jak to jest możliwe, że sprzedawca odpowiada, za to czy kupujący spłaci towar w  odroczonej płatności. 

Otrzymałem dziś właśnie pismo od komornika Zajęcie Wierzytelności, gdzie dłużnikiem jest kupujący na rzecz wierzyciela PRAMAGO S.A., wcześniej nie dostałem kompletnie żadnej informacji od żadnej instytucji w żadnej formie.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@fix_promocje, poprosiliśmy PragmaGo o niezwłoczne wyjaśnienie tej sytuacji. Gdy tylko uzyskam więcej informacji, dam Ci znać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@fix_promocje, otrzymaliśmy odpowiedź od PragmaGo.

W dokumencie, którego zrzuty przesłałeś na nasz alias, jest informacja o dłużniku, którym jest Kupujący. Otrzymałeś to pismo, ponieważ to standardowa procedura, gdy komornik robi zajęcie na dłużniku. Takie pismo otrzymują wówczas podmioty, które miały jakąś relację handlową z dłużnikiem.

Nikt nie zajmie Twoich wierzytelności. Pismo informuje jedynie, że jeśli miałbyś coś do zapłacenia Kupującemu, powinieneś zrobić to poprzez komornika. Jeśli ta sytuacja Ciebie nie dotyczy, możesz odpowiedzieć, że nie masz żadnych takich należności.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@mr_oma O, jak dobrze, że to wyjaśniłaś. 😀

 

oznacz moderatorów
fix_promocje
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za tą informację.

Odpisałem do Komornika ale telefonicznie z Komornikiem  twierdzono, że ja jestem coś winien.

Napiszę jak ta sprawa się zakończy. Mi się nawet udało skontaktować z kupującym. Który mi bajki pisze, że kupił dla kolegi, kolega miał zapłacić 😉

W każdym razie to są niepotrzebne nerwy i żadne korzyści dla sprzedających, ja się powoli wycofuję ze sprzedaży z allegro, bo widzę że co najmniej od 5 lat sprzedający mają tylko gorzej.  

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

Komornik przez telefon twierdzi że Ty jesteś coś winien? A moderator allegro napisał "Nikt nie zajmie Twoich wierzytelności". Sprzeczne informację. 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Weronkajka @RED @eightbitclone2 @woolcomb @chmielna12 @AlePiesio @Templar78 właśnie dlatego opinię warto sobie wyrobić dopiero po zapoznaniu się z pełnymi informacjami na temat sprawy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@msniezek oczywiście masz rację

to są typowe dokumenty wysyłane przez komorników

z reguły otrzymują je pracodawcy

oznacz moderatorów