anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konkurs - co takiego mogłem wysłać w tej paczce ?

mikeza
#20 Guru#

Według DPD, w przesyłce o wymiarach 21x19x9cm wysłaliśmy towar ważący ponad 22 kg, nasza reklamacja została odrzucona. W praktyce był to wkład lusterka o wadze ok. 300g. poniżej fotka potwierdzająca wagę z sortowni DPD, to tak dla humoru, chociaż sprawa jest dla mnie poważna. Teraz konkurs co można wysłać w takiej małej paczuszce tekturowej, o takiej wadze. Może macie jakieś propozycje, bo mi nic do głowy nie przychodzi.

 

Obraz_2024-04-30_13-41-45.png

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

komis-bell
#21 Demiurg#

@mikeza Do takiej paczki weszłoby ze 40 kg ołowiu 😮

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

a z produktów bardziej użytecznych na rynku, coś ogólnego zastosowania, jakiś gotowy produkt. nie wiem, bo dla mnie tak mała przesyłka o takiej wadze to zagadka.

Zastanawiam się co musiałbym wysłać, żeby tyle ważyło ze swojego asortymentu i ni w ząb nic mi nie pasuje 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mikeza jest masa użytecznych produktów  ,które DPD uzna za ciężkie , wyliczać nie będę bo Majówka i trzeba złapać oddech , ale dla przykładu ... chipsy .

Musisz mieć DPD ?

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Sztaby ołowiu.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@pecela @mikeza srebro czy złoto waży podobnie 😎

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

coś o dużej gęstości własnej np platynę, ołów etc

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Może złoto w sztabkach. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mwmonety fajnie byłoby mieć te dwadzieścia parę kg złota, może wreszcie olałbym to wszystko nie musiał się szarpać z takim złodziejskim DPD 😂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie tylko nie musiał byś się już szarpać z DPD ale spokojnie byś się wyrwał nawet z sideł allegro i mógłbyś spokojnie oglądać z tylnego siedzenia ich poczynania pijąc drinki .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza zupelnie realnie:

1) odważniki

2) hantle/ciężarki

3) akumulator ( chociaż nie wiem czy są takie 9 cetymetrowe no ale może są

No i to chyba tyle

A nie masz żadnego monitoringu z pakowania ? Bo jeśli byś udowodnił że pakowałes do tej paczki wkład do lusterka to myślę że mógłbyś żądac nie tylko anulowania dopłaty lecz także rekompensaty za czas stracony na wyjasnianie całej sytuacji.

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Ostatnio wysłaliśmy małą lodówkę i na sortowni uznali, że waży 288kg i nie wwieźli klientowi windą pod drzwi - zostawili pod blokiem. Nie pamiętam już czy DPD czy DHL.

Dodam, że ważyła ok. 20 kg.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ to jest zamówienie w smarcie, przyporządkowane pod konkretny produkt i wygenerowane dla konkretnego klienta. Trudno zakładać, że allegrowicz, który kupił konkretną rzecz z allegro, dostał ode mnie sztabę ołowiu. Widać, według DPD to możliwe.

Wracając do tematu, to nie jedyna dopłata za poprzedni miesiąc. Policzono mi jeszcze 2 małe paczki z podobną wagą, przekraczającą 20 kg, tylko tamtych nie reklamowałem, bo były to małe dopłaty bo dostawa była pod adres, niestety w przypadku punktów pick up dowalają już 20zł więcej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  wiesz ja to rozumiem natomiast dla DPD to raczej nie bedzie wyjasnienie że dany klient kupił na allegro dany produkt bo...... mogłeś np pomylic etykiety i wysłać inny ( sztabe ołowiu ? 😉 )

Natmiast monitoring byłu raczej nie do podważenia.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ fakt, zapomniałem, że mam na allegro również oferty ze sztabkami złota i platyny. może klient zamiast lusterka za 30-40zł dostał sztabkę złota. Zapewne nie zgłosił problemu w dyskusji bo i po co 🤣

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

W firmie, w której kiedyś pracowałem z hurtowni zamiast szafy rack przyszedł karton Windowsów Server. Zwrotu nie chcieli przyjąć. Wartość tego softu to ponad 100000 zł. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@mikeza A nie wysłałeś przypadkiem ostatniej faktury od Allegro zamiast lusterka? One są naprawdę ciężkie....

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@drekenzes zazwyczaj jako wypełnienie są jakieś gazety, może faktycznie te papiery tyle ważą ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Mamy do czynienia ze złodziejskim/kryminalnym systemem, przyklepanym przez allegro.

Dlaczego sprzedawca ma udawać, że jest wielbłądem?

To do przewoźnika w myśl prawa należy udowodnienie, że przesyłka miała podane złe parametry,

allegro jako przewoźnik wspiera te patologie.

 

Składaliśmy do allegro reklamacje za niesłusznie pobrane opłaty transportowe, co zrobił serwis:

- nie rozpatrzył sam reklamacji

- złożył wbrew naszej woli reklamacje do przewoźnika

- odpowiedź odmowną otrzymaliśmy po terminie

- odpowiedź nie była zgodna z przepisami

- prawo mówi o obligatoryjnym uznaniu reklamacji przeprowadzonej w ten sposób

- allegro nie zwróciło nam pieniędzy

- napisaliśmy odwołanie

- allegro nie odpowiedziało wcale na reklamację

- przepisy mówią wyraźnie reklamacja jest uznana

i kto tu łamie polskie prawo?

kto wspiera oszukańczy system wyłudzania opłat?

 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Ehh Brak słów.... Tak z ciekawości ile doliczyli opłaty ..? 

oznacz moderatorów