anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Korzystanie z tych samych kodow EAN

cool_items
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry Dlaczego przy zakladaniu nowej aukcji osoba zakladajaca moze wykorzystywac kody EAN innych sprzedawcow ( z innych aukcji )? W ten sposob czesto nasze aukcje sa "kradzione" w calosci przez np. dostawcow chinskim wlacznie z tym, ze nasze opinie sa na jego aukcjach. Czy da sie jakos zablokowac nasze EAN?y

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

mikeza
#21 Demiurg#

@_Likos_ bo bierze części akurat z hurtowni, która ma EAN, aktualnie tylko Polcar i powiązani z nią dystrybutorzy to stosują. Ani intercars, ani inne duże hurtownie motoryzacyjne nie stosują kodów. Tak samo funkcjonują autoryzowane serwisy, nigdzie nie masz kodów EAN, tylko nr części, tak funkcjonuje branża motoryzacyjna. Zamawiam towar codziennie z różnych źródeł, to wiem o czym piszę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@mikeza jestem jednak cienias 😞 u mnie tylko 16 kodów do produktu który tego kodu w ogóle nie posiada. 

@_Likos_ Jakoś dziwnie nie przypominam sobie by kiedykolwiek część z ASO do mojego samochodu przyszła z kodem EAN - a większość katalogów jakie widziałem posiadały kod części oraz kod oryginału. Wyjątek stanowił katalog szyb samochodowych gdzie kody są totalnie odjechane ale za to można z niego odczytać wszystko. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cool_items rozumiem Twój tok myślenia i wiem o co Ci biega, ale na allegro to nie przejdzie, wystawiając ofertę zrzekłeś się wszystkich praw do oferty i dałeś zgodę na wykorzystanie tego innym podmiotom, pamiętaj żeby wystawić ofertę i podpiąć nie trzeba znać kodu EAN a i tak podepnie się ktoś pod Ciebie i skopiuje wszystko bo pozwala na to allegro 😞

gdgd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Nam Allegro czasami usuwało te aukcje, ale nie zawsze. Nie wiem od czego to zalezy.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cool_items mogą usunąć jak ktoś dodał do katalogu zdjęcia do których nie maił praw a potem Ty z nich skorzystałeś wystawiając ofertę, a właściciel zgłosił się z prawami, wtedy allegro uwala takie oferty, chore to trochu bo Ty masz zgodę od allegro na wykorzystanie zdjęć i opisów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@kostas11 miałem usuniętą ofertę, po zgłoszeniu sprzedawcy, że podpiąłem się pod jego produkt. Nie wiem na jakiej podstawie allegro ja usunęło, ale widać, że są równi i równiejsi, zresztą nie od wczoraj.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@cool_items od konsultanta. Standardem jest, że w zależności kto odpowiada odpowiedź jest biegunowo od siebie odległa. Na przykładzie niedziałającego formularza zmian produktu dla produktów bez kodów EAN - Panie  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  odpowiadają, że można to zgłaszać za pomocą formularza kontaktowego, natomiast WSZYSCY konsultanci w odpowiedzi na zgłoszenia przez formularz odpowiadają, że tak nie wolno!

Zgłoszenie błędu z kodem EAN z marca 2023 roku: 
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wymagany-gtin/m-p/538613/highlight/true#M1...

A tutaj jak kończy się zgłaszanie błędów w katalogu dla takich produktów: 
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zapis-rozmowy-z-17-kwietnia-2024-nr-00088a...

Oczywiście powoływanie się na odpowiedzi moderacji z tego wątku nie wnosi nic do sprawy bo te posty dla konsultantów nie mają ŻADNEGO znaczenia 😉 

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Czyli trzeba próbować zgłaszać i akurat może się udać 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cool_items daj przykładową ofertę gdzie się podpiął i zerżnął wszystko ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek w jakim zgłoszeniu otrzymałeś odpowiedź, że to, co piszemy tutaj nie ma ŻADNEGO znaczenia? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@la_nika poważnie? przecież w linku powyżej jest numer zgłoszenia w którym był link do postu ^^ nawet jest tam Twoja odpowiedź cytuję:

"przepraszam za tę sytuację! Ponownie napisałam do Doradców z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. " 

Na odpowiedź "czekam" do dziś bo przecież jestem głupi i wierzę, że ją otrzymam xD 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek to ja jej jeszcze nie otrzymałam. 
Mam na razie odpowiedź, która Cię nie zadowoli.

W tym konkretnym przypadku (kategoria nr 254260) EAN jest obowiązkowy do utworzenia produktu, jak i do zgłoszenia błędu w produkcie.
Konsultanci mogą przyjąć zgłoszenie poprawy błędu w katalogu, jeśli nie wymagamy kodu EAN dla utworzenia produktu
Wiem, że ten temat przerabiamy już od dawna, ale takie informacje otrzymałam od działu który zajmuje się katalogiem produktów - EAN dla utworzenia produktu i zgłoszenia błędu w produkcie jest wymagany dla tej kategorii. 
Dalej to wyjaśniam i jeśli otrzymam kolejne informacje na pewno Cię poinformuje. 



   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@la_nika jak to jest wymagany skoro nie jest wymagany? xD 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/16-stycznia-zmienilismy-wymagane-parametry-w-niektorych-kategor... 

proszę możesz pobrać dla siebie listę marek dla których parametr EAN jest OBOWIĄZKOWY - jakoś dziwnie nie przypominam sobie abym w parametrze Marka podawał wartość z listy. 

Rozumiem, że teraz zmieniłaś zdanie i nie mogę w ŻADNEN sposób zgłaszać zmian w produkcie ani dodawać ofert? 🤣 

Właśnie potwierdzasz moją poprzednią wiadomość z małym zastrzeżeniem, to jednak nie zależy od Konsultanta ponieważ ta sama osoba może udzielić dwóch RÓŻNYCH odpowiedzi - w zależności od faz księżyca.  

Tego się nie spodziewałem. (Oczywiście żartuje) 

Mam tylko nadzieję, że teraz @w_kiwi nie weźmie do siebie tego, że to co napisała nie ma znaczenia 😉 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek przekazuję Ci informacje jakie otrzymałam, nie wynikają one z mojej opinii, zdania czy widzimisie. Konsultanci mogą przyjąć zgłoszenie poprawy błędu w katalogu, jeśli nie wymagamy kodu EAN dla utworzenia produktu
Artykuł na jaki się powołujesz jest ze stycznia 2023 roku.
Tak jak napisałam dalej to wyjaśniam, ponieważ chcę przekazać Ci wyczerpujące informacje i już wyjaśnić tę sprawę. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@la_nika Zgodnie z przytoczonym artykułem z 2023 roku NIE WYMAGACIE kodu EAN do utworzenia nowego produktu, wymagany jest tylko do zgłoszenia błędu. Tworzę dziesiątki nowych ofert we wspomnianej kategorii, dodając nowe produkty do katalogu BEZ kodu EAN. 

Jeżeli uważasz, że artykuł na który się powołałem jest nieaktualny to na pewno w odpowiedzi otrzymam link do artykułu który wprowadza zmianę w tym aspekcie - czekam. 


Jak sama napisałaś Konsultanci MOGĄ aczkolwiek nie muszą przyjmować takich zgłoszeń przez formularz kontaktowy więc tego NIE ROBIĄ

"W tym konkretnym przypadku (kategoria nr 254260) EAN jest obowiązkowy do utworzenia produktu, jak i do zgłoszenia błędu w produkcie." 

Znaczy się wiem, że to nie Twoje widzimisię ale mogę specjalnie dla Ciebie utworzyć 1000 NOWYCH produktów w tej kategorii BEZ kodu EAN. Nie bierz tego do siebie - to co napisałaś nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości 😉 

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

A jak uniknac "kradziezy" aukcji? Wiem, ze akceptujemy regulamin dot zdjec i opisow, ale skopiowana aukcja to raczej nie powinna byc dozwolona?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cool_items  napisał(a):

A jak uniknac "kradziezy" aukcji? Wiem, ze akceptujemy regulamin dot zdjec i opisow, ale skopiowana aukcja to raczej nie powinna byc dozwolona?


Sam z tego korzystam 🙂 fajna rzecz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Brawo Ty!  

oznacz moderatorów