anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto zepsuł licytacje?

MAMY ROZWIĄZANIE!
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Od kilku dni docierają do mnie informacje, że podczas końcowej fazy licytacji u licznych użytkowników nie odświeża się aktualna cena oraz liczba ofert.

Nie wiem, czy Allegro zdaje sobie sprawę, że taki problem się pojawił, nie mam też pojęcia, czy dotyczy to wszystkich, czy tylko niektórych przeglądarek (u mnie Chrome). Ani też, czy problem występuje stale, czy incydentalnie w godzinach wieczornych (u mnie aukcje kończą się przeważnie między 20.00 a 21.00)

Tak czy inaczej, taka awaria generuje trudne do oszacowania straty, zarówno do sprzedawców, jak i w wysokości prowizji dla samego Allegro - gdyż finalnie cześć przedmiotów sprzedaje się za niższą cenę niż chcieli zaoferować licytujący w ostatnich sekundach (tak, są jeszcze tacy, szczególnie w działach kolekcjonerskich).

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:44052296
#21 Demiurg#

Może nadmierny ruch odciąża serwery i generują się opóźnienia.

A po stronie użytkowników wszystko jest ok (może przepełniona pamięć podręczna może powodować pobranie świeżych danych).

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Żeby zweryfikować takie zgłoszenie, potrzebowalibyśmy zrzutów ekranu, które zobrazują problem i wskazania konkretnej oferty, której dotyczył. Na tym etapie nie mogę potwierdzić, że to błąd po naszej stronie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@nat_not  Problem dotyczył m.in tej oferty:

https://allegro.pl/oferta/prusy-5-marek-1874-a-wilhelm-i-10819214937

Zrzutem ekranu nie dysponuję, bo on wystąpił u licytującego, nie u mnie. Ale sam to zaobserwowałem na obcych ofertach wczoraj wieczorem. Może później uda mi się wyłapać to samo zjawisko na czyjejś aukcji, to uzupełnię.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@nat_not 

Oto przykłady. Na pierwszym screenie aukcja zostawiona do końca, na drugim po odświeżeniu F5 po kilku minutach.

 

Jak widać, przybył jeden licytujący, i zmieniła się cena - ale tego nie widać, gdy zwyczajowo czeka się do końca licznika. screen1.jpgscreen2.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter tutaj nie ma błędu. Informacje o licytacji aktualizują się wyłącznie po odświeżeniu strony. Dopytałam o to dla pewności i otrzymałam potwierdzenie, że tak to u nas działa od lat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@la_nika  Dziękuję, miałem wrażenie, że jest inaczej (tzn. cena się aktualizuje automatycznie) - gdyż to niektórzy licytujący zgłaszali do mnie, że coś nie gra.

Szkoda, bo np. na e-Bay w ostatnich minutach licytacji cena się aktualizuje na żywo

pozdrawiam
Tomek

oznacz moderatorów