anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupił na raty i chce zwrotu pieniędzy na konto

intersfera
#10 Popularyzator#

Klientka kupiła przedmiot na raty po 2h piszę i-mail (nie zgłasza oficjalnie zwrotu) że chce anulować zakup i żebym jej zwrócił pieniądze na konto.

Odpisałem że zwrot mogę zrobić ale wyłącznie przez allegro bo wtedy dostane zwrot prowizji.

Wkurzyła się i wystawiła komentarz Negatywny bo nie chcę wrócić jej pieniędzy na konto.

Zgłosiłem sprawę do allegro a oni nie usuną komentarza  bo kupująca stwierdziła że jestem nie miły 

jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
114 ODPOWIEDZI 114

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Nic nie mowie :):):) Bym kupowala od Ciebie ciagle i zwracala po 28 dniach.. Sam bys zadzwonil ze oddasz na konto xDDD

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Po pierwszym razie wylądowałeś by na liście VIP(jeżeli jeszcze nie jesteś na niej😉) oprócz innych konsekwencji. Takie numerki nie z nami😄

Może być podobnie jak tu https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/powod-zawieszenia-konta/td-p/1...

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Hahahah. ALe mam niezła beke dzis. W jednym watku jakas kupujaca wykryła [edycja] w odpadkach wypelniajacych paczke a teraz tu awanturka bo jaksa baba chcial zwrot na konto i zamiast pojsc kobiecinie na reke to jakies zacietrzewienie 🙂

 

Co to sie robi z ludzmi w ten przedswiateczny czas 🙂

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Jeszcze raz, do kredytów są banki, natomiast jeżeli ktoś chce  wykorzystać sprzedawcę dla załatwianie kredytu mówimy nie, czyli zgodnie z regulaminem allegro zwracamy pieniędzy przez AF😄

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Hahah Spokojnie :):) A jak Ci  sie trafi 100 takich bab i kazda da Ci negatywa bo byles niemily? :):):)

Ja to rozumiem.. Ty to rozumiesz.. ale baba tego nie rozumie.. I lolegro tez nie rozumie bo Ci  nie zdejmie tego negatywa 🙂 

Ja to czasami mam wrazenie, ze to co sie tutaj dzieje to jakas alternatywna rzeczywistoc 🙂 Odkad odkrylam to miejsce to jkabym pojechala na wycieczke w dzikie rejony **piiip**ii 🙂

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Kolego Te pieniadze jeszcze nawet nie zostały wypłacone z allegro a ona po 2h chciała zwrotu na konto a po 4h od zakupu wystawiła negatywa. (pominę fakt że dała 1 gwiazdkę za zgodność z opisem a towaru nie widziała). Mogła zadzwonić pogadać wyjaśnić ale nie lepiej złośliwie wystawić negatywa. Poza tym jest jeszcze jedna kwestia jako sprzedający mam czas na zwrot pieniędzy 14dni od momentu zgłoszenia zwrotu przez allegro a ten jeszcze nawet nie został oficjalnie zgłoszony. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@intersfera 

a wystarczyło napisać "regulamin allegro, który Pani zaakceptowała w tym regulamin rat" zobowiązuje mnie do zwrotu środków przez allegro i tyle

co zrobisz jak po te pieniądze zgłosi się bank?

a jak ktoś ma z tym problem cytujesz art 191 Kodeksu karnego

jak sprzedawcę nie interesuje cię że kupowano z konta allegro dziadka, płaciła ze swojego konta bankowego córka a pieniądze mają wrócić na konto wnuczki

bo tak chcą

 

też miałem podobną sytuację - zwróciłem wpłatę przez allegro - Kupującego odesłałem do allegro

 

zastanawia mnie co innego dlaczego allegro nie anulowało komentarza jeżeli do transakcji nie doszło?

Dlaczego allegro pozwala na ocenę towaru sprzedaży i wysyłki kiedy jej nie było

Dlaczego allegro nie pozwala na zgodnie z ustawą konsumencką uznania umowy za niebyłą

i zostawia komentarz negatywny?

 

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

No mnie też to zastanawia tym bardziej że wysłałem screeny z rozmowy i wydawało mi się że sprawa jest oczywista. A jednak nie Bo kupująca napisała że jestem niemiły czy coś takiego, a ja w normalny i kulturalny sposób napisałem że nie zwracam na konto tylko przez allegro i tyle.

Ps. dzięki za podpowiedź z regulaminem wykorzystam 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

intersfera trochę woda po kisielu , ale na przyszłość . W dyskusyjnych sytuacjach poinformuj klienta ,że musisz mieć zgodę allegro i potrwa to ok 2 dni . Piszesz przez allegro - kontakt otrzymujesz odpowiedź i masz podkladkę .

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

No jeszcze nie wszystko jest w trakcie ja tego negatywa nie odpuszczę choćbym miał do sądu iść 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

intersfera w mailu do allegro podeprzyj się wadomoscią od klientki i niech zdecydują co zrobić z tym fantem .

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

No wysłałem screeny i nic to nie dało 

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Udało się wywalczone allegro usunęło komentarz 😀

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

intersfera  brawo , nie zapomnij [edycja] eksmitować na CL.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@intersfera, cieszę się, że nasza interwencja przyniosła skutek i komentarz został usunięty, Kupująca otrzymała też ostrzeżenie. Dobrze, że do nas napisałeś!  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Dziękuję za pomoc i mam nadzieję że więcej takich sytuacji nie będzie. Chociaż klientka groziła że ma kilka kont i zemści się więc przypuszczam że jeszcze to nie koniec 😉

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@intersfera Zapowiada się "interesująco".😁

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Sie nie moge doczekac 2 sezonu 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Boberek7608 Na dobre i na złe.😁 Ludzie nie odpuszczają.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

😂😂😂

oznacz moderatorów