anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zamawia za pobraniem na dużą kwotę podając fikcyjne dane

MAMY ROZWIĄZANIE!
brakestop
#13 Ambasador#

Aukcja Allegro na kwotę 1405,00 zł. Prowizja 103,69 .

Doręczenie firmą kurierską UPC na fikcyjny adres z podaniem nieistniejącego numeru telefonu.

Dodzwoniliśmy się do innych osób mających siedzibę w Karpaczu w podanej lokalizacji.

Nie ma takiego numeru mieszkania. Nikt nie słyszał, żeby w okolicy mieszkał lub wynajmował mieszkanie Ukrainiec. Adres podany do luksusowe apartamenty w Karpaczu.

 

Napisaliśmy zgłoszenie do Allegro z prośbą o stanowisko. Dostaliśmy odpowiedź, że mamy tę paczkę wysłać.

Wiadomo, że ona wróci. Dokonaliśmy wszelkich czynności sprawdzających. Poczta e-mail odbija wiadomości wysyłane pod adres e-mail allegrowy.

 

Czy tak ma wyglądać gwarancja bezpieczeństwa sprzedaży ? Aj wróć. Istnieje chyba wyłącznie bezpieczeństwo zakupów.

 

CZY ISTNIEJE JAKIŚ PROGRAM OCHRONY SPRZEDAJĄCYCH ?

 

Podsumujmy. Wysyłka UPS i paczka powrotna to koszt, którego nikt nie zwróci.

Walka o odzyskanie prowizji 103,69 zł której allegro może odmówić, bo ... nie ma odstąpienia od umowy przez kupującego.

 

To już kolejna sytuacja.

 

Tomek

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@brakestop No tak, ale tu piszą, że odbiorca nieobecny, więc taki adres chyba istnieje.

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@TomBanknoter

To nie tak działa. Właśnie siedzi u mnie na kawie kurier UPS, a rano pił kawę kurier DPD.

Maja numer telefonu. Przed doręczeniem dzwonią. NIe jadą, jeśli numer nie odbiera, nie istnieje, jest błędny. Nie jadą pod taki adres, nawet jeśli jest to Toi Toi przy ratuszu, parking w środku puszczy czy luksusowy apartament w Karpaczu pokój nr za 1500 zł za dobę.

Łatwiej wykonać połączenie sprawdzające, niż objechać kilkanaście fikcyjnych doręczeń i przy każdym szukać 45 minut wirtualnego kupującego, który nie istnieje.

Kurierzy znają ten proceder. Po złości robić to może były klient, firma konkurencyjna albo jakiś Tołstoj z forum gadane.

 

Powinniśmy wystąpić formalną drogą poprzez dużą firmę adwokacką i policję o udostępnienie nr IP użytkowników dokonujących LEWYCH zakupów i powiązanie tychże IP z rejestrami z serwerów Allegro. Tu Allegro działa już jako pomocnictwo w ukrywaniu wykroczenia lub przestępstwa. Jawne uczestnictwo.

 

p.s. właśnie wyłączyłem pobrania UPS bo dziwnie prankster uwziął się na UPS.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@brakestop Chyba zależy na jakiego kuriera się trafi. Z moich doświadczeń wynika, że akurat UPS to jedyna firma kurierska, która nigdy nie dzwoni (ani nie udostępnia telefonu do kuriera).

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@TomBanknoter jako sprzedający chwalę sobie ich szybkie odbiory. Po wystawieniu kwitów potrafią być już za kilkanaście minut. 

 

Ale masz rację. Na wszelki wypadek wyłączę całkowicie firmę UPS z moich cenników dostaw.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

ja bym poszła dalej - wyłaczyć pobrania

natomiast mam wątpliwości czy można uzależniać wysyłkę od kontaktu potwierdzającego zakup.  Na allegro regulamin na to nie zezwala. masz zmaowienei- wysyłasz choćby na ostatnio objechany na mapach Googla nasyp kolejowy w Poznaniu. Dlatego wyłączysz pobrania=święty spokój

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

W śledzeniu masz info, że adresat był nieobecny, a nie że podany adres nie istnieje. Wg śledzenia kurier był dwa razy pod adresem i nikogo nie zastał. W przypadku błędnego adresu, przesyłkę zwraca od razu, bo jaki jest sens ponawiać próbę doręczenia pod nieistniejący adres? 

A i telefon, to nie jest weryfikacja adresu. Kurier ma obowiązek sprawdzić czy adresat jest obecny. Odbiorca w końcu może być np. osobą starszą mającą problemy z obsługą telefonu, może teżnie mieć telefonu (to się zdarza, a nr podany jest na przypał, bo formularz tego wymaga).

 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Czy któraś z pań może przekazać do działu informatyki, bezpieczeństwa lub archiwum X

te numery transakcji w celu weryfikacji na - wspólny mianownik ?

MOŻE TAKIE SAMO IP ? ? Może logi to ta sama osoba ?

30c8eae0-24bc-11ef-99f4-93563bce18a8

a854b8c0-2ece-11ef-ae4b-1d704511e973

b005c850-2d4f-11ef-83be-b18d7fcd6541

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Kolejna paczka wróciła z UPS

Czwarta.

Czwarty raz błędny adres, błędne dane, fikcyjny numer telefonu.

 

Co ja mam z tym zrobić ? Kwoty przekroczyły 1000 zł

 

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

 

UPS na etykiecie napisało "NIE MA TAKIEGO MIESZKANIA"

Paczki wysyłam po zdecydowanej reakcji konsultanta, że nadawać mam obowiązek i tracić kolejne pieniążki mam obowiązek.

nr transakcji nr 4 c4a21210-296b-11ef-8e70-e5ef50e49b3f

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brakestop poprosiłam o weryfikację tych czterech kont, jedno jest już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brakestop konta są już zawieszone. Czy pisałeś do nas o zwrot naliczonej opłaty (jeśli tak, poproszę o nr sprawy)?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@la_nika za chwilę to złożę do kupy, bo zawieszone konto założyło mi dyskusję !!

 

Tak -  zawieszone konto, które podało fikcyjny adres i fikcyjny numer telefonu założyło mi dyskusję, że nie otrzymało zamówienia. Paczka z UPS wróciła dziś z nakleją - odbiorca nie istnieje.

 

Co to się dzieje to ja proszę pani nie ogarniam już 😉

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

Może jakiś forumowicz robi ci koło …. Pióra.

wyslisj zdjęcie naklejki i tyle 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Ja też wyczuwam tu jaką lewuchę. @moni-monik 4 transakcje na fikcyjne dane.

Paczki pobraniowe. Dwie nie wysłane. Dwie wysłane i wróciły.

Allegro straszy AP i wypłatą kwoty pobrania, gdzie nie doszło do pobrania ?

Dyskusje zakładane jedna po drugiej, mimo że kupujący inni i z innych miast.

To albo działanie osoby tutaj z forum, lub jakiegoś pracownika Allegro, który ma możliwość ukrycia adresów IP i ma dostęp do tego forum

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Sanowna pani @la_nika !! Teraz to już chyba trzeba coś z tym zrobić.

Zawieszone konta o nieistniejących adresach i fikcyjnych numerach telefony pozakładały dyskusje, a Allegro proponuje im zwrot z AP - Allegro Protect mimo że były to przesyłki pobraniowe - nie opłacone. Toż to już wyłudzenie stulecia !! Ludzie. Zróbcie coś.

 

 

 

POBRANIE też podlega pod Allegro Protect ?

 

Zgłaszać sprawę do prokuratury ? Najwyższy czas ? Bo policja chyba nie da rady ...

 

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@brakestop "Zawieszone konta o nieistniejących adresach i fikcyjnych numerach telefony pozakładały dyskusje, a Allegro proponuje im zwrot z AP" - tak właśnie będą wyglądać rządy sztucznej inteligencji...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brakestop rozumiem, że jest to dla Ciebie stresujące, ale wiadomości w dyskusji to wiadomości automatyczne. Kupujący nie otrzymają rekompensat za te zamówienia. 
Z pewnością też nie jest to działanie pracowników Allegro, czy jakaś odpowiedź na Twoje wypowiedzi na tym forum. 
Działam już w sprawie tych dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@la_nika proszę działać, bo moje serce już oszukuje mojego smartwatcha i generuje zbyt wysokie wyniki ...

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brakestop zakończyliśmy wszystkie cztery dyskusje. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Dziękuję serdecznie.

Nie spałem całą noc. Już widziałem oczyma wyobraźni spadek punktów w ocenach dla sprzedających. Blokadę konta za 4 nierozwiązane dyskusje.

 

Reasumując. Czyli obecnie te konta nie mogą mi wrzucić 4 negatywów ? 😉

 

Pozdrawiam @la_nika 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brakestop gdyby nawet tak zrobili, to będziemy działać, także nie martw się proszę! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów