anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zamawia za pobraniem na dużą kwotę podając fikcyjne dane

MAMY ROZWIĄZANIE!
brakestop
#13 Ambasador#

Aukcja Allegro na kwotę 1405,00 zł. Prowizja 103,69 .

Doręczenie firmą kurierską UPC na fikcyjny adres z podaniem nieistniejącego numeru telefonu.

Dodzwoniliśmy się do innych osób mających siedzibę w Karpaczu w podanej lokalizacji.

Nie ma takiego numeru mieszkania. Nikt nie słyszał, żeby w okolicy mieszkał lub wynajmował mieszkanie Ukrainiec. Adres podany do luksusowe apartamenty w Karpaczu.

 

Napisaliśmy zgłoszenie do Allegro z prośbą o stanowisko. Dostaliśmy odpowiedź, że mamy tę paczkę wysłać.

Wiadomo, że ona wróci. Dokonaliśmy wszelkich czynności sprawdzających. Poczta e-mail odbija wiadomości wysyłane pod adres e-mail allegrowy.

 

Czy tak ma wyglądać gwarancja bezpieczeństwa sprzedaży ? Aj wróć. Istnieje chyba wyłącznie bezpieczeństwo zakupów.

 

CZY ISTNIEJE JAKIŚ PROGRAM OCHRONY SPRZEDAJĄCYCH ?

 

Podsumujmy. Wysyłka UPS i paczka powrotna to koszt, którego nikt nie zwróci.

Walka o odzyskanie prowizji 103,69 zł której allegro może odmówić, bo ... nie ma odstąpienia od umowy przez kupującego.

 

To już kolejna sytuacja.

 

Tomek

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
erni1_1
#10 Popularyzator#

Jeżeli przesyłka nie będzie odebrana i wróci do Ciebie Allegro bez problemu zwraca prowizję .

Mieliśmy już tak wiele razy . Tylko niepotrzebne koszty wysyłki , które niestety nie są do odzyskania 😞

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

W przypadku UPS to 47 zł w jedną stronę i powrót. Zapewne podobna kwota. Czyli tylko 100 zł

Ja chwilowo wstrzymałęm wysyłkę. Poczekam. To drogi i ciężki przedmiot, który musi zostać dobrany do auta po konkretnym numerze VIN pojazdu. Niech mi te głupie oceny za wysyłki nie w terminie naliczają. Tu się robi straszna dziecinada na tym portalu.

 

p.s. przy okazji. Dostałem chwilę po odpowiedzi na zgłoszenia ankietę. Dałem, przyznaję, słabe oceny za nierozwiązanie problemu. Nagle ...ostrzeżenia i zamknięcie aukcji za złamanie zasad Allegro. Na inny przedmiot. Fakt. Ale jest to produkt, który dopiero wchodzi na rynek i my jako pierwsi go wprowadzamy na Allegro. Nikt inny nie ma jeszcze ... śmiech na sali.

 

Odechciewa się coraz bardziej uczestniczenia w tych zabawach informatyków z innych krajów na wizach od polityków.

 

cyt:

"

Dzień dobry brakestop,

dostaliśmy zgłoszenie, że Twoja oferta może naruszać regulamin Allegro i/lub przepisy prawa. Zweryfikowaliśmy ją i usunęliśmy ze wszystkich rynków, na których była dostępna.

Jeśli w Twojej ofercie były opcje promowania, zakończyliśmy je.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

Opis Twojej oferty nie był dokładny, zawierał sprzeczne informacje i mógł wprowadzić w błąd kupujących. Tytuł, opis, zdjęcia oraz parametry umieszczone w ofercie stanowią jej integralną część. Każdy z tych elementów powinien być określony zgodnie z prawdą i dotyczyć konkretnie wystawionego przedmiotu.

Zgodnie z regulaminem (artykuł 5, punkt 5.2) treść oferty powinna być rzetelna i kompletna oraz nie może wprowadzać w błąd, w szczególności co do właściwości towaru. Nie możesz zamieszczać w opisie oferty sprzecznych informacji, które mogą wprowadzić w błąd kupujących.

Edytuj opis oferty, aby informacje w nim zawarte były spójne.

Dodatkowe informacje:
Niejasny opis produktu
Zasady dotyczące wystawiania i opisu
Co powinien zawierać dobry opis oferty
Regulamin Allegro

Chodzi o ofertę:

Wielokrotne naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@brakestop To może być kolejny dowód na złośliwe działania konkurencji. Zgłaszają Twoje aukcje jako naruszające zasady, a sztuczna inteligencja uwala bez próby zrozumienia w czym rzecz

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@brakestop nie wiem jaki masz % pobraniówek , ale jakieś 3 lata temu przelała mi się czara goryczy i wycofałem TO  ,początkowo miałem czarne myśli , ALE powiem Ci ,że nic wielkiego się nie stało ,a jaka spokojność ....

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@mdrogeria 

Próbuję przekonać zarząd i księgowe do rezygnacji z pobraniówek. Jak widać, mocne pole do malwersacji, żartów, dowcipów i niepewnych sytuacji.

Wracając do meritum. Jak udaje się zakładać konto na Allegro podając nieistniejący fikcyjny numer telefonu ?

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@brakestop Zakłada na istniejące dane, ale do wysyłki może wpisać, co zechce.

Moim zdaniem koledzy mają rację. Zlikwidować pobraniówki, bo to wygląda na złośliwe działania konkurencji, więc za chwilę możesz mieć kolejne takie "zamówienia"

oznacz moderatorów
ktmtomek
#8 Zapaleniec#

@TomBanknotera kto te dane przy zakładaniu weryfikuje, że są prawdziwe? Już mieliśmy sytuację, że dane były nie prawidłowe, numer telefonu również. Nie były to dane zmienione do wysyłki, tylko te "zapisane na koncie". Przesyłka wróciła, w żaden sposób nie można się było skontaktować z tą osobą.

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@ktmtomek i tak pewnie stanie się w tej sytuacji. Koszty wysyłkowe 100 zł. Prowizje ponad 100 zł. Allegro sobie dowcipkuje:

 

"

Dobry wieczór,

dziękuję Panu za wiadomość.

Wysłałem do klienta Client:xxxxxxxxxxx wiadomość, aby pilnie skontaktował się z Panem w sprawie zakupu. Mam nadzieję, że uda się Państwu szybko rozwiązać sprawę.

Nie mogę udzielić Panu informacji na temat przebiegu weryfikacji- jest to proces wewnętrzny. 

 

"

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
ktmtomek
#8 Zapaleniec#

@brakestopza pobraniem już dawno przestaliśmy wysyłać, ale przy tej sytuacji otrzymaliśmy negatywa, za to, że paczka nie dotarła. Gdzieś tam w regulaminie allegro, jest zapis, że dane muszą być prawdziwe. Pisaliśmy w tej sprawie do allegro, ale jak zwykle się wypieli 🙂 choć zgodzili się z faktem, że nie można podawać fałszywych danych.

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Odpowiedzi Allegro są na poziomie klas I-III

"

Dobry wieczór,

dziękuję Panu za cierpliwość.

Dział bezpieczeństwa transakcji zweryfikował konto kupującego. W ich opinii do zakupu nie doszło z naruszeniem regulaminu, nie mają oni też podstaw by podejmować jakiekolwiek działania względem kupującego.

W tej sytuacji zachęcam do realizacji zamówienia. 


Pozdrawiam
// Artur
Zespół Allegro

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Bardzo prosto się zakłada. Można założyć np logując się poprzez konto google. Sama mam ze 2 konta google na trefne dane, bo akurat im moje prawdziwe nie potrzebne 🙂 Podobnie z logowaniem przez fejsa. Numeru telefonu allegro przy tym nie weryfikuje. Niektórzy zakładają specjalnie na lewe dane, bo czują się bezpieczniejsi w sieci, a i tak paczkomatami zamawiają. Potem fajne posty tu piszą jak im project kasy wypłacić bez weryfikacji nie chce, wtedy allegro jakoś sprawdza xD 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

ooo nie wiedziałem @AnnaG-Antyki 

Kiedyś Allegro pilnowało. Weryfikacyjny przelew na 1 zł. Skan dowodu osobistego. Potwierdzenie SMS.

 

Teraz to się tu zrobił raj dla oszustów.

 

FAAAAAATALNIE

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Majonez kielecki mam kupić i nie ma...!☹️

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@LEW433 jak stały bywalec tego forum, który chyba spędza tu całe swoje życie od rana do nocy, możesz rozwinąć swoją myśl ?

"Majonez kielecki mam kupić i nie ma...!"

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A jesli napiszesz, że kupujący NIE POTWIERDZIL zakupu, co jest dość logiczne przy pobraniu i wartości zakupu, to reż robią problem ze zwrotem prowizji?

Ja bym jeszcze przed wysyłką zgłosiła "falszywe dane" do moderacji /dzial bezpieczeństwa i jesli zawiesza konto kupujacego to też nie wysyłasz.

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Wstrzymałem wysyłkę i wykonam wszelkie możliwe kroki, żeby potwierdzić, czy zakup jest złośliwy i nierealny, czy tylko błędnie podane dane przez użytkownika, który dopiero co założył konto.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Źle się do tego zabierasz

podejrzany adres?

dzwonisz do kupującego, notujesz godzinę

piszesz maila, następnie drugiego

w stylu system wysyłkowy odrzuca adres i dane wysyłki prosimy o kontakt

jeżeli kupujący założy dyskusję podajesz powyższe fakty

i tyle

 

My nigdy nie sprzedawaliśmy za pobraniem, ale dane do wysyłki weryfikujemy jak i dane do faktur - na lipne dane nie wysyłamy towaru

Dodatkowo allegro Ci w tym pomaga - w dyskusji typu nie otrzymałem towaru - wręcz Ci pisze oddaj pieniądze, po czym ją zamyka (przy pobraniach tego nie ma)

Wtedy trochę czekasz i piszesz w dyskusji, skoro PAn nie zakwestionował wpisów allegro to działamy zgodnie jak oni chcą

 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

@RED 

- dzwonię do kupującego 20, 30, 40 razy i zawsze słyszę - nie ma takiego numeru

- piszę maila, drugiego i zwrotka, że nie ma takiego adres. To zwrotka od Allegro. Nie mają możliwości dostarczenia wiadomości do kogoś, kto u nich założył konto.

- kupujący, któremu nie wysłałem jednej z takich szemranych aukcji WBIŁ MI NEGATYWA

 

tak - ALLEGRO PUŚCIŁO NEGATYWA od fikcyjnego konta. No żart tysiąclecia. Później usunęli. 

Mam już trzy akcje z dostawa na błędny adres, nieistniejący numer telefonu i nazwisko z YouTube od prangsterów.

Wydaje mi się coraz mocniej, że jest to osoba często udzielająca się tu na forum i robi psikusy.

Z nudów ...wybiera ofiarę i atakuje fikcyjnym zakupem.

Czemu tak twierdzę ? Bo dostałem na to potwierdzenie od trolla pod negatywem z pozdrowieniami z tego forum.

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Halo   @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Kolejna nieodebrana za pobraniem UPS wysłana i wróciła.

Kolejna prowizja zapłacona i będzie problem z jej odzyskaniem ?

Kolejny wirtualny, nieistniejący kupujący.

Transakcja b005c850-2d4f-11ef-83be-b18d7fcd6541

Suma z kosztami wysyłki199,99 zł
 

Kiedyż żądaliście skanów dowodu osobistego, wpłaty 1 zł.

A teraz co ? Sasza może bez rejestracji kupić na fikcyjne dane ?

 

ZNÓW UPS

21.06.2024
7:55
Przekazano do doręczenia
W doręczeniu w dniu dzisiejszym
Lublin, Poland
21.06.2024
6:53
W drodze
Przetwarzana w obiekcie UPS
Lublin, Poland
21.06.2024
6:50
Dotarło do obiektu
Lublin, Poland
21.06.2024
2:57
Wyjechało z obiektu
Dobra Strykow, Poland
20.06.2024
23:57
Dotarło do obiektu
Dobra Strykow, Poland
20.06.2024
20:38
Wyjechało z obiektu
Mirkow, Poland
20.06.2024
16:30
Zwracane do nadawcy:
Odbiorca był niedostępny przy ostatniej próbie doręczenia. / Paczka zostanie zwrócona do nadawcy.
Mirkow, Poland
20.06.2024
12:09
Odbiorca był niedostępny przy ostatniej próbie doręczenia.
Mirkow, Poland
19.06.2024
10:17
Odbiorca nie był dostępny, aby odebrać przesyłkę. Podejmiemy drugą próbę w następny dzień roboczy.
Mirkow, Poland
19.06.2024
9:38
W doręczeniu w dniu dzisiejszym
Mirkow, Poland
19.06.2024
4:31
Przetwarzana w obiekcie UPS
Mirkow, Poland
19.06.2024
4:30
Dotarło do obiektu
Mirkow, Poland
19.06.2024
1:20
Wyjechało z obiektu
Dobra Strykow, Poland
18.06.2024
23:17
Dotarło do obiektu
Dobra Strykow, Poland
18.06.2024
20:03
Opłata od wartości towaru jest należna dla tej paczki.
Mirkow, Poland
18.06.2024
19:35
Wyjechało z obiektu
Lublin, Poland
18.06.2024
17:58
Mamy Twoją paczkę
Lublin, Poland
18.06.2024
13:11
Skan odbioru
Lublin, Poland
18.06.2024
11:37

Nadawca utworzył etykietę, firma UPS jeszcze nie odebrała paczki.
Poland

 

 

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów