anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KURIER UPS OPŁATY DODATKOWE

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich sprzedawców

Temat doliczania do przesyłek kosmicznych kwot pojawia się ponownie.

Najpierw mieliśmy DPD a teraz podpięliśmy UPS i problem pojawia się ponownie. 

Nam doliczono odpowiednio po 4,99 zł do przesyłki która nie ważyła nawet 1 kg. Powód wpisania przesyłka o wadze od 20 do 30 kg.

A do przesyłek o większej wartości notorycznie pojawiają się dopłaty 19,99, 35,99  i większe nawet 139 oraz 159 zł za paczkę która nie ważyła 5 kg. 

Dla mnie to skrajne oszustwo. 

Rozważamy poważne czy sprawy nie zgłosić do UKOIK. Sprawa może dotyczyć nawet milinów licząc wszystkich sprzedawców na portalu. 

Sytuacja jest notoryczna i pojawia się praktycznie cały czas. 

Allegro Protect powinno działać również w stronę sprzedawców. 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

sklep_solpio
#12 Orędownik#

no problem jest w tym, że nie dają dokumentu z weryfikacji przesyłki.
a jaki gabaryt miała przesyłka, może z wagi gabarytowej tyle ma ?

oznacz moderatorów

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Wysyłamy normalne paczki mieszczące się w gabarytach. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@FH_PAN_DOMU 

Nie robicie jakiegoś błędu na wadze gabarytowej?

oznacz moderatorów

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Waga gabarytowa karton 30x15x10 daje wagę powyżej 20 kg nie sądzę?

 

oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry u mnie dziś pojawiły sie dwie dodatkowe opłaty UPS w kwotach 

Kod:

ONE_N7_ duża _PACZKA_DOPLATA w kwocie 104,55zł  oraz

Kod:

ONE_ przesyłka powyżej 31_5_KG_DOPLATA 99,99 zł

 

Dodam że wysyłam w kartonach 30x30x15 cm , waga do 20 kg proszę o wyjaśnienia i korektę w rachunku

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@SandBruk złóż reklamacje przez formularz kontaktowy allegro lub bezpośrednio u przewoźnika po pobraniu pełnomocnictwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SandBruk reklamację możesz złożyć przez formularz kontaktowy, w zgłoszeniu podaj proszę do jakich zamówień zostały naliczone te opłaty. W odpowiedzi otrzymasz uzasadnienie, a jeśli potrzebujesz dodatkowych dokumentów (a my będziemy mogli je udostępnić), to również je prześlemy. 

Proces reklamacyjny opisany jest w regulaminie.
W odpowiedzi na reklamację nie przesyłamy dodatkowych dokumentów — podczas rozpatrywania wniosków bazujemy na dostępnych nam narzędziach. Jeśli nie ma przesłanek/dowodów na to, że za paczkę rzeczywiście powinna zostać naliczona opłata dodatkowa, to reklamację uznajemy i korygujemy wówczas rachunek o wysokość naliczonej opłaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eNEXAdrop
#8 Zapaleniec#

Nam UPS doliczył 298 zł za paczkę która była dostarczona miesiąc temu niby była ponad 30 kg ale nie więcej niż 40kg i wielkość ponad 300 cm ale nie więcej niż 400cm a w paczce było malowanie po numerach , mazaki i układanka . Złożyliśmy odrazu reklamacje do allegro i jesteśmy ciekawi co z tego wyjdzie . Dziwi mnie że allegro odrazu ściąga tą kwotę z salda allegro a nie weryfikują tego.

oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

Mi dodatkowe opłaty przyszły od UPS Operator ..... to były przesyłki allegro one punkt

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

@eNEXAdrop oni za każdym razem tak robią, a jak pytam o jakieś dowody to oczywiście po 3/4 razie gdy się upomnę wysyłają jakiś odcinek z weryfikacji który nie jest żadną podstawą.

 dla przykładu ja nie wyobrażam sobie żebym klientowi wystawił FV do opłacenia bez podstawienia dowodu 🙂 

oznacz moderatorów

TOOLSEN_POLSKA
#7 Wielbiciel#

Jak się odwoływałem było podobnie. Dopiero po poniższym mailu uznali reklamację 🙂 Polecam przeczytać w jaki sposób trzeba się z nimi komunikować :))

 

Szanowni Państwo,
 
 
Dziękuję za przesłaną informację od przewoźnika, która zawiera jawne kłamstwa. 
 
W załączniku przesyłam Państwu przedmioty, które zostały nadane (potwierdzam je zrzutem ekranu zakupu) w przesyłce oraz wielkość paczki jak i również przedmiotów. 
 
 
Proszę, aby przewoźnik udowodnił i pokazał nowy, nieznany mi i większości matematykom oraz fizykom sposób obliczenia obwodu czy pola takowej przesyłki. Proszę, aby wyliczenia te przesłał w formie skanu obliczeń według regulaminu, który ich obowiązuje oraz którymi te wspaniałe umysły matematyczne się posługują, bo patrząc na obliczenia jakich mogli dokonać śmiem twierdzić, że wyciągnęli ze spoczynku ostatnie szare komórki, które nie pracowały przez 99% ich życia, a obliczenia te wręcz wymusiły ich natychmiastowe zaangażowanie się w proces myślowo-obliczeniowy. 
 
Możliwe, iż przyczynią się do zbawienia ludzkości, a miary oraz wzory matematyczne, którymi posługujemy się tysiące lat okażą się nieprawdziwe. 
 
Jak widzą Państwo możemy być świadkami historycznego odkrycia matematycznego. Co więcej, możemy razem z firma UPS zadziwić świat (matematyczny) i postarać się o nagrodę Nobla jak inni wspaniali Polscy naukowcy. 
 
Czyż to nie brzmi dumnie? Przecież takie rzeczy się nawet fizjologom nie śniły!
 
Z pomocą firmie UPS przesyłam Zadanie, które rozwiązuje mój syn w 4 klasie podstawówki. Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzebna to w tym szczytnym celu odkrycia nowych sposób liczenia obwodu praz pola postara się pomóc.
 
PONIŻEJ ZADANIE: 
 
Mateusz chciał nadać paczkę, lecz do jej nadania potrzebuje obliczyć obwód przesyłki. 
 
Dłuższy bok paczki ma wymiar 26 cm, krótszy bok ma wymiar 12 cm. Wysokość paczki wynosi 6 cm. 
Oblicz obwód oraz pole przesyłki. 
 
 
 
Jeżeli okaże się, że firma UPS dokona tego odkrycia, a uczeni w tym kierunki potwierdza, iż jest on prawidłowy TO OBIECUJE I PRZYSIĘGAM na BOGA, że pierwszy zgłoszę wniosek o przyznanie firmie UPS wszelkich możliwych nagród z dziedziny matematyki. 
 
 
Życzę Wesołych Świąt i oczekuje na odpowiedź.
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Dlatego ja zrobiłem sobie tabelkę w Excelu, gdzie zapisuję sobie wszystkie przesyłki nadawane DPD/DHL (na szczęście mam ich bardzo mało). Zapisuję w nim m.in. datę nadania, zawartość, rzeczywiste wymiary i wagę paczki (zaokrąglone w górę do pełnych cm/kg), a na końcu formułka wylicza mi wagę gabarytową. Dwa, trzy razy w miesiącu weryfikuję dopłaty z plikiem.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

a ja nadawałem "One Operator" tylko przez zielony paczkomat i tam są 3 rozmiary inaczej przesyłka nie wejdzie a rachunek mi przywalili od czapy i zamiast sprzedawać to będę też teraz sprawdzać i reklamować bo to przegięcie żeby paczkomat Allegro był wielokrotnie droższy od Inpostu a z żadnego kuriera UPS/DPD  nie korzystałem 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

wrzuciłem do wyszukiwania tego forum  "One Operator" ponieważ w rozliczeniach za kwiecień od Allegro mam pozycję "One Operator - opłaty podstawowe"  i jest ona o wiele większa niż opłaty za paczkomaty Inpost  gdzie realizowałem 90% przesyłek  !!!  jak to jest możliwe ?

mialem b. małą sprzedaż w kwietniu to sprawdzę każdą pozycję i się dowiem ale już czuję przekręt bo w paczkomacie Allegro nadawałem same paczki do 1 kg i dosłownie kilka sztuk, 

jeżeli jest możliwość wypisania się z tego  "One Operator"  to zaraz to zrobię 

    

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET Czy możesz wskazać przykładowe numery zamówień, których dotyczą opłaty, co do których masz wątpliwości? Sprawdzę je.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

tak zrobię, też chcę to dziwne zjawisko sprawdzić

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Przeanalizowałem moje wszystkie tj. DPD - DHL - UPS - ONe - Inpost

 

UPS zdecydowanie kradnie na potęgę i dopłaty dodatkowe ma 2x czasem 3x jak DPD czy DHL

 

Wyłączam UPS

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#11 Animator#

Najgorsze w UPS oprócz mega wysokich dopłat jest czas ich naliczania --- > po kilku miesiącach. I siedź tu człowieku pół dnia i analizuj co jest za co, a czasami nie dojdziesz bo nie ma odnośnika do zamówienia tylko Identyfikator zlecenia odbioru.

UPS wyłączyłam i wybrałam DHL jako dodatkowego kuriera. Mega mało osób wybiera DHL i problem z głowy 🙂 i tak większość idzie inpostem i paczkomatem

oznacz moderatorów

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

 

 
 
JA MOGĘ WSKAZAĆ NUMERY 
ZAMÓWIEŃ TO JEST SKANDAL I OSZUSTWO
WŁAŚNIE DOSTALIŚMY ODPOWIEDŹ Z REKLAMACJI NEGATYWNĄ
JAK I Z ODWOŁANIA GDZIE PRZEDSTAWILIŚMY DOWODY
W POSTACI WAGI I ZDJĘĆ PRODUKTÓW JAKIE ZOSTAŁY WYSŁANE 
 
W TYCH PACZKACH. 
ee78a7e0-cfe1-11ee-98de-61ff5df2c51a
9c2ade00-a4f2-11ee-a1f6-f18f70553832
a0285930-81fa-11ee-a769-656ec9e9297c
443472a0-a49e-11ee-bc3a-cf49410c18f7
1bbb6570-b9d6-11ee-97dd-539c99bbfbb5
Proszę o zwrot kwot tabelka od przewoźnika z wpisanymi wagami jest śmiesznym dowodem na to że oszukują .
 
 
 
 
oznacz moderatorów