anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KURIER UPS OPŁATY DODATKOWE

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich sprzedawców

Temat doliczania do przesyłek kosmicznych kwot pojawia się ponownie.

Najpierw mieliśmy DPD a teraz podpięliśmy UPS i problem pojawia się ponownie. 

Nam doliczono odpowiednio po 4,99 zł do przesyłki która nie ważyła nawet 1 kg. Powód wpisania przesyłka o wadze od 20 do 30 kg.

A do przesyłek o większej wartości notorycznie pojawiają się dopłaty 19,99, 35,99  i większe nawet 139 oraz 159 zł za paczkę która nie ważyła 5 kg. 

Dla mnie to skrajne oszustwo. 

Rozważamy poważne czy sprawy nie zgłosić do UKOIK. Sprawa może dotyczyć nawet milinów licząc wszystkich sprzedawców na portalu. 

Sytuacja jest notoryczna i pojawia się praktycznie cały czas. 

Allegro Protect powinno działać również w stronę sprzedawców. 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

a jak Pan Domu znajdujesz zamówienia po tych numerach, które podałeś ?

bo ja mam np. przypisany do opłaty taki numer: 

f59fd770-ffb9-11ee-9dcc-6f395b4faf59

ale nie wiem z jakim zamówieniem go powiazać 

oznacz moderatorów

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Jak wpiszesz w allegro Finanse - Rozliczenia z Allegro ten numer to wyskoczą Ci opłaty powiązane z danym zamówieniem jakie poniosłeś. 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

dzięki, nie znalazłem wcześniej okienka  "id zamówienia"  tylko po omacku wkejałem  

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@FH_PAN_DOMU Przykro mi, ale reklamacjami zajmuje się wyłącznie dedykowany do tego zespół, dlatego nie mam możliwości podjęcia działać w tej kwestii.  

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Tak tak ten zespół również umywa ręce. Przed chwilą prosiła Pani numery zamówień innego sprzedawcy w jakim celu ? Żeby powiedzieć to samo co mi. 

oznacz moderatorów

TOOLSEN_POLSKA
#7 Wielbiciel#

Polecam się odwołać jak ja 🙂 z nimi trzeba jak z debi..

 

Szanowni Państwo,
 
 
Dziękuję za przesłaną informację od przewoźnika, która zawiera jawne kłamstwa. 
 
W załączniku przesyłam Państwu przedmioty, które zostały nadane (potwierdzam je zrzutem ekranu zakupu) w przesyłce oraz wielkość paczki jak i również przedmiotów. 
 
 
Proszę, aby przewoźnik udowodnił i pokazał nowy, nieznany mi i większości matematykom oraz fizykom sposób obliczenia obwodu czy pola takowej przesyłki. Proszę, aby wyliczenia te przesłał w formie skanu obliczeń według regulaminu, który ich obowiązuje oraz którymi te wspaniałe umysły matematyczne się posługują, bo patrząc na obliczenia jakich mogli dokonać śmiem twierdzić, że wyciągnęli ze spoczynku ostatnie szare komórki, które nie pracowały przez 99% ich życia, a obliczenia te wręcz wymusiły ich natychmiastowe zaangażowanie się w proces myślowo-obliczeniowy. 
 
Możliwe, iż przyczynią się do zbawienia ludzkości, a miary oraz wzory matematyczne, którymi posługujemy się tysiące lat okażą się nieprawdziwe. 
 
Jak widzą Państwo możemy być świadkami historycznego odkrycia matematycznego. Co więcej, możemy razem z firma UPS zadziwić świat (matematyczny) i postarać się o nagrodę Nobla jak inni wspaniali Polscy naukowcy. 
 
Czyż to nie brzmi dumnie? Przecież takie rzeczy się nawet fizjologom nie śniły!
 
Z pomocą firmie UPS przesyłam Zadanie, które rozwiązuje mój syn w 4 klasie podstawówki. Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzebna to w tym szczytnym celu odkrycia nowych sposób liczenia obwodu praz pola postara się pomóc.
 
PONIŻEJ ZADANIE: 
 
Mateusz chciał nadać paczkę, lecz do jej nadania potrzebuje obliczyć obwód przesyłki. 
 
Dłuższy bok paczki ma wymiar 26 cm, krótszy bok ma wymiar 12 cm. Wysokość paczki wynosi 6 cm. 
Oblicz obwód oraz pole przesyłki. 
 
 
 
Jeżeli okaże się, że firma UPS dokona tego odkrycia, a uczeni w tym kierunki potwierdza, iż jest on prawidłowy TO OBIECUJE I PRZYSIĘGAM na BOGA, że pierwszy zgłoszę wniosek o przyznanie firmie UPS wszelkich możliwych nagród z dziedziny matematyki. 
 
 
Życzę Wesołych Świąt i oczekuje na odpowiedź.
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

@w_kiwizorientowałem że w podsumowaniu kwietnia mam również wpłaty kosztów wysyłki od klientów o czym nie pomyślałem, czyli generalnie jest OK,  tym nie mniej nie znajduję w szczegółowych rozliczeniach kwoty - 9,29 zł:  

" Podsumowanie kwietnia - One Operator - opłaty podstawowe -32,26 zł "

podczas gdy w kwietniu zostałem obciążony 3 razy za zielony paczkomat:

3d49f3f0-f1b7-11ee-b322-6b97ae772e82      -9,99 zł                                                              50eed0e0-f740-11ee-b4c0-a139ccb89d18      -2,29  zł                                                                  f59fd770-ffb9-11ee-9dcc-6f395b4faf59           -9,99 zł   razem 22,97 zł a  nie 32,26  ?



 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

My we firmie łapiemy się za głowę, co tu się wyczynia. Na kilkadziesiąt paczek miesięcznie DPD - i może ze 4 na miesiąc w UPS ... w opłatach dodatkowych wygrywa ?

 

 

UPS

Dostawa – opłaty dodatkoweszczegóły
Kwota
Procent wart. sprzedaży
DPD - Kurier opłaty dodatkowe
-138,15 zł
0,33%
UPS - opłaty dodatkowe
-78,91 zł
0,19%
Przesyłka DHL - opłaty dodatkowe
-2,99 zł
0,01%

 

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów