anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KURIER UPS OPŁATY DODATKOWE

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich sprzedawców

Temat doliczania do przesyłek kosmicznych kwot pojawia się ponownie.

Najpierw mieliśmy DPD a teraz podpięliśmy UPS i problem pojawia się ponownie. 

Nam doliczono odpowiednio po 4,99 zł do przesyłki która nie ważyła nawet 1 kg. Powód wpisania przesyłka o wadze od 20 do 30 kg.

A do przesyłek o większej wartości notorycznie pojawiają się dopłaty 19,99, 35,99  i większe nawet 139 oraz 159 zł za paczkę która nie ważyła 5 kg. 

Dla mnie to skrajne oszustwo. 

Rozważamy poważne czy sprawy nie zgłosić do UKOIK. Sprawa może dotyczyć nawet milinów licząc wszystkich sprzedawców na portalu. 

Sytuacja jest notoryczna i pojawia się praktycznie cały czas. 

Allegro Protect powinno działać również w stronę sprzedawców. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

sklep_solpio
#12 Orędownik#

no problem jest w tym, że nie dają dokumentu z weryfikacji przesyłki.
a jaki gabaryt miała przesyłka, może z wagi gabarytowej tyle ma ?

oznacz moderatorów

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Wysyłamy normalne paczki mieszczące się w gabarytach. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@FH_PAN_DOMU 

Nie robicie jakiegoś błędu na wadze gabarytowej?

oznacz moderatorów

FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Waga gabarytowa karton 30x15x10 daje wagę powyżej 20 kg nie sądzę?

 

oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry u mnie dziś pojawiły sie dwie dodatkowe opłaty UPS w kwotach 

Kod:

ONE_N7_ duża _PACZKA_DOPLATA w kwocie 104,55zł  oraz

Kod:

ONE_ przesyłka powyżej 31_5_KG_DOPLATA 99,99 zł

 

Dodam że wysyłam w kartonach 30x30x15 cm , waga do 20 kg proszę o wyjaśnienia i korektę w rachunku

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@SandBruk złóż reklamacje przez formularz kontaktowy allegro lub bezpośrednio u przewoźnika po pobraniu pełnomocnictwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SandBruk reklamację możesz złożyć przez formularz kontaktowy, w zgłoszeniu podaj proszę do jakich zamówień zostały naliczone te opłaty. W odpowiedzi otrzymasz uzasadnienie, a jeśli potrzebujesz dodatkowych dokumentów (a my będziemy mogli je udostępnić), to również je prześlemy. 

Proces reklamacyjny opisany jest w regulaminie.
W odpowiedzi na reklamację nie przesyłamy dodatkowych dokumentów — podczas rozpatrywania wniosków bazujemy na dostępnych nam narzędziach. Jeśli nie ma przesłanek/dowodów na to, że za paczkę rzeczywiście powinna zostać naliczona opłata dodatkowa, to reklamację uznajemy i korygujemy wówczas rachunek o wysokość naliczonej opłaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eNEXAdrop
#7 Wielbiciel#

Nam UPS doliczył 298 zł za paczkę która była dostarczona miesiąc temu niby była ponad 30 kg ale nie więcej niż 40kg i wielkość ponad 300 cm ale nie więcej niż 400cm a w paczce było malowanie po numerach , mazaki i układanka . Złożyliśmy odrazu reklamacje do allegro i jesteśmy ciekawi co z tego wyjdzie . Dziwi mnie że allegro odrazu ściąga tą kwotę z salda allegro a nie weryfikują tego.

oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

Mi dodatkowe opłaty przyszły od UPS Operator ..... to były przesyłki allegro one punkt

oznacz moderatorów

ogryz7
#10 Popularyzator#

Dlatego ja zrobiłem sobie tabelkę w Excelu, gdzie zapisuję sobie wszystkie przesyłki nadawane DPD/DHL (na szczęście mam ich bardzo mało). Zapisuję w nim m.in. datę nadania, zawartość, rzeczywiste wymiary i wagę paczki (zaokrąglone w górę do pełnych cm/kg), a na końcu formułka wylicza mi wagę gabarytową. Dwa, trzy razy w miesiącu weryfikuję dopłaty z plikiem.

oznacz moderatorów