anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Masz więcej czasu, aby dostosować swoje oferty do nowych warunków Allegro Smart!

MikroLITY
#13 Ambasador#

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.

Co to dla Ciebie oznacza

Masz więcej czasu na to, aby dostosować swoje oferty do nowych warunków Allegro Smart!

Od 25 października Smart! będą tylko te oferty, w których udostępnisz:

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kostas11
#21 Demiurg#

@MikroLITY ale to było do przewidzenia, kupa firm olała te dostawy 😄 oraz chyba się wyłożyli systemowo i technicznie @mdrogeria 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 przewidziałem 

istockphoto-1205079090-612x612.jpg

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Wymiękli, bo klienci wykupiwaszy Smart nie mieliby, gdzie kupować.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Ja nie miałbym nic przeciwko tej formie dostawy, ale po pierwsze muszę mieć jak w cywilizowany sposób nadać paczki, i usługa doręczeń/powiadomień musi być dopracowana. Skoro Allegro wydaje tak dużo na Smarta, to nie może dorzucić więcej na allegro One, tak żeby kurierom bardziej opłacało się robić nawet pojedyncze odbiory? A teraz usługa lipna i tylko po kosztach. Nic z tego nie będzie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

No a ja już po testach 🙂

Wszystko działało, normalnie deadline na wtorek ustawiony 🙂

Ja naprawdę jestem ciekaw jak One zadziała po takiej zmianie. No nic, trzeba będzie poczekać 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  przekażcie tam wyżej że zachowują się jak dzieci, mało poważna firma i partner biznesowy, pierw miały być 3 punkty i 2 kurierów, przygotowałem się do DHL żeby to spełnić, straciłem czas, potem doszedł obowiązkowy One, znowu DHL był zbędny, siedziałem zmieniałem cały wieczór cenniki, szykując się na brak smarta a teraz znowu zmiana, szkoda że tak traktujecie partnerów dzięki którym tak naprawdę istniejecie jak dzieci w piaskownicy 😞

Wy myślicie że jesteście pępkiem świata i nie mamy co robić tylko zmieniać zmiany i poprawiać zmiany 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Mnie bardziej ciekawi, jak w 2 miesiące naprawią cały ten system Allegro One, skoro nawet w sezonie wakacyjnym ta forma dostaw po prostu poległa. Rozumiem że w okresie przedświątecznym będzie lepiej? Jakim cudem? Ewidentnie widać, że kurierom UPS nie opłaca się obsługiwać tych paczek, zrobią tyle co muszą. A ta forma dostawy jest firmowana samym Allegro.....

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes to nie chodzi o naprawienie, zobaczyli że połowa firm olała te dostawy i się przestraszyli reakcji kupujących, bo jak wykupili smarty a się okaże że połowa ofert nie podlega pod darmową dostawę to będzie zadyma 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 ja miałem już dwa pisma do UOKiKu przygotowane, jeden prywatny, bo mój wykupiony Smart stałby się praktycznie bezużyteczny. Drugie pismo za stosowanie praktyk monopolistycznych - przymuszanie do stosowania formy dostawy, która realnie kuleje pod każdym względem, powodów dałbym sporo, począwszy od celowego wycinania konkurencji na Allegro względem ich własnego sklepu. Urząd miałby długiego gotowca do sprawdzenia.

Ale przy okazji mam więcej zamówień, bo ciut zmieniłem kilka drobiazgów na ofertach, może znowu trafiło w algorytm Allegro. Jak mam co robić, to wojować mi się nie chce z portalem ;]

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes maiłem i co wymiękłeś ? wysyłaj ja właśnie kończę swoje pismo ma 8 stron 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 2 miechy ... ha ! po takim czasie przy nawale paczek / bo wielu zapobiegliwych wprowadziło , monetki kuszą/   lwia /nie mylić z LFIA 😁 / część klientów nawet nie spojrzy w stronę dostawy ONE .

oznacz moderatorów

piramida_rsl
#9 Pomysłodawca#

Jezu jak dobrze, że czekałam do ostatniego dnia z włączeniem allegro one i nie muszę jeszcze tego robić przez dwa miesiące. Może coś się zmieni z tym dziadostwem jeszcze, bo przyprawia mnie to o ból głowy.

oznacz moderatorów

maxzuczek
#10 Popularyzator#

Dzień Dobry, a nam sprzedającym zależy żeby to ''dziadostwo'' nigdy nie doszło do skutku. Dość tych ciągłych szantaży i wymuszeń na nas sprzedających. Wyłączacie te ''łany'' z ofert dostawy jak ulegliście, taka moja prośba bo później znowu będzie płacz. Miłego Dnia

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  cóś nie nadąża za zmianami , zrzut robiony chwilkę temu 

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria mają taki sajgon że sami nie panują już nad tym, zaraz zostawię tylko Paczkomat® InPost i będę maił święty spokój 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Jeszcze niech katalog wywalą i będzie GIT

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Ja już od połtora roku mam tylko InPost kurier i paczkomaty, do tego darmowy Orlen paczka i mam wywalone na te ich smarty. Sprzedaż nawet się nieco zwiekszyła, pewnie dlatego, że teraz mają darmową dostawę ci bez smarta.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@FishBeat No tak, wówczas klient ma albo rarmową dostawę i płatny zwrot, albo płatną dostawę i darmowy zwrot. 

Czy dużo masz zwrotów?, pytam bo się zastanawiam jak to ugryźć, be zsmarta to trochę boli oddawania klientowi również za dostawę. 

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Odpadają sztuczne zwroty żeby dobrać do smarta, a jak masz darmową dostawę to nie musisz zwracać kosztów dostawy. W takim wypadku masz obowiązek zwrócić koszt najtańszej dostawy jaką masz w cenniku a ta wynosi zero zł. Orlen paczka i tak wybiera jakieś 15-20% klientów więc ogólnie to dobre rozwiązanie i przede wszystkim spokój.

oznacz moderatorów