anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moi nieaktywni kupujący: konieczny wybór powodu dodania klienta do zakładki

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od 28 lutego 2024 r. podczas dodawania klienta do zakładki Moi nieaktywni kupujący, powód swojej decyzji wybierzecie z listy:

  • Klient wielokrotnie nie opłacił zakupów
  • Klient wielokrotnie wygrał licytacje i nie opłacił zakupów
  • Klient wielokrotnie nie odebrał moich przesyłek pobraniowych
  • Klient wielokrotnie zwrócił mi niewłaściwy towar
  • Klient wielokrotnie groził mi działaniami na moją szkodę
  • Klient wielokrotnie zwrócił mi zniszczony towar.

Wielokrotnie oznacza minimum trzy razy. 

Jeśli nie określicie powodu swojej decyzji, nie dodacie klienta do zakładki i nie ograniczycie mu możliwości zakupu w swoich ofertach. Nadal możecie też dodać notatkę, w której doprecyzujecie powód swojej decyzji. 

Dlaczego wprowadzimy tę zmianę

Listę powodów stworzyliśmy na podstawie analizy dotychczasowych zgłoszeń sprzedających oraz sugestii Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Kiedy nie możecie dodać klientów do listy

Do zakładki Moi nieaktywni kupujący nie możecie dodać kupującego tylko dlatego, że wystawił Wam negatywny komentarz. Każdy klient ma prawo do oceny swojego zakupu.  Jeśli klient w Waszej ocenie działa niezgodnie z przepisami prawa lub naszym regulaminem, możecie skontaktować się z nami. W Allegro nieustannie pracujemy nad tym, aby ograniczać nieuczciwe działania. W tym celu między innymi monitorujemy zachowania klientów. Weryfikujemy każde zgłoszenie i jeśli potwierdzimy, że kupujący narusza prawo lub nasz regulamin, możemy nałożyć na niego odpowiednie sankcje, w tym ograniczyć mu dostęp do platformy.

Dowiedzcie się więcej o zakładce Moi nieaktywni kupujący.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

petinek_pl
#11 Animator#

To co robicie jest chore, odbieracie jakąkolwiek ochronę sprzedającego!!! Klient musi grozić minimum kilka razy??? Czyli  jak raz czy dwa zagrozi to jak najbardziej ma prawo? Nie płacić za zakupy ,nie odbierać paczek też no i co najmniej 2 razy zwrócić zniszczony i zły towar? NO MOŻE OD RAZU DAJCIE 10 RAZY ALBO LEPIEJ- KLIENT MA PRAWO ROBIĆ TE RZECZY ZAWSZE!

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Kolejna bezsensowna zmiana, wymyślona najprawdopodobniej przez ludzi, którzy nigdy nie prowadzili sprzedaży, ani tym bardziej własnej działalności gospodarczej.

Akurat prowadzę teraz dyskusję a jakimś niepiśmiennym, który o 8.30 rano zgłosił, że nie otrzymał towaru, który miał być dzisiaj w doręczeniu .

oznacz moderatorów

anicar
#9 Pomysłodawca#

Drodzy sprzedający bo w tym wszystkim chodzi o to by allegro zarabiało, wy nie musicie :). Jak ktoś was oszuka to działa na waszą szkodę ,a nie allegro.

Szkoda,że wielu sprzedawców na allegro wystawia towar taniej niż na swoich sklepach internetowych.  To my musimy zachęcić kupujących do zakupów w naszych sklepach internetowych ,a nie na allegro.  

Ciekawy jestem co by się stało gdybyśmy wszyscy sprzedający zastrajkowali i na 2-3 dni zamknęli wszystkie oferty. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jestem gotowa, nawet od dziś. Też mi coś takiego chodziło po głowie.

oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

Hmm ciekawe. Wiemy, że odmowa sprzedaży bez uzasadnionej  przyczyny jest karalna. Ale jak sprzedawca wpisuje na swoją czarna listę kupującego to na pewno ma to solidne uzasadnienie. No chyba, że sprzedawca nie chce mieć kupujących i lubi ponosić opłaty allegro 😁  Czy jak allegro wpisało kogoś na swoją czarna listę (dostał bana zasłużonego czy też nie) nie działa niezgodnie z prawem? Przecież Allegro taką blokadą "odmawia sprzedaży" co jest karalne. A jak wiemy blokady czasem są z "czapy".

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Starkrak grozi grzywna z kodeksu wykroczeń 20 do 5000zł i tylko za odmowę bez uzasadnienia czyli wystarczy jakkolwiek uzasadnić odmowę. Jak kupujący chce niech idzie do sądu założenie sprawy ok 2tys zł. Do tego jak nabroił w sadzie można przedstawić dowody na odmowe w postaci złamania prawa przez janusza zakupowego i po wygraniu sprawy o wykroczenie dokopać mu kontrpozwem albo zgłosić zniesławienie etc

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Starkrak Nie bronię Allegro > ale blokada konta nie jest "odmową sprzedaży" > jest niedopuszczeniem danego przedsiębiorcy do sprzedaży jego artykułów na ich portalu > to tak jak w sklepie > to ja wybieram dostawcę artykułów > pominięty może mieć pretensje, ale to nie jest karalne

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 druga rzecz karanie z kw to sobie może zgłaszać zablokowany / poszkodowany a nie portal allegro. Ciekawe co zrobi policja / służby jak powodem bana będzie odesłanie nie tego towaru co trzeba 

oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

Z konta obciążonego blokadą nie można dokonać zakupów - jest to odmowa sprzedaży. A wiadomo blokady allegro czasem mają kuriozalne uzasadnienie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@nat_not To jest takie działanie jakby w kodeksie karnym umieszczono zapis, że złodziej jest karany dopiero po trzeciej kradzieży > dwa razy mu wolno, jest chroniony przepisami i bezkarny😠👿

oznacz moderatorów

Good3DPrint
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, że tak wprost, ale czemu na liście nie ma opcji "d*bil"? Takich kupujących się trafia niestety sporo.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Akurat w Polsce debilstwo częściej jest nagradzane niż karane 😎

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dlatego że nikomu sie nie chce takiego dziada ścignąć prawnie

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Czemu nie należy się dziwić, znając tempo działania naszego bezmiaru sprawiedliwości

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@TomBanknoter dlatego napisałem zrobić coś jak związek zawodowy sprzedawców allegro wynająć kancelarię na kilkuset sprzedawców sciepka na miesiąc po parę zlotych i niech kancelaria w waszym imieniu sobie dziadostwo gania na zasadzie pełnomocnictwa a wy sprzedajecie i macie to w zadzie zglaszacie tylko do kancelarii dziadostwo od kupujących. A do allegro pismo tu proszę jest pelnomocnik macie sie z nim kontaktować i namiar na kancelarię żeby im paragrafami wyjaśniła co i jak. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@az1rael Prościej jest zagłosować nogami, nie podoba się Allegro, to sprzedawać gdzie indziej - czyli najlepiej u siebie. Niestety, po latach urabiania i tresury, wielu sprzedawców nie wierzy w życie pozaaallegrowe

oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

"Gotowanie żaby"

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@TomBanknoter prościej owszem tylko jak widzisz większość umie ino narzekać a pomysł jest bdb bo każdego z osobna zaorają ale kupy nikt nie ruszy

oznacz moderatorów

mirekel
#8 Zapaleniec#

na jesieni największy portal wschodni ma być udostępniony dla polaków i mam nadzieję że to dużo zmieni

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mirekel Być może się mylę, ale czas megaportali ze wszystkim już chyba minął. Teraz czas na specjalizację. Każdy może we własnym sklepie mieć natychmiastowe płatności, tanie wysyłki etc.

oznacz moderatorów