anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

moje własne EAN, produktyzacja i zabawa allegro

www_bokken_pl
#11 Animator#

W skrócie, mam wykupione własne kody EAN na swoje produkty, od 15 lat większość wystawiam w kategorii sport, produktu zostały powiązane kilka miesięcy temu albo i dłużej, mam 93 % powiązanych.

Allegro zaczęło rozłączać te produkty i przenosić ze sportu do kategorii np gadżety firmowe, ale aukcje zostawiło w sport. Dostaje info że moje produkty nie są powiązane, powiązać ich nie mogę bo produkt przypisany jest do gadżety firmowe.
Dostaje rożne głupie tłumaczenia z obsługi że to boot przeniósł, że przenoszą z kategorii pozostałe do innych.
Albo najnowszą informację, że inny sprzedawca mógł przenieść ten produkt? Ale jak to mój własny którego jestem producentem i mam własny EAN i nikt więcej go nie sprzedaje ?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Ja kiedyś pytałem o powód usunięcia niektórych z utworzonych produktów. Nie dostałem odpowiedzi po dziś dzień. Powodzenia życzę z dociekaniem, o co tam chodzi. Jak dla mnie, katalog produktów to czarna skrzynka. 😃

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Sam twórca tego katalogu nie wie co się tam dzieje, on żyje własnym życiem.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@www_bokken_pl Dostałeś informację, że sprzedający mogą zgłaszać błędy w produktach i jeśli takie zgłoszenia okazują się zasadne, wprowadzamy sugerowane zmiany. Możliwe, że taka sytuacja miała tutaj miejsce. Poczekaj na kolejną odpowiedź mailową. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Lepiej się nie wypowiadać nt. powodów odrzucania tych zgłoszeń, bo znowu ktoś będzie musiał się tłumaczyć, że nie da się przekonać że białe jest białe, a czarne jest czarne.
Już ze 3 razy zgłaszałem np. to, że produkt jest przypisany do niewłaściwej kategorii (oczywiście jako uwaga w formularzu zgłoszenia, bo samej kategorii z jakiegoś powodu nie można tam poprawić) i 3 razy zostało to odrzucone. I jak to ugryźć, jakaś porada @nat_not?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

www_bokken_pl
#11 Animator#

Ale to nie chodzi o to o czym piszesz.

Wykupiłem rok temu własne EAN, powiązałem produkty i wszystko ok. Tylko jeden produkt jest wystawiony z takim EAN. Jaki jest sens w ogóle rozłączać produkt od aukcji skoro został już powiązany prawidłowo? Jeżeli ktoś zgłasza błąd to należy go poprawić a nie rozłączać od aukcji prawda? Kolejne pytanie jako ktoś może zgłosić błąd skoro jest tylko jedna aukcja i ja ją wystawiłem? Każde zgłoszenie zmiany powinno trafić do mnie i zostać zaakceptowane !

Dostałem informację, że kategorie "pozostałe" są likwidowane i produkty zostają przenoszone. A czemu nie jest przenoszona aukcja z produktem skoro jest prawidłowo powiązana tylko następuje rozdzielnie produktu od aukcji?
Trzeba zaproponować dodanie innych kategorii w sportach walki a nie przenosić mi produkty ze sportu do firmy czy biura...

Odniosę się do kolejnej rzeczy tj nazwy produktu, która nie jest tworzona logicznie na podstawy nazwy produktu tylko wg wytycznych stworzonych przez programistów i koniec.

https://allegro.pl/oferta/belka-pagon-na-pas-do-kimona-czerwony-7877274764

Pas BOKKEN 4 cm czerwony - zgłosiłem, że nie jest to pas a belka, pagon dodatek do pasa, ale wszystkie moje propozycje zmiany na prawidłową nazwę zostały odrzucone bo nie są wg reguły bota np z innego zgłoszenia"zgodnie z jej nazwą, reguła nazw produktów do niej przypisanych zawiera w sobie słowo "Kimono"." czyli mimo nieprawidłowej nazwy produktu wszystko wg was jest ok bo to wg waszej reguły to zostało stworzone.

Kolejna sprawa to każde zgłoszenie obsługuje inna osoba i ma własną interpretacje każdej sytuacji i przydzielania produktu do kategorii.

Kolejny problem podczas pozwiązywania mam info "Oferta 65463 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu." Może łaskawie wskażecie w tym miejscu do jakiego aby zobaczyć co znowu zepsuliście ? Po prostu nie można tego nigdzie namierzyć bo tylko ja wystawiam dany produkt.

Dwie aukcje udało mi się przywrócić a 3 obsługuje już inna osoba i nie połączy.

Podsumowując to wszystko to porażka.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Sprzedaję w kategorii w której póki co nie muszę podawać EAN. Ale to nie znaczy że nie mam z tym problemu. Wielokrotnie mam tak że otrzymuję komunikat zwrotny że " nie można połączyć przedmiotu z produktem gdyż kod EAN jest przypisany do innego produktu" A przecież ja wcale nie podawałam kodu EAN. Na inne durne komunikaty lub podmianki produktów podczas wystawiania już przestałam zwracać uwagę. Następną sprawą którą próbuję zainteresować administrację od dłuższego czasu jest błędna ocena procentowa ilości aukcji powiązanych z produktami. Na mojej stronie do niedawna było że mam zero powiązanych aukcji, a po ostatnich zmianach mam 16,7%, natomiast kiedy przeglądam aukcje z poziomu zakładki sprzedaż, to mam ich prawie 60%. Do niedawna można było producenta wybrać jako inny i wpisać jego nazwę " z palca". Po ulepszeniu trzeba go wybrać z długaśnej listy w której są posegregowani według niezbyt jasnych kryteriów, bo na pewno nie alfabetycznie. Słowem co jedno usprawnienie to gorzej to działa. Przyłączam się do powyższegp. Totalna porażka.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

przypisanie EAN do jednej kategorii to jedna z bardziej niezrozumiałych i wbrew "fizyce handlu" decyzji Allegro ever.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@the-foe wydaje mi się że to nie jest jedyny i chyba nawet nie największy błąd. W mojej ocenie brak jest jakichkolwiek reguł tworzenia bazy produktów. Zasłanianie się polityką nieudostępniania informacji o przyjętych regułach i standardach umacnia mnie w tym przekonaniu.

Potwierdzam to co pisze @www_bokken_pl - serwis bez weryfikacji osoby zgłaszającej zmienia kategorię produktu, pozostawiając bez zmiany kategorie wszystkich powiązanych z nim ofert.

Jeżeli system pozwala na taką zmianę (która nie jest możliwa do stworzenia ani skorygowania przez użytkowników) to znaczy, że zastosowane rozwiązania informatyczne nie mają zabezpieczeń przed naruszeniem spójności danych.
Tyle w temacie.  

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@www_bokken_pl Jeśli kupiłeś kody do własnych produktów, tylko tobie wolno je sprzedawać. Sprawdź, czy ktoś Ci ich zwyczajnie nie podkradł. Być może "zgłaszający" przypisanie do innej kategorii. Taki delikwent nie udowodni wówczas pochodzenia produktu o twoim kodzie EAN i może mieć ciepło.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@DECO-MASTER "Sprawdź, czy ktoś Ci ich zwyczajnie nie podkradł

To nie takie proste bo ktoś kto wystawia ofertę  nie musi wskazywać powiązanego produktu. Nie we wszystkich kategoriach EAN jest obowiązkowym parametrem. Ale przy zapisywaniu oferty system przypisuje najbardziej pasujący produkt z bazy i nie można go usunąć inaczej jak przez zmiany parametrów obowiązkowych na takie, że system nie znajdzie odpowiadającego tej kombinacji produktu.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Wielokrotnie już tu wałkowane bezskutecznie i jak widzę, jest coraz gorzej. Jeśli ten system w założeniu, miał zaprowadzić jakiś porządek, to albo zabrały się zań osoby niekompetentne, albo jest to celowe działanie. Stawiam na drugie.

Zniechęceni sprzedający odejdą, zostanie sklep z żądłem w nazwie i wszystkie kategorie, oraz inne "ułatwienia" ślicznie się wyprostują.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

213e3616fe1fa91062d54070181eb61d.gif

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Też mi odpinają produkty i przypinają losowo inne, zupełnie nie pasujące i to bez powiadomienia. Nagle dowiaduję się, że skrzypce 1/2 mają rozmiar 4/4, bo Allegro samowolnie zmieniło produkt. Albo flet plastikowy nagle stał się drewniany. H D i kamieni kupa. Zupełnie olewają zestawy i podłączają pod gołe produkty, że to niby to samo. Ręce opadają.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl możesz zgłosić do nas każde takie nieodpowiednie podpięcie. Zostanie to zweryfikowane i poprawione. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

To jest walka z wiatrakami. Przede wszystkim nie dostajemy informacji co zmieniacie w naszych aukcjach i kiedy. Błędne podmiany mogą być nie wykryte tygodniami. Człowiek musi pracować i zajmować się sprzedażą, a nie tracić godziny na ciągłą kontrolę, czy ktoś nie podmienił wadliwie przedmiotów. Nawet jeśli coś naprawię, to za kilka dni dzieje się to samo i to bez mojej wiedzy. Najprościej jest rozwijać sprzedaż w innch kanałach niż Allegro. Żaden inny serwis nie stwarza tylu problemów sprzedawcom. To co wyprawiacie z produktami to tylko czubek góry lodowej. Są setki przeróżnych utrudnień i nie da się tych fatalnych błędów zgłosić osobom decyzyjnym. Nikogo to nie obchodzi i każde zgłoszenie błędu projektowego utyka na etapie niekompetentnych konsultantów, którzy nawet nie rozumieją co się do nich pisze.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@nikl "każde zgłoszenie błędu projektowego utyka na etapie niekompetentnych konsultantów, którzy nawet nie rozumieją co się do nich pisze"

Ależ wiedzą doskonale co robią i nie przestaną. Fajnie będzie, ale nie dla Was.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika A gdzie mam zgłosić to, o czym pisałem tutaj?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere a jaki był podany powód odrzucenia tej sugestii? Możesz podesłać tą sprawę do mnie tutaj, a ja to skonsultuję z zespołem produktyzacji i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów