anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Na jakiej podstawie prawnej, Allegro ma wgląd w korespondencję ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Na jakiej podstawie prawnej, Allegro ma wgląd w korespondencję pomiędzy sprzedającym i kupującym?

Jakim cudem Allegro ominęło ART. 267 KK?

Art. 267

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

§ 3.Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Ty tak serio ? Nie przeszkadza Ci, że ktoś wchodzi w butach w twoją prywatność ?

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Gdy nie wchodzi mi do wyra to jest spoko - no chyba, że chcę, wtedy odzywają się kompleksy 😉

oznacz moderatorów
osik_2004
#9 Pomysłodawca#

@Ziolko39  napisał(a):

@osik_2004 Ok. Niech Ci będzie > Ty masz rację > ja mam spokój > żyj dalej w swoim świecie ułudy > a ja nikogo nie wprowadzam w błąd > Ty po prostu każesz stosować tylko te p[rzepisy, które Tobie odpowiadają > a jak Ci nie pasuje > to już jest be > to taka "moralność Kalego"


Błędnie interpretujesz prawo. Nie poradzę, że nie rozumiesz podstawowych spraw. 

"Ułuda" to prawo do prywatności? 

Czekam na te przepisy, które zacytujesz i pozwolą jednoznacznie przekreślić moje prawo do  ART. 267 KK i wspomnianego F z RODO.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@osik_2004 Przestań gadać bzdury > byle aplikacja w telefonie ma dostęp do Twoich prywatnych danych > jak nie pozwolisz, to nie działa > to co wyrzuciłeś telefon?

Każda przeglądarka > z której korzystasz pisząc te bzdury > ma dostęp do Twoich preferencji > do innych danych też > komputer za okno?

Cokolwiek kupujesz na raty > musisz udostępnić swoje dane > jak nie, to możesz nie kupować > też zgłosisz sklep i bank?

Jak masz tajne tajne wiadomości to pisz szyfrem > Allegro nie rozczyta nawet prostego szyfru Cezara > Twoje wiadomości będą bezpieczne😂🤣

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Ziolko39 co się dzieje z tym narodem to ja nie czaję, może zły towar wjechał...

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@biosorcerer Ale na całe szczęście są to jednostki > nie mające wpływu na całość > takie fora, to jedyne miejsce, gdzie mogą wyładować swoją frustrację z powodu własnej niemocy

Ile tu już było wpisów straszących UOKiK-iem, RPO, RPK, sądami > jakoś do tej pory nikt nie napisał > hurra!!! > wygrałem

Zawsze jest kilka wpisów i sprawa się rozchodzi "po kościach"

oznacz moderatorów
osik_2004
#9 Pomysłodawca#

@Ziolko39  napisał(a):

@biosorcerer Ale na całe szczęście są to jednostki > nie mające wpływu na całość > takie fora, to jedyne miejsce, gdzie mogą wyładować swoją frustrację z powodu własnej niemocy


Wygrałem batalię z MediaExpert.

Kupiłem smartfon Huawei P30Pro, który był określany mianem smartfonu fotograficznego.

W swoim oprogramowaniu oferował możliwość wyboru danej rozdzielczości wykonywanych fotografii.

W kolejnej aktualizacji Androida, funkcja ta została wycofana. Smartfon stracił właściwości, cechy, zgodne z stanem z dnia zawarcia umowy kupna.

Na podstawie rękojmi, po ponad pół rocznej batalii ze sprzedawcą MediaExpert, po włączeniu w sprawę rzecznika praw konsumentów z ...Poznania, sklep został zmuszony do przywrócenia funkcjonalności z dnia zawarcia umowy lub przyjęcia zwrotu przedmiotu wraz z zwrotem należności jaka została na jego zakup przeznaczona. 

Powinieneś wiedzieć bystrzaku jak funkcjonują polskie sądy. Można mieć im wiele do zarzucenia, ale na płaszczyźnie pozwów cywilnych, można jeszcze liczyć na uczciwość, prawo, sprawiedliwość. (nie mylić z tym z "i" w środku)

Są jeszcze ludzie, którzy takie sprawy potrafią wyciągnąć poza internetowe fora. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@osik_2004 Jak na razie to widzę tylko same przechwałki > ogromny, wygrałem, mam za sobą 10 spraw > tylko to wszystko to Twoje ego > "Wielkie ego jest jak wielka tarcza osłaniająca wielka pustkę za nią" 

Żyjesz we własnym homofobicznym, fantazyjnym świecie > gdzie obowiązują (a przynajmniej tak Ci się wydaje) Twoje wydumane prawa > zaraz napiszesz < że RPK i RPO kłaniają ci się na ulicy > a w sejmie RP leży projekt Twojej ustawy już zalobbowany i tylko czeka na przegłosowanie > a prezydent RP już wie, że ma go zgodnie z Twoim życzeniem podpisać

Zupełnie jak bym widział starożytny Rzym i Juliusz Cezara

Przyjmij do wiadomości > chociaż wiem, że nie zrozumiesz > iż Allegro g.... obchodzi co ty tam piszesz w swojej korespondencji > to tylko bot wyłapujący zakazane słowa i na tej podstawie blokujący wiadomość > nie jesteś żadną figurą, tylko jednym z wielu szaraczków > i nikogo nie obchodzi jakie bzdety wypisujesz > byle były grzeczne

A tak przy okazji > jakbyś nie wiedział > to Twoja poczta też w jakiś sposób kwalifikuje spam > czyli też "czyta Twoje wpisy" > a to jest ok? > nie bulwersuje Cię to > nie poskarżysz się?

Gdy rozum śpi, budzą się demony

oznacz moderatorów
osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Ośmieszasz się. Najpierw wspominasz o UOKiK,RPK, a później gdy to uzasadniam, twierdzisz że się przechwalam. 

Nie wiem co ci się stało, ale to może zbyt długi czas noszenia przyłbicy plexi na głowie. 

Jutro niedziela, przygotuję zgłoszenie do RPK.

 

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@osik_2004 Powtarzam > jak nie dotarło > Jak na razie to widzę tylko same przechwałki > ogromny, wygrałem, mam za sobą 10 spraw > to są przechwałki > nie poparte żadnymi dowodami

A jak się kończą rzeczowe, merytoryczne argumenty > to zaczynają się uszczypliwości > Nie wiem co ci się stało, ale to może zbyt długi czas noszenia przyłbicy plexi na głowie. > no cóż trochę mniej myślący tak mają > ale odpuszczę Ci tym razem > Kto jest z natury do czapki stworzony, niechaj swą głową nie sięga korony.

A pisać każdemu wolno > "Im większe ego tym mniej wiedzy"

Dla mnie sprawa zamknięta > nie będę "kopał się z koniem" > nie odpisuję już tym temacie.👿

oznacz moderatorów
Rydz6
#9 Pomysłodawca#

  @osik_2004   Szkoda Twojego czasu na rozmowy zwłaszcza z Ziolko39 . Zgłosiłem pomysł aby kupujący mógł blokować sprzedawcę i wykazałem że blokowanie kupujących przez sprzedawcę w sytuacji gdy widzimy ich ofertę sprzedaży łamię prawo i tracimy czas. Skoczyli na mnie jak psy na żabę a ziolko używał dokładnie takich samych argumentów jak w stosunku do twojego pomysłu.
Ich nie przekonasz bo uważają że Allegro jest po to aby im służyć a kupujący - jak im się coś nie podoba - niech spadają.

oznacz moderatorów
osik_2004
#9 Pomysłodawca#

 Która aplikacja w telefonie oficjalnie informuje użytkowników, że ma wgląd do ich prywatnej korespondencji? Skończyłeś jakąś szkołę ? 

Korzystam z szyfrowanej poczty, a jej właściciel, nie informuje w regulaminie, że będzie ją czytał. 

Nie składam oświadczenia o zarobkach, wpisując w rubryce "Życie prywatne" swój ogromny rozmiar prezerwatywy. 

Stawiam, że masz 18 lat, jesteś zwolennikiem kebabów otwartych 24h/dobę, uwielbiasz parówki z Lidla, a twoim największym zmartwieniem jest przełożony marsz LGBT z soboty na piątek, na godzinę 18, gdy właśnie o tej godzinie miałeś umówioną wizytę u dermatologa. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Ziolko39 jak nie znasz prawa i  hierarchii aktów prawnych, to się nie wypowiadaj, bo się tylko kompromitujesz.

Jak lubisz "zamordyzm" , to są takie miejsca na świecie jak np. Korea Płn. czy Chiny, tam właśnie jest tak jak lubisz, więc się tam przenieś i nie siej fermentu wśród wolnych ludzi, tylko dlatego, że jesteś niewolnikiem z własnej woli.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@osik_2004 w Polsce sądy są wolne i prawo nie działa

podobnie jak instytucje stające na straży prawa

obecnie np:

tzw regulamin allegro i jego stosowanie przez serwis

uniemożliwia podanie kupującemu np: zamiennika

jako linku z konkurencyjnego sklepu - nawet jeżeli tzw regulamin allegro nie jest łamany

nawet jeżeli cena jest wyższa

 

do tego służy czytanie cudzej korespondencji

oznacz moderatorów
Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Przecież to normalne.Mnie się raz zdarzyło odpisać klientowi w wiadomości,że  jeśli nie zrozumiał odpowiedzi to proszę o telefon a za chwilę dostałem informację,że to nie zgodne z regulaminem.Allegro to taki BIG BROTHER 🙂

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Eltronic- No akurat z telefonami to już odpuścili > nieraz podawałem klientom bez konsekwencji > łatwiej porozmawiać niż pisać wypracowania.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Ziolko39 Odpuścili, bo się ktoś (UOKIK?) doczepił. Z tego, co pamiętam to sprzedawca ma obowiązek podać nr telefonu jeśli jest dostępny, a allegro miało jakąś swoją interpretacje tych przepisów, że jednak nie ma takiego obowiązku, jak widać się mylili. Tak samo może być w przypadku inwigilowania i czytania prywatnej korespondencji, to nie jest tylko automatyczne filtrowanie słów, bo pracownicy czytają często korespondencję między sprzedawcą i kupującym, np. moderatorki na tym forum komuś odpowiadają, że napisał innej osobie coś chamskiego i za to zostało zawieszone konto.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay To forum jest ogólnodostępne i nie ma tu żadnej tajemnicy > byle kto może założyc konto albo 20 kont na fikcyjne dane i czytać to co napiszesz > po to właśnie jest moderacja > żeby wyłapać i zapobiegać takim chamskim wpisom > inaczej każdy mógłby Ci posłać parę krótszych i parę dłuższych bezkarnie

Zresztą na wszystkich dostępnych dla każdego forach działa moderacja mająca wgląd do wpisów i prawo interwencji > więc tu na AG również > całkowicie legalnie

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Ziolko39 chodziło mi o to, że pracownicy allegro czytają prywatną korespondencję użytkowników (nie wpisy na forum). Na przykład moderatorka odpisywała tu komuś, że jego konto zostało zawieszone, bo był chamski w mailach pisanych do innego użytkownika. Pracownik allegro może sobie wejść na moje albo Twoje konto i poczytać, co piszemy do innych i tak jak ktoś tu pisał poczytać sobie np. w jakich zabawkach erotycznych gustujemy 🙂 Dla mnie to nie jest ok.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@vonNogay Taka blokada może mieć miejsce, kiedy inny użytkownik zgłosi wiadomości do nas i dokładnie określi, w której korespondencji się to wydarzyło. Najczęściej są to zgłoszenia gróźb, zastraszania, obrażania czy nękania — w takich sytuacjach musimy zareagować. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów