anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatyw i próba wymuszenia. Pytanie do Adminów.

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Witam.
Aż miesiąc temu sprzedałem na licytacji uszkodzonego iPhone 5.
Treść ogłoszenia;

Telefon od wielu lat w moich rękach. Odnaleziony podczas porządków.

Z przeznaczeniem na części.

Uszkodzony. Nie pamiętam dokładnie co jest uszkodzone.

Kiedyś stłukłem ekran. po założeniu drugiego, przestał się uruchamiać.

 

Tutaj link

https://allegro.pl/oferta/iphone-5-uszkodzony-11018697845

 

Sprzedany za 33zł.

Teraz nagle dostaję wiadomość od kupującego. Dosłownie z dzisiaj;

"Witam serdecznie muszę wystawić negatyw za telefon pan dobrze wie czemu i tym bardziej że w ogłoszeniu nie było mowy że brak ładowarki? Chyba że się dogadamy i pan zwróci mi koszt ładowarki?"

Po 1. Jest to próba wyłudzenia, a jest to karalne w świetle polskiego prawa. (a więc i powinno wpłynąć na decyzję allegro w poruszanej prze mnie sprawie)
Po 2. Głupota ludzka nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. W ogłoszeniu nie napisałem że w zestawie jest kawalerka w centrum warszawy oraz "frytki do tego", więc roszczenia są bezzasadne.

Oczywiście mam zamiar odmówić. 
Drodzy Admini, w świetle tego, jaką mam szansę, że po wystawieniu negatywa, mogę SKUTECZNIE ubiegać się od was jego usunięcia bez względu na jego treść. 
Oczywiście mogę pociągnąć kupującego do odpowiedzialności karnej, ale to jedno. Drugie, to komentarz. Nie mam zamiaru psuć sobie przez jakiegoś kretyna dobrego pijaru firmy.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  


oznacz moderatorów
93 ODPOWIEDZI 93

gierland
#12 Orędownik#

A jak ktoś sprzedaje drukarkę to musi koniecznie napisać BRAK PAPIERU w zestawie.🙃

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Powinien napisać, że brak tuszu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

🤣

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

oferta dotyczyła sprzedaży uszkodzonego telefonu, a nie kompletu: telefonu i ładowaki. 

Endrju
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Takiego klienta należy pogonić na drzewo. Miałem już taką sytuację gdzie w aukcji było wyszczególnione punkt po punkcie co jest w komplecie z sprzedawanym przedmiotem, "klient" po 2 m-cach napisał negatyw, bo w komplecie nie było przewodu, który wg. niego powinien być, bo był w komplecie fabrycznym sprzed kilkunastu lat (sprzedawałem rzecz używaną, sprawną)

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ja się zgadzam z xyz, ładowarka jest podstawowym wyposażeniem telefonu, bez którego telefon się nie uruchomi, więc o jej braku powinno się poinformować.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

vonNogay foto też jest informacją , a jakoś nie mogę dojrzeć tam ładowarki .🤔

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Powiedz to firmie apple która przestała nawet kabel ładujący dodawać do telefonu.

Ale dobra, skoro Twierdzisz że ładowarka powinna być, to idźmy dalej. Skoro opierasz to na swoim widzi mi się, to po co się ograniczać. Kabel? Nieee, zażądajmy od razu ładowarki indukcyjnej. Najlepiej w odpowiednim kolorze, i w formie stojaka nie?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Tanatos777 Nie twierdzę, że powinna być, tylko, że powinno się napisać o jej braku, aby później nie było właśnie takich problemów z kupującym.

Z polityki firmy Apple w tej kwestii klienci też mogą być niezadowoleni, ale nie zniszczą tej firmy wystawiając jej jedną złą opinię, jak to ma miejsce na allegro w przypadku małego sprzedawcy - tutaj Ci współczuję i rozumiem wkurzenie. 

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Wiem 🙂 Ale zwróć uwagę na fakt, że jeżeli sami jako sprzedający, nie zaczniemy walczyć o swoje prawa i nie zaczniemy sprzeciwiać się bezzasadnym roszczeniom klientów które kosztują nas prawdziwe pieniądze, z obawy przed negatywnymi komentarzami, to takie sytuacje będą dalej miały miejsce. 

Zacznijmy upominać się o to, co nam się prawnie należy. (i tak, pada tutaj również mała dygresja polityczna)

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

vonNogay  

Nie tylko iPhone 12. Apple wyciągnęło ładowarki także z pudełek starszych smartfonów

https://www.tabletowo.pl/iphone-12-11-xr-se-ladowarka-w-pudelku/

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@vonNogay 

Telefon nie uruchomi się bez naładowanej baterii, a nie bez ładowarki. To zasadnicza różnica. Telefon nie był oferowany z wyposażeniem, bo telefon to telefon, a nie komplet. Tyle.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@terazauto Telefon z samą baterią będzie działać tylko przez chwilę, do korzystania z niego przez dłuższy czas niż kilka dni niezbędna jest ładowarka albo przynajmniej kabelek.

Zresztą dla mnie sprawa jest prosta - o braku ładowarki trzeba informować po prostu dlatego, bo kupujący, nie mając informacji na ten temat, często zakładają, że jest ona w komplecie. Ja sprzedając sam telefon na pewno bym napisał o jej braku.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@vonNogay - nie wierzę że wymieniłbyś wszystkie rzeczy których by nie było. Jeżeli oferta ma zdjęcie sprzedawanego przedmiotu, który jest używany, w opisie nie zastosowałbyś litanii rzeczy których nie ma.

Przecież sprzedajesz konkretny przedmiot. Po co pisać czego brak ? Przykłady powyższe z TIR-ami, etc. pokazują że brak pomyślunku prowadzi do totalnych absurdów, a ja z takimi ludźmi nie chcę mieć nic do czynienia, i bez znaczenia jest po której stronie handlowej barykady akurat w tej chwili stoją. Bo to jest zmienna.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@terazauto Wszystkich rzeczy nie, a tylko to, co jest na dłuższą metę niezbędne do korzystania z urządzenia.

To jest jak np. z wkrętarką akumulatorową. Podziała chwilę bez zasilacza, ale jednak kupując ją zakłada się, że w zestawie będzie zasilacz i ładowarka baterii, które umożliwiają korzystanie z niej przez dłuższy czas.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@vonNogay Nie zakłada się czegoś z tyłka, tylko czyta się opis oferty, którą oferuje sklep. Umowy z bankiem też nie czytasz, bo zakładasz, że oprocentowanie kredytu to tylko 1%?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Jak jednak widać pracownik Allegro poniżej potwierdza, że roszczenie jest bezzasadne. Zresztą nic dziwnego, skoro przedmiotem jest widoczny na zdjęciu telefon, który na dodatek jest uszkodzony i przestał się uruchamiać. A ten z brakiem ładowarki... 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Pracownik Allegro może sobie stwierdzać, co chce. Ja też mogę stwierdzać, co chcę. Wystarczyłaby prosta informacja - brak ładowarki. Nie chciało się dopisać? To takie oczywiste, że szkoda czasu na rozwlekanie tematu.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Ładowarka nie jest obowiązkowym wyposażeniem telefonu, więc jeżeli opis mówi, że przedmiotem sprzedaży jest telefon, to jest nim telefon. Kiedy kupujesz nowy telefon ze sklepu, opisana jest zawartość pudełka, w której dodatkowym wyposażeniem jest m.in. ładowarka, etui czy słuchawki. To są akcesoria, nie część urządzenia. Nic tutaj nie zatajono, jak próbujesz imputować poniżej. Jedyną osobą chcącą tutaj manipulować jesteś ty, tak to wygląda w mojej opinii.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Ładowarka jest podstawowym i nieodzownym wyposażeniem telefonu, bez którego on nie funkcjonuje, więc jej brak powinien być jasno określony w opisie. Zatajono ten istotny bark, a można było o tym wspomnieć w celu uniknięcia problemu. Tutaj wypowiadają się głównie sprzedawcy, dlatego jeden trzyma stronę drugiego. Gdyby w tym wątku wypowiedziało się jeszcze dziesięciu kupujących, wyglądałoby to zupełnie inaczej. Taka jest moja opinia.

 

oznacz moderatorów