anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatyw i próba wymuszenia. Pytanie do Adminów.

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Witam.
Aż miesiąc temu sprzedałem na licytacji uszkodzonego iPhone 5.
Treść ogłoszenia;

Telefon od wielu lat w moich rękach. Odnaleziony podczas porządków.

Z przeznaczeniem na części.

Uszkodzony. Nie pamiętam dokładnie co jest uszkodzone.

Kiedyś stłukłem ekran. po założeniu drugiego, przestał się uruchamiać.

 

Tutaj link

https://allegro.pl/oferta/iphone-5-uszkodzony-11018697845

 

Sprzedany za 33zł.

Teraz nagle dostaję wiadomość od kupującego. Dosłownie z dzisiaj;

"Witam serdecznie muszę wystawić negatyw za telefon pan dobrze wie czemu i tym bardziej że w ogłoszeniu nie było mowy że brak ładowarki? Chyba że się dogadamy i pan zwróci mi koszt ładowarki?"

Po 1. Jest to próba wyłudzenia, a jest to karalne w świetle polskiego prawa. (a więc i powinno wpłynąć na decyzję allegro w poruszanej prze mnie sprawie)
Po 2. Głupota ludzka nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. W ogłoszeniu nie napisałem że w zestawie jest kawalerka w centrum warszawy oraz "frytki do tego", więc roszczenia są bezzasadne.

Oczywiście mam zamiar odmówić. 
Drodzy Admini, w świetle tego, jaką mam szansę, że po wystawieniu negatywa, mogę SKUTECZNIE ubiegać się od was jego usunięcia bez względu na jego treść. 
Oczywiście mogę pociągnąć kupującego do odpowiedzialności karnej, ale to jedno. Drugie, to komentarz. Nie mam zamiaru psuć sobie przez jakiegoś kretyna dobrego pijaru firmy.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  


oznacz moderatorów
93 ODPOWIEDZI 93

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 "Ładowarka jest podstawowym i nieodzownym wyposażeniem telefonu, bez którego on nie funkcjonuje, więc jej brak powinien być jasno określony w opisie."

Niczym niepoparte stwierdzenie. Ładowarka nie musi być dołączana do urządzenia (co Apple robi w iPhone 12 chociażby, one są sprzedawane domyślnie bez ładowarki). Każdy sklep opisuje zawartość pudełka z urządzeniem, właśnie dlatego. W tej ofercie nie ma żadnego pudełka, a przedmiot sprzedaży jest ściśle określony za pomocą zdjęć i opisu. OP sprzedał telefon. Nic więcej. 

"Zatajono ten istotny bark, a można było o tym wspomnieć w celu uniknięcia problemu."

Sugerujesz zatajenie informacji, znowu bezpodstawnie. Kupujący zakupił urządzenie, tylko i wyłącznie ono. Oferta pokazuje tylko telefon i opisuje tylko telefon. NIE MA PODSTAW OCZEKIWAĆ CZEGOŚ, CZEGO SPRZEDAWCA NIE OFERUJE.

"Tutaj wypowiadają się głównie sprzedawcy, dlatego jeden trzyma stronę drugiego. Gdyby w tym wątku wypowiedziało się jeszcze dziesięciu kupujących, wyglądałoby to zupełnie inaczej. Taka jest moja opinia."

Nie sprzedaję na Allegro. Staram się obiektywnie patrzeć na sprawę patrząc pod kątem innych ofert i opisów nowych urządzeń, które są umieszczane w Internecie. Podkreślam, nowych. Tutaj mamy urządzenie używane, uszkodzone i niesprawne, a opis oraz zdjęcia wyraźnie wskazują, co jest przedmiotem sprzedaży. 

Dodatkowo nie rozumiem, jak można oczekiwać dodatków do urządzenia, które NIE SĄ wyszczególnione w opisie. Jeżeli kupuje na Allegro siodło dla konia, mam oczekiwać konia w gratisie bo siodło jest do konia? Przecież nie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Nie żadnych dodatków, tylko czegoś, co jest z natury rzeczy nieodzownym elementem wyposażenia, bez którego telefon nie działa i nie będzie działał. Ty tego nie rozumiesz, ja rozumiem. Dla Ciebie niemal wszystko jest bezpodstawne, a dla mnie dokładnie odwrotnie. O tirach już było, teraz jest o siodle, a chodzi o ładowarkę do telefonu, o braku której nic nie wspomniano w opisie urządzenia, a powinno się wspomnieć. Nie byłoby problemu, całego zamieszania i potrzeby pisania elaboratów.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@xyz96 To już nie te czasy, że wszystko się należy. W trosce o ochronę środowiska wiele firm nie dodaje ładowarek do telefonów. Zazwyczaj każdy ma kilka w domu, a jak nie ma to musi sobie dokupić. Kłaniają ci się i płatki róż pod stopy sypią w marketach nie dla **piiip**ów, więc pewnie chętnie ci powiedzą, że nowy Iphon nie ma w zestawie ładowarki. 

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

"Nie żadnych dodatków, tylko czegoś, co jest z natury rzeczy nieodzownym elementem wyposażenia, bez którego telefon nie działa i nie będzie działał." - Większej bzdury nie słyszałem. Telefon spokojnie można naładować kablem podłączonym do praktycznie dowolnego portu USB. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@FishBeat Największą bzdurą w tym przypadku było to, że sprzedający nie poinformował w opisie aukcji, iż telefon jest BEZ ŁADOWARKI. Z tego powodu już dwa dni walczy z kupującym, wyzywa go od kretynów, zgłasza na policję, angażuje w sprawę całe forum i pracowników Allegro, a finalnie kombinuje, jak tu nie uznać jego odstąpienia od umowy. Brak słów.

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Bo nie miał takie obowiązku prawnego. To jest jedynie Twój wymysł, że musiał, nie poparty żadnymi podstawami prawnymi, a jedynie Twoim "wydaje mi się". Wybacz, ale nie jesteś osobą kompetentną aby ferować wyroki czy miał obowiązek czy nie. Moim zdaniem opisał wszystko jak należy, a ładowarka NIE JEST obowiązkowym elementem zestawu z telefonem. Telefon można naładować bez problemu nie posiadając tej ładowarki, także Twój argument to inwalida. Uważam, że czepiasz się na siłę sprzedawcy, bo z tego widziałem, to nigdy nie stanęłaś po stronie sprzedawcy choćby ten miał 100% racji tak jak w tym przypadku.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Jak kupujesz samochoód w salonie, to też z pełny bakiem ? Bez paliwa nie pojedzie...

Endrju
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@a_brod Z niepełnym, ale nie z pustym. O tirach już było, o siodle i koniu było, teraz jest o samochodzie z salonu. O promie kosmicznym jeszcze nie było. A wystarczyło napisać BRAK ŁADOWARKI.

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Przy zakupie pada do xboxa...
"A wystarczyło napisać".... Napisać co? Że w zestawie nie ma KONSOLI I TELEWIZORA 4K 65 cali 120hz?

Ja nie wiem, czy Ty postaradałeś rozum? 

Tak, można tak napisać że brak ładowarki, ALE NIE MAM TAKIEGO OBOWIĄZKU!!!
To że mogę, nie znaczy że MUSZĘ

Czytałem tutaj trochę Twoich komentarzy i zaczynam się zastanawiać, na jakim etapie ewolucji naszego gatunku się zatrzymałeś.... Naprawdę piszesz takie farmazony że trudno jest mi uwierzyć że wypisuje to człowiek....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Tanatos777 Rozum to chyba postradał ten, co sprzedaje używany telefon, ale nie napisał w aukcji, że ten telefon nie ma ładowarki. Każdy normalny kupujący wraz z telefonem oczekuje ładowarki, a nie kupując film na DVD telewizora.

Nie masz takiego obowiązku, dlatego teraz masz problem za 30 zł i angażujesz w tę bzdurę całe forum. A o mnie i mój rozwój się nie martw, ja sobie radę daję. 100 sprzedawców nie przekona mnie do Twojej postawy w tym sporze.

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

@xyz96  Ok, teraz mnie w 100% przekonałeś, że Twój mózg prawdopodobnie nie funkcjonuje prawidłowo...  To że ktoś sobie czegoś oczekuje, to mam to w pewnej części ciała...
Słowo "oczekuje" to nie podstawa prawna...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Tanatos777 Gdyby Twój mózg pracował prawidłowo, poinformowałbyś o braku ładowarki w aukcji. To takie proste, wystarczyło sekundę się zastanowić.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

"normalny kupujący" widzi i rozumie co kupuje. Jestem Kupującym oraz jednocześnie Sprzedającym, lecz mimo to nie brak mi obiektywizmu. Dziwi mnie postawa której zdajesz się hołdować, że Sprzedawca ma myśleć kategoriami Kupującego, kiedy jednocześnie nie uważasz że Kupujący powinien zachować się vice versa...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@a_brod samochód kupuje się z kierowcą

bo jak nie ma prawka też mi do domu nie pojedzie!

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 "Nie żadnych dodatków, tylko czegoś, co jest z natury rzeczy nieodzownym elementem wyposażenia, bez którego telefon nie działa i nie będzie działał."

Dopóki nie kupisz ładowarki, której kupujący nie zakupił?

"Ty tego nie rozumiesz, ja rozumiem."

Rozumiem, że nie miałeś czasu spojrzeć na dowolny sklep czy oferty na Allegro, które dokładnie informują, co jest wraz z telefonem. Zdarza się.

"Dla Ciebie niemal wszystko jest bezpodstawne, a dla mnie dokładnie odwrotnie."

Bo nie podajesz argumentów. Tylko padają stwierdzenia. Niczym niepoparte, bo jak wspomniałem, nie ma argumentów.

Swoją drogą próbujesz atakować mnie, nie rozumiem dlaczego. Jestem kupującym, klientem. Tak jak ty. Z czym masz problem? Bo mam zdanie poparte faktami?

"O tirach już było, teraz jest o siodle, a chodzi o ładowarkę do telefonu"

Słownik języka polskiego - hasło "analogia".

"o braku której nic nie wspomniano w opisie urządzenia, a powinno się wspomnieć"

Nie powinno, wymyślasz jakiś obowiązek, którego nie spełnia chyba jakikolwiek sklep w Polsce. 🙂

"Nie byłoby problemu, całego zamieszania i potrzeby pisania elaboratów."

Póki co ty zakłamujesz rzeczywistość, piszesz o "zuych" sprzedawcach, co ci zaprzeczają i zapewniasz, że gdyby znalazło się 10 kupujących to by potwierdzili bzdury pisane na kolanie przez Twoją osobę. Przykro mi, że nie chcesz znaleźć argumentów do dyskusji i zasłaniasz się głosem anonimowego ludu, który jak widać ci nie przytakuje. Napisałem wywód licząc na cywilizowaną dyskusję, otrzymałem w zamian powtórzenie tej samej tezy, której jedynym argumentem jest "bo tak" i "bo wredni sprzedający".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Napisz może jeszcze dłuższy elaborat o zepsutym telefonie za 30 zł, do którego sprzedawca nie dołączył ładowarki i nie wspomniał o tym braku w opisie. Możesz też porozciągać przykłady na inne strefy, aby uzasadnić jego działanie, przez które ma teraz problem rozwleczony na 2 dni forumowej pisaniny i angażowania w to wielu osób. Jakich argumentów do jakiej dyskusji? O zepsutym telefonie, do którego nawet nie dodano ładowarki i nie wspomniano o tym w aukcji? Sam sobie dyskutuj na tak frapujące tematy.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 "Sam sobie dyskutuj na tak frapujące tematy."

Ale to ty dzwonisz. 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Bez karty sim też nie bardzo sie da korzystać z telefonu... nieprawdaż ? Bez niej nie funkcjonuje jako telefon...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 Teraz mamy kartę, której nikt nie dodaje do telefonu. A wystarczyło napisać BRAK ŁADOWARKI.

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Geniuszu... chyba z 5 osób już pisało... ŁADOWARKI TEŻ SIĘ TERAZ NIE DODAJE DO TELEFONU

oznacz moderatorów