anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

negatyw za złą cenę :)

dasoteam2023
#7 Wielbiciel#

Dostałem komentarz negatywny o uzasadnieniu : "sprzedawca zmienił cenę" . Kupujący po zakupie zauważył , że po 2 tygodniach wystawiliśmy tą sama rzecz ale z inną ceną. Otworzył dyskusję , że nie mam prawa wystawiać nowej ceny na tą rzecz bo on kupił w innej cenie 🙂 Konsultant mu wytłumaczył , że sprzedawca może ustalać sobie dowolne ceny i kupujący nie może w to ingerować. I kupujący zakańcza dyskusję po czym daje negatywa o treści powyzej. Konsultant twierdzi , że nie może usunąć tego komentarza . No hit. Co robicie w takiej sytuacji, ?:)

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Znasz prawo, możesz dochodzić swoich praw, Oczywiście że ma prawo zmieniać cenę, oczywiście kupujący nie może za to wystawiać tobie żadnego komentarza- oceny.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

za taką chamówę to zrobiłbym mu z tyłka prawnie jesień średniowiecza 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To teraz jak obniżysz cenę to ci co kupili po starej będą wystawiać negatywy ,jak podniesiesz cenę to ci co mieli towar na oku i zapłacili trochę więcej też będą walić negatyw -bo było taniej ,a nawet jak nic nie zmienisz to też możesz dostać -bo ile można wystawiać w takiej samej cenie a nie mniejszej. Rozbrykali się klienci ,swoboda prowadzi do zguby.

oznacz moderatorów

dasoteam2023
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak. Zaczyna się handel komentarzami. Ale dziwne , że konsultant nie może zareagować choć sam zasugerował , żebym wysłał przedsądowe wezwanie do usunięcia. 

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

Logiczne jest, że towar nie będzie miał tej samej ceny przez np. 2 lata.. towar się kończy ze starej dostawy w nowej jest wyższa cena to robisz wyższa cenę i tyle 😄 chuu że kupujący mają to gdzieś

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@dasoteam2023 

Co robicie w takiej sytuacji, ?:)

Tłumaczę, że obrady okrągłego stołu już były, a nie dopiero będą 🙂

oznacz moderatorów

abcmotoruczesci
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mrówki mi chodzą po plecach jak klient kupuje produkt , a za kilkanaście minut otrzymuję wiadomość o obniżce w programie ,, ceny ,, miałem kiedyś klientkę z problemem  ,wyjaśniłem , oddałem dychę i  się rozeszło .

oznacz moderatorów

musashi2007
#13 Ambasador#

@dasoteam2023  Spytaj klienta czy gdyby cena poszła w górę po jego zakupie to czy dopłaciłby Ci różnicę...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@dasoteam2023 @mdrogeria niech allegro wypłaci rekomensatę

 

oznacz moderatorów

popazan
#9 Pomysłodawca#

na niewielką ilość, jaką sprzedaję przez allegro, to odczuwam już zwiększoną aktywność tzw. Januszów Protect'a (określenie spotkane tutaj na gadane - bardzo trafne); jak czytam co niektóre historie tutaj, to wiem, że moje odczucia są trafne; nie wiem, co się dzieje z ludźmi, ale najgorsze jest to, że allegro daje im paliwo i poczucie bezkarności i to paliwo pompuje im coraz bardziej, mając głęboko w d... sprzedawców; tutaj jakiś koczkodan ucieknie z klatki z zoo, przypadkowo ogonem kliknie KUP TERAZ przed komputerem swojego opiekuna i z automatu ma większe prawa niż Sprzedający, który sprzedaje na Allegro od 10 lat. W razie sporu to sprzedawca musi udowadniać, że nie jest wielbłądem, a że Janusz i tak dowali mu negatywa, to przecież subiektywne odczucia januszowe i allegro jest przykro, ale nic nie mogą zrobić... A potem jak Janusz poużywa przez rok i mu się znudzi to jeszcze zgłosi zwrot, założy dyskusję i bot Alina zwróci mu automatycznie koszty zakupu i obciąży sprzedającego 🙂

A tutaj negatyw za obniżenie ceny... tego się nawet nie da skomentować - i taki pajac potem przylatuje na gadane i wydygany zakłada temat czy coś mu grozi, bo sprzedawca mu przysłał przedsądowne wezwanie do usunięcia komentarza. A kolejnych zmian na allegro już się nawet nie chce komentować. Plusem małym jest to, że kupujący mają świadomość, że przez allegro = znacznie drożej; wczoraj żona kupiła jedną rzecz, weszła na stronę sklepu sprzedającego, a tam informacja, że sprzedają też na allegro, ale od razu podawał drugie ceny z allegro - rożnice 400-700zł na korzyść kupowania bezpośrednio w sklepie. Można powiedzieć, że różnica prowizji - jeśli ma takie jak ja, czyli ok 10% - piszę o "gołej" prowizji 😉 Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem - żeby podawać podwójne ceny, ale spodobało mi się! Efekt końcowy taki, że kupiła oczywiście bezpośrednio w sklepie;

ps. w ogóle to mam wrażenie, czytając tutaj wszystkie historie i patrząc na kolejne wprowadzane zmiany i udogodnienia 🙂 , że może allegro analizuje te nasze tematy, te wszystkie karteczki powtykane w ścianę płaczu - jaką jest gadane, ale zamiast faktycznie słuchać i coś zmieniać to robi zupełnie odwrotnie;

pozdrowienia dla Sprzedawców!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

lol robię się ikoniczny z swoimi tekstami 😄

oznacz moderatorów