anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz

MAMY ROZWIĄZANIE!
ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem negatywny komentarz, który jest niezgodny z prawdą, cytuję:

"Nie wiem jaki macie porządek i jak sprawdzacie wpłaty ale przelew był skoro syn dostał od was zwrot pieniędzy ja u was więcej nie kupie i wystawiam negatywną opinie nie polecam "

Nie otrzymaliśmy żadnej wpłaty od ww. człowieka, w systemie ciągle widnieje status płatności: rozpoczęta.

Kontaktowaliśmy się z nim kilkukrotnie w tej sprawie, mówił, że opłaci, nic nie opłacał. I teraz wystawia negatywa 😕

Da się to usunąć w inny sposób, niż wysyłając do niego prośbę?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Możesz spróbować dwutorowo.

Do Alla napisz prośbę o usunięcie powołując się na art. 11.7 punkt a:
"Allegro.pl nie ingeruje w treści ocen i odpowiedzi, jednakże zastrzega sobie prawo do usunięcia lub zablokowania możliwości ich wystawienia w uzasadnionych przypadkach, gdy:

a. naruszają postanowienia Regulaminu, w szczególności artykułu 11.5 lub 11.6,"0

Napisz, że komentarz narusza art. 11.5 tj. nie odpowiada rzeczywistemu przebiegowi transakcji i załącz print screen ze statusem płatności.

Do Kupującego możesz napisać prośbę o usunięcie z zaznaczeniem, że w innym przypadku zgłosisz udostępnianie konta osobie trzeciej (synowi). Zgodnie z regulaminem Allegro do korzystania z portalu można jedynie upoważnić małżonka.

Szanse małe, szczególnie w opcji nr 2 ale warto spróbować.

oznacz moderatorów
ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję

oznacz moderatorów
ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

Dostałem odpowiedź od allegro:

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Niestety nie mam podstaw do usunięcia oceny transakcyjnej na Pana koncie. Kupujący wyraża opinię o obsłudze, jest to kwestia, której nie jestem w stanie zweryfikować. W związku z tym nie mogę podważyć oceny. Kupujący ma prawo do wyrażenia swojej subiektywnej oceny do transakcji.

Chciałabym również Panu wyjaśnić, że nasza ingerencja w system ocen jest możliwa tylko w sytuacjach, gdy:
1. Treść komentarza narusza zasady Allegro.
2. Ocena została wystawiona do niewłaściwej transakcji.
3. Kupujący wybrał niewłaściwy typ oceny sprzedaży (np. nie polecam zamiast polecam), co jednoznacznie wynika z treści komentarza opisowego.
4. Kupujący wystawił ocenę sprzedaży zbyt wcześnie.
 
W jaki sposób kobieta nie jest w stanie zweryfikować, skoro mam udokumentowane, iż pisaliśmy do kupującego, czy zamierza uregulować płatność oraz mamy jasno i wyraźnie pokazane, że kupujący żadnej wpłaty nie zrobił !
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Otrzymałeś niepełny, niezgodny z regulaminem wykaz sytuacji, w której Allegro może ingerować w ocenę.

  1. Ocena niezgodna z rzeczywistym przebiegiem transakcji.
  2. Ocena zawierająca wulgaryzmy itp.
  3. Ocena zawierająca dane kontaktowe.
  4. Ocena zawierająca adresy stron internetowych.
  5. Ocena wystawiona po transakcji zawartej wyłącznie w celu wystawienia oceny.
  6. Ocena zawierająca znaki powodujące jej nieczytelność.
  7. Pomyłka co do typu oceny.
  8. Ocena wystawiona niewłaściwemu użytkownikowi.
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

No ja właśnie użeram się z obsługą Allegro w sprawie nega gdzie zaszły jednocześnie sytuacje z pkt 1 oraz 8. Kupująca przed wysyłką zrezygnowała z zakupu od nas i dostała natychmiastowy zwrot kasy. W komentarzu wystawionym nam można przeczytać jak to rozczarowana jest jakością produktu. Czyli kupiła produkt u kogoś innego, być może nawet inny produkt.

Oczywiście pierwsza odpowiedź to tradycyjne smęcenie o subiektywności ocen i braku możliwości weryfikacji przebiegu transakcji. Tłumaczenie w stylu 5-latka lub bezmózgiego yeti. Jeśli przedstawiam maila z odstąpieniem od zakupu i prośbą by towaru nie wysyłać oraz potwierdzenie zwrotu wpłaty to chyba wyraźnie widać jak przebiegła transakcja. Dodatkowo otrzymany zwrot prowizji za odstąpienie od umowy też to potwierdza. Ale lepiej to olać i pisać o braku możliwości weryfikacji.

oznacz moderatorów
gajafashion
#7 Wielbiciel#

witam

 ale jak kiedyś jak napisałam do allegro o negatywa też nie słusznie wystawionego dostałam identycznego @. czy to nie jest wiadomość z automatu allegro..bo wygląda że tak.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Dział obsługi ma za zadanie dopasować najbardziej pasujący szablon odpowiedzi i go wkleić i jak najszybciej spławić natręta, jakim jest sprzedawca z problemem,

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ubraniabhp_com  Napisz do kupującego, że syn widocznie anulował wpłatę. Napisz, że ten komentarz wpływa negatywnie na Twoją ocenę, a to przynosi wymierne straty i sprawę skierujesz do sądu, a wtedy wesoło nie będzie. Pokryje koszty sądowe i Twoje straty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Teraz niemal wszyscy straszą sądem, ale mało kto się na to nabiera.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Nie nabierze się ten, kto wie, że racja jest po jego stronie. Inny się może zastanowi co może stracić.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
kosiarz-84
#10 Popularyzator#

i w taki  własnie sposób traci się znaczek  super sprzedawce . Ja tez straciłem bo ocena spadła . Patrząc po komentarzach to naprawdę sprzedający się stara a ktoś nie umie tego docenić  tylko dlatego ze broni syna

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ubraniabhp_com 

ja mam taką teorię - ale wg mnie synek zapłacił ręcznym przelewem ze swojego konta bankowego, którego payu nie mogło zweryfikować/dopasować do transakcji i zwróciło mu pieniądze

ja bym poprosił Kupującego o potwierdzenie tego zwrotu i przelewu

 

do allegro pisz twardo, że Kupujący nie zapłacił za towar i wiedzą że kłamie w komentarzu

tu masz podstawę prawną

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/komentarz-quot-nie-polecam-quot/m-p/4096#M...

 

 

oznacz moderatorów
ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

Patologia co się tutaj wyprawia. Człowiek się stara, zawsze idzie na rękę kupującym, doradza, pomaga rozwiązać problem, zawsze w kontakcie i co? I G***O ! Dostaje negatywa od człowieka, który nie potrafi zrobić przelewu pomimo, iż się z nim kontaktowało i próbowało wyjaśnić sprawę 😕

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ubraniabhp_com  Przede wszystkim wpisz dziada na Czarną listę.

Ula

Ula
oznacz moderatorów