anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie można wystawić używanej figurki bez EAN

ZabawkowyCzas_PL
#8 Zapaleniec#

Witam,

Chcę wystawić używaną figurkę w dziale: Zabawki -> Figurki. Podczas dodawania wyrzuca błąd, że nie da się stworzyć produktu bez kodu EAN, a bez stworzenia produktu nie wystawię przedmiotu. Wcześniej wszystko normalnie działało.

Czy można coś z tym zrobić? Czy dalej można wystawiać używane przedmioty bez EAN?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZabawkowyCzas_PL prześlij proszę zrzut ekranu z komunikatem, na którym widoczny będzie uzupełniony parametr "stan". Skonsultuję ten problem z zespołem, który zajmuje się katalogiem, dla używanych produktów EAN nie powinien być wymagany, 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZabawkowyCzas_PL
#8 Zapaleniec#

blad.png

Przesyłam zrzut ekranu. Problem dalej występuje. Dziękuje za zajęcie się sprawą.

oznacz moderatorów

EGON_EG1
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem i pytanie czy obowiązkowe jest podanie EAN przy wystawianiu figurki ze stanem używane?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@EGON_EG1 Cześć. 🙂 Tak, od 15 listopada w kategorii numer 322030 (Dziecko - Zabawki - Figurki) parametr EAN jest obowiązkowy (informowaliśmy o tym w tym artykule). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

EGON_EG1
#8 Zapaleniec#

Czy dotyczy to też ofert ze stanem używany?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @EGON_EG1! W imieniu Oli, wracam do Ciebie z odpowiedzią. Problem jest skomplikowany i znany, a zespół zajmujący się katalogiem pracuje nad jego rozwiązaniem. 
Obecnie tak, aby wystawić ofertę w tej kategorii konieczne jest podanie numeru EAN, nawet jeśli parametr stan to "używany". Jeśli nie posiadasz tego kodu, to jako opcję awaryjną możemy polecić wystawienie oferty na Allegro Lokalnie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZabawkowyCzas_PL
#8 Zapaleniec#

Witam, po 3 miesiącach dalej nie jest nic zmienione i nie można wystawić używanego produktu bez EAN w kategorii FIGURKI.

Jak prowadząc firmę sprzedającą używane figurki, mam te figurki wystawiać na Allegro lokalnie jak tam jest limit 200 ogłoszeń?

Jakieś rozwiązania w tej sprawie? @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

o to właśnie chodzi allegro, wyrzucić drobnych sprzedawców z tego portalu, a skupić się na grubych rybach. Od dawna tak to funkcjonuje. Wymóg EAN jest celowy, żeby zniechęcić i uniemożliwić wystawianie ofert.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ZabawkowyCzas_PL konsultuję z zespołem, czy mamy jakieś nowe rozwiązanie dla tego problemu, więc wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko dostanę odpowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

sprawa używanych figurek, akcesoriów (elementów większych zestawów) - możliwość wystawiania bez kodu EAN

@la_nika w grudniu 2022 pisałaś

‎"Problem jest skomplikowany i znany, a zespół zajmujący się katalogiem pracuje nad jego rozwiązaniem. "

Minął już cały rok i jeszcze trochę, nic się nie zmieniło, problem jak był, tak jest ...

Czy Allegro ma już jakieś rozwiązanie w tej sprawie??

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@elemino przepraszam, że nie dostałeś ode mnie w marcu odpowiedzi, ale teraz przypomniałam się w zespole po raz kolejny z tym tematem, więc jeśli uda mi się coś nowego ustalić, wrócę tutaj do Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@elemino czy możesz podać mi przykładowy numer oferty, gdzie występuje ten problem? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@_HolaOla_ nie podam Ci przykładowej oferty, bo NIE DA się wystawić oferty z używaną figurką bez podania EAN

w kategorii "Dziecko / Zabawki / Figurki" EAN jest wymagany, także dla rzeczy używanych, które nigdy nie miały swoich kodów EAN bo są częścią / elementem większego zestawu

i to jest właśnie ten problem!

Ciekawe, że np. używane klocki Lego, pojedyncze figurki Lego i elementy można wystawiać bez kodu EAN - tam się udało Wam to zrobić, a tu się nie da...

W czym używane figurki Lego są lepsze od np. figurek Hasbro?

Dlaczego w kategorii "Dziecko / Zabawki / Figurki" nie można wprowadzić (tak jak mają klocki Lego) podkategorii 'pojedyncze figurki', 'pojedyncze elementy /akcesoria' i 'zestaw mieszany', dla których, przy parametrze używany, EAN nie będzie wymagany??

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@elemino w porządku, skonsultuję tę kwestię z zespołem i dam znać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

kiedy będzie coś wiadomo w tej sprawie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@elemino niestety wciąż czekamy na decyzję od opiekunów tej kategorii, ale jak tylko ją otrzymam, wrócę do Ciebie na pewno. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

kto sprzedaje na allegro, ten się w (...)* nie śmieje..

*- można uzupełnić dowolnie

oznacz moderatorów