anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otwiera się okno z 'Pytanie do sprzedającego"

a_olszewski
#8 Zapaleniec#

Win XP SP3 i FF 52.9.0 ESR

Jakiś czas temu przestało otwierać się okno z 'Pytanie do sprzedającego".

Wszystko inne działa z wyjątkiem tego okna, które wygląda tak:

PytaniePytanie

Sprawdzałem na innym komputerze z tą samą konfiguracją i jest to samo. Sprawdzałem też na innej przeglądarce (chyba Maxtor) i tam nie ma problemu, czyli problem jest tylko w FF.

Coś można z tym zrobić od strony Allegro?

 

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@elleven  Zróbmy sobie małą diagnostykę - wciśnij F12 i prześlij screena z konsoli, tylko wrzuć obraz na jakiś hosting, bo moderatorzy muszą zatwierdzić obrazki z formularza dla początkowych rang.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@elleven Zapewniam Cię, że się nie nudzę, bo robię to w tzw. międzyczasie. I nie odpisuję wszystkim, a jedynie niektórym.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Patrick004
#8 Zapaleniec#

Mam Win10 i od kilku tygodni opcja nie działa także u mnie.

Na MS Edge działa. Zadaj pytanie i komentarze sprzedającego nie działają.

oznacz moderatorów

Necrus
#7 Wielbiciel#

u mnie to samo, pytanie do sprzedajacego/o sprzdajacym/kilka innych nie laduja sie na operze gx core: 71.0.3770.323. Win 10 z najnowszymi aktualizacjami. W operze ten blad od kilku aktualizacji opery.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Patrick004
@Necrus

No właśnie którejś łatki w tym W10 Wam brakuje i dlatego nie działa. Nie wiem jakiej, bo nie używam W10 i nie jestem w stanie tego sprawdzić.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Patrick004
#8 Zapaleniec#

Mimo, że Win10 dużo miesza nie zawsze wszystko jest jego winą.

Pomógł CCleaner. Wyczyściłem wszystko oprócz historii we wszystkich przeglądarkach i od razu zadziałało.

Wcześniej robiłem "odśwież program Firefox" w opcjach pomocy ale to nie pomogło.

 

P.S. Skoro ktoś nie używa Firefoxa albo Win10 lub nie ma tego problemu lub też nie rozwiązał go to po co w ogóle się wypowiada ??

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Patrick004 Bo rozwiązałem kilka takich problemów, które użytkownicy forum mieli na W7 (brak konkretnej łatki właśnie)? Bo jest to forum publiczne, na którym może wypowiadać się każdy?

Zamiast CCleanera równie dobrze mogłeś użyć Ctrl+Shift+Del w przeglądarkach i wyszłoby na to samo.

PS W którym miejscu napisałem, że nie używam Firefoxa?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Patrick004
#8 Zapaleniec#

No to trzeba się zacząć przyzwyczajać do braku łatek na Windows 7.

Wiem o skrócie ale w dobrze ustawionym CCleanerze mam to na 1 kliknięcie.

Gorzej jeśli za jakiś czas problem powróci.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Patrick004 Łatka do W7 jest, tylko zazwyczaj trzeba ją pobrać ręcznie.

Odkąd ccleanera przejął avast, to robi się z niego coraz większa i coraz mniej funkcjonalna kobyła.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

lxvi
#8 Zapaleniec#

Niestety - to nie wina systemu Windows.
Sprawdziłem to na różnych OS Linux: Mint, Ubuntu; FreeBSD; Win10, Win7 - korzystając z tej samej przeglądarki - problem jest wszędzie.

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

@a_olszewski  mi okno się otwiera, mogę napisać ale przycisk wyślij już nie działa.

 

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

dziś kolejna udręka.

Info o sprzedającym się otwiera ale nie wyświetla. Mieli i mieli bez końca.

Wczoraj jeszcze mogłem otwierać i zobaczyć. Z tych wszystkich okienek teraz pokazuje jedynie dostawę i opinie o produkcie.

Chyba po to aby kupować, kupować kupować. Reszta nieważna jakaś gwarancja, reklamacja czy opinie o sprzedawcy.

Nie daj boże bym doczytał i nie kupił... jest żeby nie było że nie ma, a że nie mogę otworzyć to insza inszość.

Takim to sposobem powoli będą tracić klientów. I tak już sporo namieszali i potracili, nastawiając się na handel od firm przez co znikła część konkurencji i teraz sporo towarów można kupić taniej normalnie w sklepach internetowych.

Ja obecnie 1 na 5 kupuje tu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Klos01 Używasz systemu operacyjnego, którego producent nie wspiera (nie wydaje żadnych poprawek ani ulepszeń) od stycznia 2014 roku oraz wersji przeglądarki nie rozwijanej od ponad 2 lat i dziwisz się, że coś Ci nie działa?
Nie rozumiesz, że wszystko idzie do przodu, łącznie z protokołami szyfrowania (SHA-2, TLS) używanymi w przeglądarkach i systemach operacyjnych i te stare wersje nie są w stanie ich obsłużyć, bo ich nie wspierają i nie będą, gdyż nie są już rozwijane?
Może allegro powinno jeszcze utrzymywać wsparcie dla IE6, bo gdzieś tam na pewno są zatwardziali userzy, dla których ta przeglądarka jest wystarczająca?

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/protokol-tls-w-twojej-przegla...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

elleven
#8 Zapaleniec#

Większość tu (a w tym ja) ma problem używając win 10 z ostatnią aktualizacją 20H2 więc kolego nie pieprz głupot. Jedynym argumentem dla "was" specjalistów jest obwiniać klienta/użytkownika. Spójrz ile tu wpisów i to od kilku miesięcy. Najlepiej to pisać jak jeden "ja nie mam problemów ... " i wszystko jest cacy. Po co w ogóle się odzywacie. Nie przejmuj się rolą bo i tak cię wyp...lą. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@elleven Z W10 to ogólnie są problemy, bo aktualizacje to są wrzucane, to znowu wycofywane (gdy okaże się, że są wadliwe) - microsoft po prostu (nadal) nie umie w rolling release. Osobiście nie używam W10 i nie wiem jaka łatka na to pomaga.

Tak czy owak, jak masz jakieś problemy z wyświetlaniem podstron allegro, to sprawdź to na innych przeglądarkach (najlepiej w wersjach portable), o czym pisałem tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/nie-otwiera-si%C4%99-okno-z-pytanie-do-spr...

Są wpisy, owszem, i na problemy pod W7 z reguły pomaga łatka, o której nie raz tu już pisałem. Niemniej czasem okazuje się, że problemy powodują rozszerzenia doinstalowane do przeglądarek albo fakt, że od miesięcy nie były czyszczone z syfu i zwyczajnie zgłupiały (przypadki gdzie na zainstalowanej wersji nie działa, a na portable'owej śmiga, bo jest czysty profil - reinstalacja przeglądarki na to nie pomaga).
XP-ekowi natomiast jakiejkolwiek wygibasy pomogą tyle, co umarłemu kadzidło.

PS Grzeczniej, kolego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

elleven
#8 Zapaleniec#

Nie traktuj wpisów zbyt personalnie. Od tego tu jesteś aby radzić.

Konkludując; Win 7 nie ma łatek (bzdura), Win Xp to rupieć, Win 10 to niedoróbka i według ciebie każdy z problemem na stronach Alegro to ma syf na dysku a przeglądarki to mają być portable. Niesamowite. Wiem coś o problemach użytkowników bo jest tu nas całkiem sporo.  Nikt nawet nie próbuje tego naprawić bo lepiej ci jest siedzieć i odpisywać z prędkością światła... za to ci w końcu płacą.

...I tym bardziej nie nauczaj o grzeczności bo to brzmi jak by już swobód pisania ktoś pozbawił.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@elleven

"Win 7 nie ma łatek (bzdura)" - masz i nie grzesz https://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=kb4474419

"Win Xp to rupieć" - raczej staroć, bo sam w sobie nie był zły.

"Win 10 to niedoróbka" - owszem.

"według ciebie każdy z problemem na stronach Alegro to ma syf na dysku" - gdzie napisałem, że każdy?

"przeglądarki to mają być portable" - do szybkiego sprawdzenia czy to wina używanej przeglądarki/rozszerzeń owszem. I tylko do tego.

"za to ci w końcu płacą" - coś ci się pomyliło, kolego. Nikt mi za nic nie płaci, bo nie jestem pracownikiem allegro, tylko takim samym ZU, jak i Ty.

"...I tym bardziej nie nauczaj o grzeczności bo to brzmi jak by już swobód pisania ktoś pozbawił." - pisz co chcesz, byle kulturalnie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere"Może allegro powinno jeszcze utrzymywać wsparcie dla IE6, bo gdzieś tam na pewno są zatwardziali userzy, dla których ta przeglądarka jest wystarczająca?"

Tak, bo takich wbrew pozorom jest bardzo dużo. Z tych co ja znam, to większość jest na XP, niektórzy na 7 czy 8. Spora część też w ogóle nie używa kompa tylko telefonu... Z win 10 to na jednej ręce bym policzył. W firmach to na ogół mają WIn10.

Ci co grają i są łasi na nowości lecą szybko na oślep i przechodzą na nowe systemy. Reszta tylko jak musi, bo np. program do pracy w domu im nie działa.

Taka jest prawda.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Klos01

"Tak, bo takich wbrew pozorom jest bardzo dużo." - skoro bardzo dużo osób używa IE6, więc używaj go i Ty, a w ramach testów kompatybilności z dzisiejszymi standardami spróbuj na nim wejść na allegro😁

"Z tych co ja znam, to większość jest na XP, niektórzy na 7 czy 8." - zamiast patrzeć na siebie i kilku znajomych (i na tej podstawie wyciągać błędne wnioski), którzy używają systemów (i komputerów) pamiętających dinozaury, radzę spojrzeć w światowe statystyki % udziału poszczególnych wersji windowsów.

"Spora część też w ogóle nie używa kompa tylko telefonu..." - no, i te smartfony mają lepsze parametry techniczne i mniej problemów, niż te 20-letnie komputery z XP na pokładzie.

"Ci co grają i są łasi na nowości lecą szybko na oślep i przechodzą na nowe systemy." - znowu generalizujesz.

"Taka jest prawda." - zapomniałeś tylko dodać, że to Twoja prawda, subiektywna w dodatku.
Fakty natomiast są takie, że standardy sieciowe które tak Cię bolą, są narzucane przez producentów przeglądarek, w czym największy prym wiedzie Google, za sprawą Chrome'a i jego klonów mające lekko licząc 3/4 rynku przeglądarek, a dodatkowo będące właścicielem najpopularniejszej (co nie jest tożsame z najlepszą) wyszukiwarki. Tak to właśnie wygląda: dać coś za darmo > przyzwyczaić > uzależnić > zacząć narzucać swoją wizję (a z czasem darmowe oprogramowanie być może uczynić płatnym).

Obawiam się, że Ty i inni musicie pogodzić się z tym, że żaden portal nie będzie utrzymywał zespołu programistów, który będzie zajmował się tylko tym, żeby strona działała na przeglądarkach/systemach np. 0,5% użytkowników ją odwiedzających. Powiedz, dlaczego wymagasz od allegro wsparcia dla systemu, którego od lat nie wspiera już nawet jego producent?🤔
Tutaj prośba do @msniezek - czy mógłbyś wrzucić statystyki dot. tego, z jakich wersji windowsa korzystają użytkownicy allegro, z podziałem %? To raczej nie są tajne wewnętrzne dane (mylę się?), a może dzięki nim @Klos01 i inni zostaną uświadomieni jak wygląda rzeczywistość, a nie ich wyobrażenia.

PS Żebyś nie był w szoku, to miej świadomość tego, że z końcem tego roku Adobe całkowicie porzuca Flasha - nie będzie nowych wersji, nie będzie żadnych poprawek, producenci przeglądarek całkowicie go z nich wytną, a za nimi pójdą twórcy stron (o ile jeszcze jakieś z niego korzystają - nie wiem, bo wywaliłem Flasha [podobnie jak Silverlighta] z kompa ze 4-5 lat temu, gdy pod strzechy zaczął trafiać html5 i do tej pory ani razu nie odczułem braku żadnego z nich).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

@Knowhereakurat nie używam i raczej nigdy nie używałem IE6. Miałem na myśli system XP i niewspieraną Mozillę czy Chrome.

Mów co chcesz i pisz co chcesz. Fakt jest faktem i tego nikt nie zmieni.

Jedyne co to Spora część ludzi przerzuca się na lapki, a nowe mają już wciskany nowy system. Jednak pewna część ludzi instaluje starsze np. win8.

Standardy które narzucają są głównie związane z reklamą. Lepsza grafika, więcej informacji śledzących co powoduje większe obciążenie i wymusza lepsze parametry netu oraz komputerów. Podstawowe nieaktualizowane programy nadal sobie działają i nie stwarzają problemów.

To samo sie dzieje w telefonii. Kupujesz sobie fona, wszystko jest cacy. Instalujesz sobie apki które potrzebujesz i wszystko śmiga do pierwszych aktualizacji.

Nagle brakuje pamięci RAM i telefon spowalnia do ślimaka. jakby nie aktualizować to i tak większość apek by działała, a telefon by śmigał jak od nowości.

 

oznacz moderatorów