anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowy opis - opis zawiera niedozwolone słowo "WITAM"

interszafa
#10 Popularyzator#

Rozumiem, że używacie w Allegro sztucznej inteligencji, ale blokowanie wystawienia aukcji gdyż zawiera sformułowanie " Witam, do sprzedania mam" jest trochę kompromitujące. Co z tego że "sformułowanie nie dotyczy przedmiotu" Jest to zwrot grzecznościowy.

 

Mam pytanie do osoby która to wymyśliła - Czy jak wchodzisz do sklepu to mówisz "dzień dobry" ? Słoma z butów wystaje.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Vryko
#18 Luminarz#

Spróbuj zresetować PC/lapka. Czasem "wisi" jakiś tag, i skrypt Allegro dostaje kota. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

To nie wina skryptu, ale osoby, która go napisała. To celowe działanie. Aukcja ma być "bezosobowa" Dzięki temu zatracasz poczucie kupowania u konkretnego sprzedawcy, na czym zyskuje całe allegro. To działanie podobne do narzucenia białego tła. Jeśli miałeś aukcje z oryginalnym tłem , działały na klienta jak wyróżnienie, i nie trzeba było dopłacać 30 pln za tydzień. Więc zabronili. Teraz zabraniają wpisywać słowa "Witam" bo jest nie zgodne z regulaminem i nie ma wpływu z opisem aukcji.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Aż to kiedyś sprawdzę...bo wydaje mi się to nieprawdopodobne. Ale w sumie...Allegro od dawna odstawia takie numery, że nic nie powinno dziwić.. 😕

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Szary_Czarny
#8 Zapaleniec#

Mi na przykład w opisie przedmiotu, gdzie informowałem o wysyłce w ciągu 2 dni, "sztuczna inteligencja" podkreślała mi na żółto słowo "Wysyłka". Gdyby nie było to wkurzające, można by się pośmiać, ale tak to - lipton!
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

peentech
#9 Pomysłodawca#

Witam należy używać tylko w bezpośrednim kontakcie. W ofercie napisz Dzień Dobry.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Tu raczej chodzi o zapobiegnięciu kombinacji sprzedawców, oferta powinna dotyczyć przedmiotu i tylko przedmiotu sprzedaży, krótko i na temat bez zbędnych rzeczy

Gdyby pozostawić możliwość kombinacji to "Januszexy" coś by wykombinowali i oszukiwali by na aukcjach

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

No to wskaż @Adekpol  zabronione słowo (wg Allegro) w takiej frazie:

Produkty w tej klasie zużywają o 20% energii mniej niż produkty w najwyższej dostępnej klasie efektywności energetycznej A+++! Jest to gwarancja ochrony środowiska naturalnego i obniżenia kosztów za energię elektryczną.

Takie tu wskazał automat, jednak mimo ostrzeżenia ofertę normalnie mogłem wystawić.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Ja doskonale rozumiem, miałem sytuację gdzie wpisana była gwarancja wydruków do 2 lat, gdzie zaznaczyło mi słowo gwarancja i po kilku tygodniach oferta usunięta, pomimo tego że ta informacja jest dosyc ważna

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgadza się - zapisy o wszelkiego rodzaju gwarancjach na przedmiot powinny znaleźć się w stosownej zakładce ("Gwarancja"), nie w opisie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@msniezekno to wskaż, gdzie we wklejonym przeze mnie fragmencie jest mowa o gwarancji na produkt i jej warunkach, ewentualnie w tym co wkleił @Adekpol  😎

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@medalik_2009 w opisie pojawia się słowo "gwarancja" - jak mówiłem, to są zwroty wyłapywane automatycznie, a ostrzeżenia nie blokują możliwości wystawienia.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

uzycia słowa "gwarancja" może mięc masę innych kontekstów. Np: "Metalowa obudowa to gwarancja długotrwałej eksploatacji". W sam raz przykład jest truizmem, ale niekiedy naprawdę jakoś trzeba uswiadomić klienta za co płaci.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Adekpol 
Dokładnie, dodatkowo automaty Allegro każdy ciąg 13 cyfr uznaje za EAN a 9 za numer telefonu i próbę skłonienia do kontaktu poza serwisem. Rozumiem wszystko ale Allegro w tym akurat przypadku ociera się o śmieszność. ja miałem do tej pory 2 razy uwalane oferty za rzekome dane kontaktowe w opisie. niestety dla Allegro a konkretniej osoby z BOK, nie mogła ona tego się doszukać. I musiała przyjąć dwa maile moich dość kąśliwych uwag, oraz otworzyć szablony z przeprosinami i je wkleić 😎👻

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@medalik_2009 ja ci wskażę zabronione słowo - gwarancja

oznacz moderatorów

Szary_Czarny
#8 Zapaleniec#

Cienkie to tłumaczenie lekutko...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@peentech, albo Przedstawić tobie mógłbym, sprzedaży ten oto przedmiot 🤗

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@interszafa z tego co wiem, ten komunikat to tylko sugestia, nie uniemożliwia wystawienia oferty, co widać np. tutaj.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@msniezek zabronione słowa to faktura ean gwarancja

to są jakieś jaja

oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

właśnie mi usunięto ofertę za słowo "tanio" w tytule 😞

oznacz moderatorów