anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 marca zwiększymy procent wymaganych ofert połączonych z Katalogiem produktów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Obecnie na Allegro mamy ponad 200 milionów ofert, ale w wielu z nich Kupujący trafiają na przedmioty, które de facto są tym samym produktem (posiadają identyczne cechy). Na podstawie tych cech: wartości wybranych parametrów, grupujemy oferty pod jednym produktem z Katalogu produktów. Dzięki temu Kupujący nie muszą przeglądać kilkunastu stron z ofertami, ponieważ porządkujemy listy z wynikami wyszukiwania.

Zależy nam na skatalogowaniu ofert w jak największej liczbie kategorii, dlatego od 1 marca włączymy wymogi ofert połączonych z Katalogiem w dodatkowych kategoriach. Na początku 2. połowy roku planujemy, żeby każda nowo wystawiana i wznawiana oferta była połączona z Katalogiem produktów, dlatego cały czas pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą skatalogować każdy rodzaj asortymentu. 

 

_HolaOla__0-1642506576376.png

Co się stanie, jeśli po 1 marca nie połączycie wymaganego procentu ofert z Katalogiem produktów?

Jeśli procent Waszych ofert powiązanych z Katalogiem będzie mniejszy niż tego wymagany:

  • nowe i podobne oferty wystawicie dopiero, gdy wybierzecie produkt z Katalogu lub gdy dodacie go na podstawie Waszej oferty. Tak samo będzie w przypadku, gdy będziecie chcieli wznowić jakąś ofertę.

  • będzie mogli edytować aktywne oferty, nawet jeśli nie zostały powiązane z Katalogiem.

Jak zwiększyć procent ofert połączonych z Katalogiem produktów?

  • Przez formularz wystawiania – wejdźcie do formularza, użyjcie wyszukiwarki produktów i wybierzcie produkt z Katalogu. Jeśli nie znajdziecie w nim produktu, możecie go dodać do Katalogu na podstawie Waszej oferty.

  • Opcja Połącz z produktem – znajdziecie ją w zakładce Moje oferty pod listą ofert. Dzięki niej możecie pojedynczo lub grupowo połączyć swoje oferty z Katalogiem produktów Allegro.

  • API Allegro – dzięki nim łatwo skatalogujecie nowe i trwające oferty.

Szczegółowe informacje o procencie skatalogowanych ofert znajdziecie w panelu z wymogami Katalogu produktów Allegro. Natomiast w zakładce Moje Oferty i sprawdzicie, ile ofert musicie jeszcze skatalogować na swoim koncie. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

xyz96
#21 Demiurg#

Super! Wszyscy sprzedawcy i wszyscy kupujący czekali na to utrudnienie i jeszcze większy chaos. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 no nie mogę, nie dać Ci "wpunkta" - jakby mało był już teraz błędnie powiązanych

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Pierwszy raz się z Tobą zgadzam. Daję "w punkt".

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Trafne spostrzeżenie wpunkta nie pożałuję.

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Bałagan to mało powiedziane .  Zobaczcie to powiazanie produktu  które jest w linku. 

Pomieszanie podróbek z oryginalnymi ładowarkami 

 

ORYGINALNA SZYBKA ŁADOWARKA TYP C Quick Charge 3.0 - Telefony, Smartfony i Akcesoria - Allegro.pl

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Templar78 

Pomieszanie podróbek z oryginalnymi ładowarkami 

ORYGINALNA SZYBKA ŁADOWARKA TYP C Quick Charge 3.0 - Telefony, Smartfony i Akcesoria - Allegro.pl


Wygląda na to , że zebrane tu podróbki i zamienniki (w tym linkowany przez Ciebie produkt marki DUDAO o czym informuje wyraźnie w swojej ofercie Sprzedający) otrzymały na Allegro EAN produktu marki Apple.
W pewnym sensie: "pralnia" pod szyldem Allegro.
A pracownicy pralni w takim przypadku alibi dla swoich rażących zaniechań nie mają: Sprzedawca wyraźnie napisał, że to co oferuje to nie jest to co Allegro przekazuje Kupującym, że jest.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Teraz czekamy na informację o tym, że weźmiecie się za ogarnięcie zduplikowanych (w najlepszym wypadku zduplikowanych) "produktów".
Niestety ale ten system to dramat. Wczoraj wystawiałem konsolę - jednego i tego samego przedmiotu miałem chyba z 20 różnych "produktów" do wyboru.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@komis-bell 

Każda akcja wywołuje reakcję. Jeśli serwis zmusza sprzedawcę do tego, żeby w jego własnej ofercie było napisane wołami "KONKURENCJA MA TANIEJ!", wtedy sprzedawca zaczyna kombinować. A to są właśnie efekty kombinowania😊

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@_HolaOla_ Kolejne zmiany, ulepszenia, przegrupowywania, katalogowania; kolejne dramaty... I tak do zajechania. Czyli dzień jak co dzień.

A ja myślałam, że dzisiaj będziemy świętować drugie urodziny Allegro Gadane 🙁 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Ten katalog to porażka. Wstawiam przedmiot a Allegro na siłę łączy z innym produktem do jakiego ktoś przyporządkował EAN, mimo że na stronie "EAN search" dany kod dotyczy czegoś innego. A co z produktami, które są nowe, ale nie posiadają kodu EAN ?. Np. z Chin. Albo z używanymi, które zostały wyprodukowane przed epoką EAN ?

oznacz moderatorów

sport3u
#8 Zapaleniec#

Wszyscy Wam piszą drogie Allegro, że to dramat a Wy dalej brniecie w coś, czego sami nie przetestowaliście... Uwierzcie wreszcie sprzedawcom, którzy są z Wami już 20 lat, uwierzcie sprzedawcom, którzy mają po kilkanaście tysięcy unikalnych produktów. Nie zachowujcie się jak nasz rząd, który udaje że wie wszystko najlepiej a później wychodzi największy nieŁAD w historii. Czy Wy chcecie też mieć taki nieŁAD?

Stworzyłem osobny temat dotyczący katalogu produktów, sprzedających zachęcam do zapoznania się z nim - Was drogie Allegro również. Rozwiązanie jest prostsze niż myślicie, nie ma co komplikować! 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

przypominam wszystkim że:

- za ten katalog odpowiada allegro

- za błędne połączenie także

- za nie wyświetlanie nazwy oferty tylko nazwy z ich katalogu też

- wpisanie kodu ean nie oznacza, że oferta będzie dodana do katalogu

 

mi dzisiaj przy próbie łączenia moich produktów z ich katalogiem serwis stwierdził

że kabel firewire to kabel vga,

a kabel usb to kabel audio mini jack

 

Allegro gratuluję pomysłu na życie

ma być u was jak w am a zonie - czyli syf, bałagan i opisy od czapy

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ 100% ofert połączonych z produktami w połowie roku? Serio? To musicie się mocno przyłożyć do poprawy jakości danych w katalogu. Wciąż jest z tym słabo. I poprawy działania narzędzi do jego obsługi - tu się coś zmienia na lepsze, ale koszmarny komunikat "Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.", jak w niczym nie pomagał, tak wciąż w niczym nie pomaga - nawet tego głupiego EAN nie podaje - trzeba go sobie samemu wykopywać (czy to na prawdę taki wieli problem dodać ten nieszczęsny EAN do tego komunikatu i napisać np: Parametr EAN (tutaj_numer_ean) w twojej ofercie...).

Zgłaszanie błędów, zgłaszaniem błędów, ale są też błędy, których nie ma jak zgłosić. Np. EAN 691621531136. Nie można połączyć żadnej oferty z tym produktem, bo (oczywiście) "Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu." Tymczasem próbując znaleźć produkt z takim EAN dostajemy "Nie mamy jeszcze takiego produktu". I koniec - nic nie można zrobić.

Zgłaszaliśmy ten błąd wpisując problem jako uwagę do bliźniaczego produktu - nic to nie dało. Zgłaszaliśmy naruszenie zasad i opisując problem w kategorii "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem" - oczywiście też nic. Dobra, napiszemy tutaj. Może pomoże. Ale generalnie nie ma narzędzia żeby zgłosić taki problem. To zapewne nie jest pojedynczy przypadek. Nie chce nam się sprawdzać każdego odmowy powiązania oferty z produktem z powodu "Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.", bo zwyczajnie zajmuje to zbyt dużo czasu. Może zidentyfikujcie problem i usuńcie go u źródła. Ale hurtem, a nie tylko dla tego jednego podanego EAN.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@logario_ig, poproszę o weryfikację opisanego przez Ciebie przypadku. Gdy dowiem się czegoś więcej, wrócę tu z odpowiedzią. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

To ja mam takie pytanie ? Czy ja sie mogę przenieść z kategorii elektronika/komputery/stare komputery/inne  do kategorii  rękodzieło ? Warunki spełniam , całość mojego towaru to hobbystyczna ręczna robota na sztuki...Każdy produkt jest de facto unikatowy więc do tego ciężko o EAN na niego... A i na prowizji bym zaoszczędził bo w kategorii Stare komputery/inne dobijacie już do 20 % ?

Do tego , czy mój produkt w czerwonej obudowie to w/g was ten sam który jest w szarej ? Bo dla klienta nie bardzo....

Czy znowu mam do swojej oferty 10 wystawionych przedmiotów robić 50 produktów w waszej bazie ? No bo ...czerwony, szary, niebieski. Z guziczkiem lub bez. Z napisem lub bez .... No to już mamy kilka sztuk produktu jednego produktu  ?

Sam z własnymi produktami mam cyrk wystawiając  bo Allegro , gdy wystawiam nowszą wersję, próbuje mi ją  na siłę łączyć ze starszą którą już ma w bazie. I nie ma zmiłuj...

A ja jestem mały ludzik z 10-15 produktami 😉

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@logario_ig , komunikat, o którym mówisz wynika z tego, że oferta wystawiona jest w kategorii innej niż produkt, który mamy w katalogu z tymi danymi. Z myślą o takich sytuacjach stworzyliśmy zbiory kategorii podobnych, jednak gdy kategorie nie są w tym zbiorze, pokazujemy taki komunikat. 

Natomiast zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie jest jak najbardziej godne rozważenia i zobaczymy, czy uda się to wdrożyć. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
Jak wytłumaczysz fakt, że do ładowarki marki DUDAO zostały podłączone niektóre opinie dotyczące ładowarki marki Apple.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@A3dam, mogę Cię prosić o wskazanie konkretnego przykładu? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
Konkretny przykład został podany przez @Templar78  i powtórzony przeze mnie 3 posty wyżej.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów