anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połączyliśmy twoje oferty z produktami

dawal50
#14 Krzewiciel#

Na podstawie parametrów, które jednoznacznie definiują produkt, połączyliśmy Twoje oferty z produktami.

Takiego maila otrzymałem, po otwarciu linku widzę 2 oferty które były już wcześniej przeze mnie połączone z produktem, czyli chyba nic nie zostało połączone.

Mam pytanie do moderatorów na możliwe przyszłe zdarzenie @_HolaOla_ @msniezek @cloudcloud 

Czy allegro będzie odpowiadać za to, że połączyło ofertę z produktem który został błędnie stworzony? Co jeśli allegro połączy bez mojej zgody ofertę z produktem który nie pokrywa wszystkich parametrów z mojej oferty? Np produkt gry który ma podaną wersję PL, mimo że na rynku taka nie istnieje i w ofercie mam tylko wersję angielską, a mimo to połączy bez mojej zgody z produktem z wersją PL? Allegro usunie komentarz negatywny przy niezgodności z opisem?

Nie widzę żeby była opcja porównania w przypadku połączenia bez mojej zgody z produktem, czy wszystkie parametry były takie same jak w ofercie. Połączy a ja mam od nowa w katalogu sprawdzać każdą połączoną ofertę (o ile będę wiedział które zostały bez mojej zgody połączone) czy dany produkt ma dobre wszystkie parametry, bo nie wiem które zostały usunięte/dodane błędne/podmienione na błędne? To jakiś absurd

Jeśli ma bez mojej zgody łączyć to powinno nic nie zmieniać w parametrach i być napisane że wszystkie parametry były zgodne z moją ofertą, a jeśli produkt miał mniej parametrów niż moja oferta to powinno dopisać do produktu moje parametry (nie powinno zmniejszać ilości parametrów tylko dlatego że produkt miał mniej parametrów niż moja oferta).

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_

Nie tworzycie? I dobrze, są inne sposoby. @jacek_kulakowski mądrze zasugerował plany rozluźnienia powiązania pewnych parametrów z produktem - chodziło mi przede wszystkim o rok wydania książki.

Wchodzę ja wczoraj w formularz wystawiania - i co widzę? Rozluźnienie... Można sobie wybrać ręcznie wydawnictwo (!!!) bez utraty powiązania z produktem.

Totalny bezsens w sytuacji, kiedy częścią kodu ISBN/EAN jest właśnie kod wydawnictwa. Nie ma opcji, żeby ten sam tytuł wydany przez dwa różne wydawnictwa, choćby i w tym samym roku (zdarza się) miał identyczny ISBN.

Dlatego uprzejmie proszę o przyspawanie wydawnictwa z powrotem - zawsze mogę wtedy zgłosić błąd w produkcie - a w zamian o uwolnienie roku wydania.

Wydawnictwo - parametr podstawowy. Rok wydania - parametr niepodstawowy. Będę wdzięcznasmile

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Dziękuję za Twój postulat i opinię, przekazałam je już do Jacka i zespołu odpowiedzialnego za zmiany w tym obszarze. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

Litości, jak tak można - zepsuliście mi wiele ofert powiązaniem z produktem.

Teraz muszę siedzieć i to naprawiać.

Dla przykładu: wystawiam wiele specyficznych bezpieczników, wiadomo że są na różne wartości amperażu, od 3A do 25A, nie muszę chyba dodawać że zmiana wartości bezpiecznika ma kolosalne znaczenie dla jego ewentualnego zadziałania i dla zabezpieczanego sprzętu.

 

Ale powiązaliście mi bezpiecznik 3A z 12A, 5A z 10A itd...

Jeśli klient zamontuje niewłaściwy i uszkodzi sprzęt za kilka tysięcy to kto za to odpowie? Pewnie będzie to wystawiający 😞

A żeby było śmieszniej  to w żadnej z tych ofert nie wpisałem EANa

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

gdyby polskie panstwo nie byto z kartonu

to za takie numery uke uokik czy inspekcja handlowa  lub inne organy kontrolne

skutecznie zajechały allegro

szczytem bezczelności jest modyfikowanie przez serwis ofert sprzedawcy a następnie twierdzenie,

że nie ponoszą za to odpowiedzialności

lub usuwanie ofert bo sprzedawca polemizuje np: w regulaminie z takimi głupotami allegro

 

takich tematów jest więcej - system komentarzy, dyskusje, wysyłane maile do Kupujących, czy też różna prezentacja treści dla Kupującego i Sprzedawcy

 

polecam mały protest, każdy większy sprzedawca ma produkty których nie ma w bazie - wpiszcie kod ean a w parametrach słowa "allegro łamie polskie prawo"

jak takie produkty z opisami pojawią się w ich bazie produktów, która jest budowana cięzką pracą sprzedawców za darmo - to może ktoś tam pójdzie po rozum do głowy

oznacz moderatorów

danielloss
#8 Zapaleniec#

Wy jesteście poważni ? Napisaliście na stronie, że pasuje do tego modelu samochodu, o tej mocy i kodzie silnika.

w dziale motoryzacja połączyliscie przepływomierz z listą aut do których dana cześć pasuje - pewnie zaciągnięte to jest z katalogów zew. - Pracuję w tej branży 20 lat i wiem, że katalogi maj wiele błędów. Wymuszacie wręcz łączenie aukcji z waszymi katalogami/ opisami technicznymi  ! Wklejony cytat - powinien byc automatycznie przekazywany do was . Kto za te błedy poniesie odpwiedzialność ? kto pokryje koszty ? Ukrywa się kontakty do sprzedwacy, a mało rozgarnięci klienci kupują w ciemno, sugerując się waszymi doklejonymi opisami !

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@danielloss Zdanie Allegro jest takie: 

Kto jest odpowiedzialny za niezgodność parametrów towaru z parametrami w ofercie w przypadku błędnego powiązania oferty z produktem?

Nie powiązujemy automatycznie oferty z produktem, jeżeli parametry nie są zgodne w 100%. Jeżeli zaakceptujesz sugestię powiązania lub wybierzesz produkt w procesie wystawiania/edycji oferty - wyrażasz zgodę na umieszczenie parametrów produktu w Twojej ofercie. Po wyrażeniu zgody jesteś odpowiedzialny za ewentualną niezgodność parametrów towaru z parametrami w powiązanej ofercie.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-powiazac-oferte-z-katalogiem-produktow-allegro-9d7YqWEXnHP#...

oznacz moderatorów

danielloss
#8 Zapaleniec#

powiązane zostało automatycznie- (w mailu powiązaliśmy Twoje produkty)-

Produkt został dobrze powiązany, ale dane techniczne - w tym przypadku lista aut do , których pasuje nie do końca jest prawidłowa.  Wymaga się  aby jakiś procent produktów  był powiązany !

oznacz moderatorów