anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podbijanie zamówienia dla darmowej dostawy

mdrogeria
#21 Demiurg#

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria wiesz że jak zwróci część przed wysyłką to i tak będziesz musiał mu wysłać resztę, a dopłatę do smarta pewnie dostaniesz jak za całe zamówienie 😞 

Pomysł mieli fajny ze smartem ale wykonanie i regulamin do bani 🙂

Tu masz ciekawy artykuł https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,30503596,allepatola-janusz-i-grazyna-ida-na-zakupy-wystawianie-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  dlaczego usuwacie moje wpisy ,,,, czyżby niewygodne pytanie ? Więc zadam je po raz drugi ... co w takim wypadku z dopłata do przesyłki smart , kwota za jaką klient zakupił i zostanie wysłana nie kwalifikuje transakcji do naliczenia tej opłaty .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Przepraszam, w tym wątku powstał spam (jak pewnie sam widziałeś) i usunęłam wszystkie odpowiedzi, Twoja się załapała przez przypadek. 

Jeśli chodzi o dopłatę do Smart, to muszę temat skonsultować i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka @mdrogeria czy mnie ominął nasz "ólubiony" forumowy troll ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash tak

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Skonsultowałam tę sprawę i przykro mi, ale nie mam dla Ciebie innej odpowiedzi niż ta, którą otrzymałeś już mejlowo. Klient odstąpił od umowy dla części zamówienia i nie można go obciążać żadnymi dodatkowymi kosztami, czyli kosztem dopłaty do Smarta. Nie mamy również podstaw, aby anulować dla Ciebie tę opłatę. Ideą Programu Smart! jest zagwarantowanie kupującemu darmowej dostawy. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na decyzję zakupową. Nasze dane pokazują, że kupujący 2,5 razy częściej decydują się na zakup ofert, które mają oznaczenie Smart!

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka mnie nie chodzi o zyla tylko wskazuję Wam ,że łamiecie prawo konsumenta do rezygnacji z części zakupu naliczając tą opłatę , jeśli paczka ruszyłaby w drogę przed odstąpieniem owszem tak usługa rozpoczęta opłata powinna być naliczona  , ALE !!! klient odstępuje od umowy przed nadaniem przesyłki i prosi o wysyłkę tylko części zamówienia  ,które nie kwalifikuje się do darmowej dostawy i również naliczenia dopłaty do przesyłki .

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

W oparciu o swoje doświadczenia większość sprzedawców jest pewnie skłonna stwierdzić, że ideą Programu Smart! jest wykorzystywanie go w sposób niezgodny z intencjami przez niektórych kupujących i przerzucanie kosztów na sprzedawców oraz pozostałych kupujących.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

To całkiem uczciwe podejście, odchodzą obowiązki rywalizacji zwrotu, korekty paragonu w księgowości, raczej same plusy. 

Ponadto to klient nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jak se tą pastą fajnie narychtuje podłoga przed świętami to zwróci resztki zawartości z powodem "nie pasuje mi" 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Halfrunt paragon musisz nabić bo masz wpływ , korektę musisz zrobić bo masz zwrot środków , odstąpienie od umowy musisz udokumentować , roboty więcej jak przy klasycznym zwrocie .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nabijasz nawet jak nie realizujesz? Chyba że środki z konta allegro zostały już wypłacone na konto bankowe 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Halfrunt musisz ufiskalnić jeśli masz wpływ na subkonto allegro również , zwracasz środki to robisz korektę paragonu

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

 Na święta będzie nieładna podłoga, trochę wyrozumiałości!

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@mdrogeria no to się jeszcze upewnię, jak masz z klientam b2b i też jest wpływ, a po chwili on anuluje zakup i mam odpływ tych pieniędzy, nie wystawiam paragonu bo klient zaznacza fakturę na firmę, to też wystawiasz mu fakturę VAT i od razu korektę, we dwójkę to księgujecie? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Halfrunt tak , ze skarbowym nie rozliczasz się z ruchu towaru tylko z przepływu środków , klient również robiąc przelew ma rozchód na koncie  i musi mieć do niego dokument , a następnie wpływ i potrzebny jest kolejny dokument .

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria czyli jak klient zrobi u Ciebie zamówienie np. o 22:00, opłaci je a po godzinie anuluje i dostanie automatyczny zwrot wpłaty z Allegro to Ty robisz do tego paragon i korektę bo środki wpłynęły na Twoje konto na Allegro ? 🙂

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Odpisał coś na tę wiadomość? 

oznacz moderatorów