anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z EAN

MAMY ROZWIĄZANIE!
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Witam, mam pewny problem, gdyż wystawiłem dzisiaj nowe oferty na Allegro, godzine później chciałem je edytować gdyż chciałem dodać sobie "Tagi" oraz zmienić zdjęcie tabeli z rozmiarami i nie mogę zapisać produktu gdyż wyskakuje informacja

" Podczas modyfikowania oferty wystąpiły błędy - Podany EAN (GTIN) jest niepoprawny. Podaj EAN (GTIN), który istnieje w bazie GS1. Dowiedz się więcej https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/parametry-w-allegro-K6Dv4K4KZsP#czym-jest-ean-gtin"

Co w tym przypadku mam zrobić ? 

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Trzeba było czekać na weryfikację 24h, już kod jest w bazie, lecz problem dalej występuje przy edytowaniu oferty 
KOD: 5906349700005

Numer oferty: 15094832597
 

 

 

 

0 W PUNKT!
 
 
 
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Shop4Fans Proszę Cię o kontakt jutro, jeśli problem będzie nadal występował. Nie zawsze dokładnie w tej samej chwili, w której kod pojawia się w bazie GS1 jest możliwy do identyfikacji u nas. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Witam, problem dalej występujue, proszę was o jakąś konkretną radę, siedzę nad tym już trzeci dzieńi ręce mi opadają 

Numer oferty: 15094832597
KOD KRESKOWY -> 5906349700005
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Shop4Fans o której dokładnie godzinie wczoraj zarejestrowałeś ten kod? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Przed wczoraj go zarejestrowałem 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Shop4Fans dziękuję, ale z informacji w katalogu GS1 wynika, że ostatnia aktualizacja odbyła się wczoraj (30.01.2024), a system API z GS1 potrzebuje około 24 godzin na zindeksowanie danego EANu. Dlatego też musimy jeszcze poczekać, aż miną pełne 24 godziny od tej daty, abyśmy mogli sprawdzić, czy rejestracja u nas poszła poprawnie. Niestety to jest kwestia po stronie GS1 i nie jesteśmy w stanie jej przyspieszyć. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Dobrze to porobię wszystkie kody poczekam 3/4 dni i się odezwę, dzięki bardzo 

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Shop4Fans w porządku, w takim razie wspólnie czekamy. Ten, o którym tutaj rozmawiamy możemy sprawdzić jutro, ale dla wszystkich nowych potrzebne będzie odczekanie 24 godzin. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Problem dalej występuje ....

oznacz moderatorów
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Czy mogę prosić w końcu o konkretną radę/pomoc w tej sprawie, cokolwiek ci mi pomoże ustalić przyczynę ? 

Numer oferty: 15094832597
KOD KRESKOWY -> 5906349700005
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Shop4Fans Bardzo mi przykro, ale jak już Ola wspomniała, ta kwestia nie leży po stronie Allegro. To API bazy GS1 nie przekazuje informacji o tym produkcie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
ral_znicze_pl
#7 Wielbiciel#

@nat_not 
u mnie zaczął występować podobny problem. Wcześniej go nie było. Mam problem z ofertami:

nr: 15315673049 - EAN (GTIN): 5907599857334
nr: 15315673547 - EAN (GTIN): 5907599874386
nr: 15315673627 - EAN (GTIN): 5907599874393
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ral_znicze_pl Zgodnie z komunikatem od GS1, kody EAN wymagają aktywacji.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Shop4Fans  nadajac kod EAN w bazie GS1 wpisujesz konkretne dane produktu ( marka rodzaj, i inne parametry identyfikujące produkt) Jełsi kupiłeś kody na allegro to jak zamierzasz wypełnic parametry w panelu gs1? 

Jeśli ich nie wypełnisz to równie dobrze mozesz sobie ciąg jakichkolwiek cyfr zamiast eanu wpisac. 

Alegro coraz dokładniej sprawdza zgodnośc kodów z bazą gs1 i mysle ze jeszcze troche i te kody kupine na allegro tudzież na innch portalach niestety nie bedą działac na allegro o czym zresztą jak widzisz już możesz sie przekonac. Teraz jeśłi zgłosiłeś zmiany w produkcie podając EAN nieaktywny w gs1 to aż jestem ciekaw czy allegro poprawnie zweryfikuje ten kod

oznacz moderatorów
Shop4Fans
#10 Popularyzator#

Właśnie robie zamówienie na 10tyś kodów z oficjalej bazy GS1 i będę wszystko zmieniał 🙂 

oznacz moderatorów
petscenter
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

_HolaOla_, w_kiwi 

Mam w związku z tym inne pytanie. Mamy problemy z wystawianiem produktów, które miały rejestrowane produkty poza GS1 Polska (np. w GS1 Germany). W wyszukiwarce GS1 Polska te produkty mają komunikat :

Numer GTIN jest prawidłowy, ale wymaga aktywacji

Produkty zostały kupione w Polsce, niektóre sprzedajemy od lat, nie mają ograniczonej dystrubucji. A teraz mamy z nimi problem, bo do nie wszystkich produktów możemy stworzyć do nich produkt. Przy tych które już są w Katalogu Allegro nie ma problemu. Przy nowych: raz utworzy się produkt a raz nie. Nigdzie indziej ten problem nie istnieje, nawet na innych międzynarodowych portalach bo korzystają z międzynarodowej bazy ale u Was jest...
Zatem moje pytanie brzmi dlaczego tak się dzieje?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@petscenter Cześć, musiałbyś podać przykładowe kody EAN, w których występuje taka sytuacja. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów