anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program Super Sprzedawca - nowe warunki od września

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

4 września 2023 r. zmienimy zasady programu Super Sprzedawca. Nie będziecie już musieli zgłaszać chęci uczestnictwa i czekać na kwalifikację. Tytuł Super Sprzedawcy otrzymacie automatycznie. Wystarczy, że spełnicie 4 wymienione niżej warunki.

Nowe warunki programu Super Sprzedawca

Od 4 września 2023 r. możecie otrzymać tytuł Super Sprzedawcy, jeśli:

  • macie konto firmowe i nie macie statusu apteki
  • Wasza jakość sprzedaży będzie na poziomie Super + lub Super przez co najmniej 14 z ostatnich 30 dni – nie muszą to być dni następujące po sobie
  • Wasza jakość sprzedaży będzie na poziomie nie niższym niż Dobry przez co najmniej ostatnie 30 dni
  • macie minimum 50 zrealizowanych zamówień w ciągu ostatnich 30 dni. 

Kwalifikacje do programu będziemy przeprowadzać codziennie dla wszystkich sprzedających – na podstawie wyników jakości sprzedaży. Obecnie do programu kwalifikujemy co 30 dni – każdego ze sprzedających indywidualnie. 

Nowe sekcje w panelu Jakość mojej sprzedaży

W związku ze zmianami 1 sierpnia 2023 r. do panelu Jakość mojej sprzedaży dodamy dwie nowe sekcje. Dzięki nim:

  • sprawdzicie, jak kształtował się Wasz poziom jakości sprzedaży w ostatnich 30 dniach
  • dowiecie się, czy spełniacie nowe warunki programu Super Sprzedawca.

Odtąd wszystkie najważniejsze informacje o swoim udziale w programie znajdziecie w zakładce Jakość mojej sprzedaży. Dlatego 4 listopada 2023 r. usuniemy zakładkę Super Sprzedawca

Więcej informacji znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not a ktoś kto zrealizuje 40 zamówień na najwyższym poziomie, 1000 punktów jakość super ++++ same pozytywy itp. nie dostanie 😞 Dziwne macie kryteria bo sprzedawca z 100 zamówień i jakością 750 Super dostanie oznaczeni SS

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

O qrde , to jak ostatnio odmówiłem dołączenia do programu bo dla mnie to nie znaczek jest ważny tylko zadowolenie klientów to teraz patrząc na swoje wyniki konta firmowego narzucą mi SS z urzędu.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kolekcjoner608 wg info na stronie informacyjnej, to będziesz mógł zaznaczyć, że nie chcesz do grona SS dołączyć.

oznacz moderatorów

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Od teraz oznaczać to będzie, że znaczek SS może dotyczyć kogoś, kto dużo sprzedaje z "byle jaką obsługą", a nie jak to było "po prostu sprzedaje z najwyższym poziomem obsługi klienta".

oznacz moderatorów

gry-konsole-pady
#7 Wielbiciel#

Napisałem już do Allegro z sugestią aby to wycofać bo to prowadzi do dużo, tanio, tesco a wiemy jako skończyło Tesco. Allegro zostanie z samymi monopolistami w każdej kategorii, którzy będą robić co będą chcieli 🙂 To wykończy małych przedsiębiorców.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dorzynania małych sprzedawców ciąg dalszy 😉

oznacz moderatorów

Keymil123
#8 Zapaleniec#

image_2023_06_01T10_41_26_421Z.png

@nat_not  Najpierw poprawcie niektóre parametry w Jakości Sprzedaży. Jak ktoś sprzedaje same gabaryty to z urzędu ma już 30 punktów do ogólnej jakości mniej... A to właśnie ta ogólna jakość teraz ma się liczyć.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Keymil123 jest jeszcze lepiej. Nie tylko gabaryty powodują zaniżenie oceny, również przesyłki elektroniczne.

Na jednym z kont mamy
- dekodery prepaid i osprzęt do dekoderów - wszystko obejmuje dostawa smart (16 ofert);
- doładowania kart tv prepaid - przesyłka elektroniczna (81 ofert);

Ocena atrakcyjności oferty:
Metody dostawy - odbiór w punkcie:16% i oczywiście 0/30 pkt do jakości.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jest szansa, że tego typu absurdy zostaną naprawione do września?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A przypomnij jakie postulaty Allegro zrealizowane w ramach sugestii ? z jakich się wycofało? myślisz że się wycofa?😡

oznacz moderatorów

ted_n
#9 Pomysłodawca#

Przez 7 lat, a może więcej utrzymywaliśmy supersprzedawcę, bo kiedyś, czyli jakieś 4-5 lat do tyłu i dalej, zanim allegro zaczęło się zmieniać tylko i wyłącznie na gorsze (tak, tylko i wyłącznie na gorsze pod każdym względem), to faktycznie te oznaczenie miało jakieś znaczenie. Do niedawna sam zamawiając na allegro zawsze filtrowałem oferty pod kątem supersprzedawców (a dzisiaj już prawie w ogóle nie zamawiam na allegro przez ten ich "idealny" katalog produktów). Dzisiaj to już prawie nic nie znaczy. Sami zrezygnowaliśmy z tego programu kilka miesięcy temu. I co? Sprzedaż nam skoczyła o jakieś 30% w górę. Dzisiaj nie przejmujemy się głupim systemem tych pseudo miar jakości, ani tym, że ktoś nam zaniży ocenę o jedną gwiazdkę, bo miał zły humor, sam źle zamówił, albo pomylił zamówienia. Nie głaskamy już kupujących po główkach. Stress no more. Teraz rozważamy czy nie zrezygnować też ze smarta, bo nie mamy z tego żadnych korzyści. Zamówienia w smart u nas to jakieś 30%, z czego połowa z nich to dobieranie do smarta i odsyłanie - koszt dopłat do smarta, koszt bezsensownego pakowania i obsługa zwrotów, sorry, już wolimy mniej sprzedać na tym pseudo marketplejsie . Super sprzedawca? Nieeee

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@nat_not Generalnie ruch w dobrą stronę, ale po co to ograniczenie do minimum 50 zamówień? Mały sprzedawca nie może być super? Np. jakiś lokalny producent rękodzieła czy jakich produktów na zamówienie.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć, jakie są korzyści z posiadania tego znaczka? Kiedyś były różne bonusy, jak choćby osobne forum, szybsze odpowiedzi z obsługi itd. Ostatnim, jaki zabrali były comiesięczne monety do rozdania kupującym. Więc po co się spinać?

pozdro
Tomek

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

U nas było kilka miesięcy co mieliśmy super sprzedawcę, a były też takie co traciliśmy oznaczenie np. za spóźnienie się z odpowiedzią na wiadomość o kilka minut. W miesiącach bez oznaczenia odziwo obroty były wyższe. 

Ogólnie poziom sprzedaży "neutralny" lub "super" nic nie znaczą. 

To są jedynie miary, za które "sprzedawca może być dumny" ale te miary nie podnoszą obrotów i nie obniżają kosztów.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, kiedyś to przynajmniej laurkę dawali, no i z punkty dostałem ciepły kocyk i sanki dla dziecka. Ale to były czasy 😂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Fajnie powspominać ,ale każdy raj bywa zniszczony jak przychodzi ktoś i to co dobre mu się nie podoba.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Cześć Natalio, nie przyjmuj tego osobiście, bo darzę Ciebie, jak i inne moderatorki /nawet moderatora Śnieżka ;)/ ogromną sympatią, za waszą syzyfową pracę..

Moim zdaniem /subiektywnie/ jest to kolejny bubel - dotychczas sprzedający otrzymywał SS za pracę w okresie na kolejny okres. Teraz będzie karuzela - jednego dnia będzie, drugiego nie - a każdemu może się noga powinąć - nawet najlepszym.

Jeśli stawiacie na największych, to podrzuć swoim Koleżankom i Kolegom - a może i Zarządowi ten film z YT - co duzi, rozsądnie podchodzący do prowadzonego biznesu sądzą o Allegro i jak działają. Może im się oczy otworzą. Może to ich ostatnie 100m. Nie wiem jak to inaczej napisać. Nie chciałem ALL ułatwiać, ale jednak wychodzi ze mnie belfer niosący ogarek oświaty. 

Wujek Jarek

Więc jeśli ZARZĄD myśli, że tylko DUŻY SPRZEDAWCA - to jest w mega błędzie.

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

Czyli jednak Allegro nie wycofa się z obowiązku 50 zamówień miesięcznie ?

Nowe zasady premiują cwaniactwo i wielki obrót - i nic więcej ! Katalog produktów, nowe zasady SS premiują wielkie firmy mające wielki obrót i mające wywalone na klientów ! Firmy z nowymi kontami nie muszą czekać na 100 zamówień, samo zakładanie nowych kont jest bardzo proste, można będzie mieć otwartą dyskusję it itd... Byle było 50 zamówień... Klientom będzie jeszcze trudniej znaleźć rzetelne firmy 🙂 Allegro zmierza ku katastrofie i samo tego nie widzi. Pazerność na kasę tak wam już wszystko przesłoniła, że nie ogarniacie, że za parę lat Allegro będzie synonimem fatalnej jakości obsługi.... Ale są też pozytywy o których wcześniej pisano: zero stressu, że ktoś przez jedną gwiazdkę mniej zabierze nam SS, na nowych kontach nie trzeba mieć 100 zamówień. Trzeba trzaskać masówkę... Jak klienci się za chwilę połapią, że te masówki mają tylko SS i słabą jakość obsługi to być może zaczną szukać na odwrót 🙂

oznacz moderatorów