anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztu przesyłki - może to coś zmieni.

konto zamknięte
Nie dotyczy

Słuchajcie, zakładam ten nowy temat, choć podobny do kilku już istniejących. Może jednak posłuży po prostu jako petycja do Allegro.

Generalnie licząc się z tym, że może zostać zamknięta, wystawiłem aukcję jako "dopłata do przesyłek poza SMART". Oczywiście 1.06 Allegro usunęło tą aukcję jako niezgodną z regulaminem. Rozpocząłem więc krótką (jak na moje możliwości 😄 ) wymianę maili.

Przedstawiłem tam swoje spostrzeżenia i napisałem co sądzę o tej nowej prowizji od kosztu wysyłki. Ostatecznie, otrzymałem taką odpowiedź od pracownika Allegro

"Z samego założenia owszem- nie planujemy wdrożyć progu kwotowego dla innego sposobu rozliczania prowizji, jednak jeśli pojawi się dużo takich sugestii na pewno zwrócimy na to uwagę"

Więc powiem tak, nie wierzę zbytnio, że to coś zmieni, ale może chociaż spróbujemy? Wpisując się np. pod tym postem, pokazując ilu nas jest.

Może jednak Allegro zmodyfikuje tą zmianę na taką, gdzie wilk będzie syty i owca cała.

Skoro Allegro tłumaczy wprowadzenie tej prowizji tym, że chcą ukrócić wliczanie ceny produktu w koszt wysyłki, to może pobieraliby tą prowizję od kosztów wyższych, niż te obowiązujące do SMART? Byłoby to i logiczne i sprawiedliwe. Sam zresztą jak zapowiadali jakiś czas temu tą zmianę, to myślałem, że tak to ma funkcjonować, więc spokojnie robiłem swoje. A tak, gruchnęło to mimo wszystko jak grom z jasnego nieba bo takich zasad jak obecnie, to się nie spodziewałem. Nawet po Allegro.

Jeśli uznacie, że to nie ma sensu (pewnie tak) to wywalcie temat do kosza.

Tylko jeśli uznacie, że próbujemy coś wskórać, to może już bez zbędnej dyskusji tutaj. Po prostu sam wpis, ew. z sugestią zmian czy ustępstw. Tak żeby nie zrobił się z tego kolejny temat jakich już kilka na tym forum. A Allegro ew. niech to czyta i się zastanawia. My w międzyczasie mamy czas na myślenie co dalej z tym fantem robić i jak dalej prowadzić swój biznes. Czy tutaj, czy gdzieś indziej.

Ew. jeśli admin Allegro uzna, że temat jest ok i wart aby istniał, to proszę "sprzątać" jeśli zrobiłby się tutaj jakiś bałagan i tematy przerodziły znów w dyskutowanie. Wolałbym po prostu suche pomysły, z których może coś wspólnie z Allegro ustalimy (choć szanse pewnie są baaaardzo niewielkie aby Allegro wzięło nasze zdanie pod uwagę).

Jeśli o mnie chodzi to chciałbym aby ew. prowizja od kosztu wysyłki dotyczyła tylko jak pisałem, stawek wyższych niż ten kwalifikowane na SMART.

Ew. aby sprzedawca miał możliwość ustawienia minimalnej wartości zamówienia albo odmowy sprzedaży osobom niekorzystającym ze SMART. Tym sposobem ceny mogłyby zostać nadal atrakcyjne dla kupujących, którzy byliby zachęceni do większych zakupów (tym sposobem Allegro też więcej zarobi za prowizję na samych produktach).

Trzecia opcja ew. wyraźna informacja gdzieś na aukcji czy w szczegółach dostawy przy koszcie dostawy, że jeśli klient nie skorzysta ze SMART to musi dokonać dopłaty lub po prostu koszt wysyłki będzie droższy. Lub, aby było prościej, Allegro powinno pozwolić zwiększyć te koszty wysyłki ze SMART np. o ten 1-1.5zł. Tak aby spokojnie starczyło na prowizję i najlepiej jakiś kartonik.

Więcej grzechów nie pamiętam 😉

oznacz moderatorów
78 ODPOWIEDZI 78

DMpanel
#9 Pomysłodawca#

Tego się pewnie nie dowiemy.

Z zamkniętego konta nie otrzymamy opdpowiedzi. 😉

Wściekły bot mnie atakuje.

oznacz moderatorów

green_boutique
#9 Pomysłodawca#

Prowizja od kosztów dostawy to dramat! Coś musi się zmienić. Allegro obudź się!

W ostateczności popieram poniższe, ale uważam że nie powinno w ogóle być prowizji od dostawy. 

"Jeśli o mnie chodzi to chciałbym aby ew. prowizja od kosztu wysyłki dotyczyła tylko jak pisałem, stawek wyższych niż ten kwalifikowane na SMART.

Ew. aby sprzedawca miał możliwość ustawienia minimalnej wartości zamówienia albo odmowy sprzedaży osobom niekorzystającym ze SMART. Tym sposobem ceny mogłyby zostać nadal atrakcyjne dla kupujących, którzy byliby zachęceni do większych zakupów (tym sposobem Allegro też więcej zarobi za prowizję na samych produktach)."

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

jest sporo postów z krytyką działań allegro odnośnie tych prowizji każdy inteligentny człowiek widząc takie opinie powinien się dobrze zastanowić dokąd to podążą i jakie konsekwencje tego będą bądźmy dobrej myśli że coś jeszcze można naprawić  

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Hmm, tak przy okazji, chyba allegro kiedyś robiło takie akcje, że kupujący posiadający smart mogli dokonać zakupu, nie pamiętam dokładnie, ale coś w ten deseń by było idealne.

oznacz moderatorów

DMpanel
#9 Pomysłodawca#

Bzdury!

Zmuszanie kupujących do korzystania ze SRAT, ee... SMART:) jest trzepnięte.

Czy myślicie, że wszyscy kupujący na "ALLE...tego" zaglądają tu codziennie, jak do BIEDRONKI?

oznacz moderatorów

psalm18_pl
#8 Zapaleniec#

Popieram, prowizja powinna być tylko od przesyłek innych niż "Allegro... " - wtedy byłoby to uczciwe i faktycznie utrudniało *zawyżanie kosztów*

oznacz moderatorów

polska6-pl
#12 Orędownik#

Co za bzdury i kretynizmy Pan wypisuje ? !!!!!

A może niech Pan zaproponuje np prowizję 25%  lub 50% bo to w sumie dla Pana żadna różnica. 

 

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Nic to nie zmieni i tak będzie jak chcą ale szukam teraz alternatywy do Allegro 😞

oznacz moderatorów

jacpam
#7 Wielbiciel#

Też jestem za zniesieniem prowizji od sprzedaży za przesyłkę !!!

oznacz moderatorów

CartelColor
#7 Wielbiciel#

Podpisujemy się 🙂 

oznacz moderatorów

przeczytanesp
#8 Zapaleniec#

Allegro się robi beznadziejne

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Podpisuje się. 

 

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

Ja również się pod tym podpisuję... Pobieranie prowizji od kosztów wysyłki to skandal...

_______
Kamila
oznacz moderatorów

AntycznyKuferek
#7 Wielbiciel#

Popieram.

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Nic to nie zmieni ale już zainteresowały się tym media i politycy 🙂

oznacz moderatorów

m2300
#9 Pomysłodawca#

Popieram

 

oznacz moderatorów

vogueshop_pl
#8 Zapaleniec#

Towar 6,80 zł = smart 8,99 zł = prowizja 3,56 zł.

Prowizja ponad 50% bo na wysyłce nie zarabiam ani grosza. Powinny być jakieś widełki "zwolnienia" z prowizji allegro od przesyłki, bo tak to po prostu szkoda naszej pracy i przerzucania kasy.

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

I jeszcze ta ocena za koszty wysyłki przez kupującego co ja mam do kosztów ustalonych przez Allegro /:))) Dość zabawne jak traktuje Nas Allegro 🙂 ale czytałem w sieci że ktoś proponuje zdjąć wszystkie oferty na jeden dzień Czy to już bunt?:) czy żart sieciowy  ?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Wiemy, że klient chce jak najtaniej, ale niestety allegro nie rozumie, że niektórzy nie wyślą paczki kurierskiej za 8zł. Nie każdy jest w stanie pokryć gabaryty do 30zł tylko po to, żeby klient miał "za darmo".

Z tego co widzę, sporo sprzedawców handluje w kategoriach 10-15+% prowizji, a spora część sprzętu po prostu nie zmieści się w paczkomacie albo ktoś nie wybierze placówki pocztowej na smart i bierze kuriera. Kurierzy nie kosztują 5 zł. Sprzedawcy zmuszeni są ściągać koszt wysyłki na własną kieszeń tylko po to, żeby kupujący kupił tanio, a za tym i tak najprawdopodobniej idzie podwyżka na towarze. I tak już po sprzętach widzę, że w sklepach stacjonarnych mogę kupić taniej niż na allegro 👎

@vogueshop_pl  nie zapominaj, że jak ktoś wybierze w smarcie kuriera Pocztex lub DPD (jeżeli udostępniasz, ja to wywaliłem), to płacisz dodatkowo stałe 3,99zł

Jakie jest tłumaczenie?

- Róbcie zestawy i twórzcie oferty tak, żeby kupujący dorzucali więcej do koszyka

- Zakupy po 1-5zł graniczą z cudem 🙂

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Kiedyś wchodziło się na allegro i było wiadome że tutaj jest najtaniej, teraz ciężko znaleźć produkt który z kosztem wysyłki będzie taniej niż w stacjonarnym lub innym sklepie...

Chyba nie o takie "dobro" klienta chodziło... ale allegro obudzi się pewnego dnia z ręką w nocniku za swoją chciwość..

oznacz moderatorów