anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przestała działać wielowariantowość na allegro.

LAEMI-PL
#11 Animator#

Aukcje są połączone w wariantach kolor/ rozmiar (sprawdzone czy się nie rozłączyło).

np. 9 kolorów w 10 rozmiarach.
Po wejściu w aukcję nie widać wariantów kolorów, tylko same rozmiary;  po zmianie rozmiaru kolor zmienia się losowo tzn. jestem na aukcji z kolorem czarnym rozmiar 122, nie widzę pozostałych kolorów, zmieniam rozmiar na 128 i nagle jestem na aukcji z np. kolorem białym.

https://allegro.pl/oferta/elastyczne-legginsy-klasyczne-getry-pl-czarne-122-12907967260

Kiedy błąd zostanie naprawiony?

oznacz moderatorów
70 ODPOWIEDZI 70

na-obcasach
#11 Animator#

Dodam jeszcze,że te ich genialne warianty produktowe,rozwalają niejednokrotnie nawet rozmiarówkę,co juz jest kuriozum.W tej sytuacji kolory to pikuś

oznacz moderatorów

sklepklekle
#8 Zapaleniec#

U mnie niektóre oferty wymieszało - czyli są warianty wzorów/kolorów, ale stworzone z różnych ofert, które nie powinny być razem. Spójrzcie na ten wielowariant:  1 wzór body  (który był wcześniej połączony z kilkoma innymi wzorami), kilka bodów gładkich (nie wszystkie kolory) i kilka bodów gładkich kopertowych (też tylko część kolorów) https://allegro.pl/oferta/body-k-r-zdobione-cyfrowa-jakosc-druku-r-98-klekle-9292713153

To były wcześniej oddzielne oferty tzn. połączone w wielowariant były: body we wzory z innymi wzorami, kolory z kolorami, kopertowe kolory z kopertowymi kolorami. tutaj jest na przykład część brakujących bodów gładkich: https://allegro.pl/oferta/body-gladkie-k-r-kolory-100-bawelna-r-92-klekle-9301351963

 

oznacz moderatorów

sklepklekle
#8 Zapaleniec#

Teraz widzę, że to było wprowadzane już dla innych kategorii z podobnym skutkiem np. tutaj albo tutaj, albo tutaj  zgłaszane i wygląda na to, że nie tylko nie naprawili tego bubla, ale wprowadzają w kolejnych kategoriach 🙃

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

W kategorii Odzież dziecięca ostatnio zostały wprowadzone warianty produktowe. Niestety gdy klienci są na aukcji widzą tylko warianty rozmiarów, nie widzą wariantów kolorów przez co mają duży problem z zakupem odpowiednich kolorów np (tutaj powinno być 9 kolorów):
https://allegro.pl/oferta/elastyczne-legginsy-klasyczne-getry-pl-czarne-140-12912230085


W obuwiu są warianty produktowe ale widać warianty kolorów i rozmiarów:
https://allegro.pl/oferta/nagaba-055-zielony-trekking-meski-rozmiar-43-13406722732

Co zrobić aby warianty zarówno kolorów jak i rozmiarów wyświetlały się w odzieży dziecięcej?

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Może ktoś z obsługi Allegro się wypowie?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@LAEMI-PL Twoje zgłoszenie wciąż jest weryfikowane (w związku z innym wątkiem). Na ten moment we wcześniej zgłoszonych ofertach (czyli numer 12912237664 i 11795350090) produkty wyświetlają się już prawidłowo (zmiana rozmiaru nie zmienia koloru).  

Jeśli chodzi o wielowariantowość produktową z oferty 12912230085, to podaj wszystkie numery ofert z różnymi kolorami tych leginsów. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@ko_alka a co z moimi ofertami? Też zgłaszałem tutaj na forum i cisza. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AlePiesio W żadnym wątku nie podałeś konkretnych numerów ofert. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nie pytałaś mnie o numery ofert.

Np oferta nr 9232459063

16 różnych kolorów, 3 różne rozmiary, każdy produkt ma inny ean, miniaturki wszystkie takie same, wszystko dobrze się wyświetlało, mam takie ustawienia wielowariantu od kilku lat a teraz są tylko 3 kolory na ten aukcji.

Screenshot_2023-04-03-15-27-00-283_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-04-03-15-27-13-520_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AlePiesio Zgłosiłam potrzebę połączenia tych grup produktowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dzięki bardzo , widzę że chyba już z tymi ofertami znaczników jest w porządku ale co z innymi moimi aukcjami? Mam więcej wielowariantów które źle się wyświetlają. 

Do tego dziś na pół godziny przy moich miniaturkach na liście pojawił się napis "warianty" po czym znowu zniknął i już nie wrócił , o co chodzi? 

Przykład kolejnego złego wyświetlania wielowariantu to np Szelki jak na zdjęciu przykładowe oferty:

Screenshot_2023-04-05-21-09-13-595_com.android.chrome.jpg

 nie dość że nie wyświetla się rozmiar L na aukcji to jeszcze każdy wzór jest osobno bez wielowariantu. 

@ko_alka 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@LAEMI-PL W tej kategorii do grupowania używane są miniaturki produktów (podkreślam, nie chodzi o miniatury ofert, tylko produktów), a te różnią się od siebie w zależności od koloru (inny sposób prezentacji produktu). To spowodowało, że algorytm przyporządkował produkty do osobnych grup i w ofercie nie ma widocznego kafelka z miniaturką. Popraw zdjęcia w produktach (za pomocą opcji "zgłoś błąd w produkcie"). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Produkty były tworzone automatycznie, sprzedający nie miał wpływu na miniaturkę produktu. Na miniaturce w aukcji trzeba przedstawić sprzedawany przedmiot, czyli jak się sprzedawało czerwony to nie można było dać miniaturki z kolorem np. czarnym. A miniaturka z aukcji była zaciągana jako miniaturka produktu. I teraz do każdego produktu muszę zgłosić błąd (dodać takie same zdjęcie w ramach tego samego modelu) a potem ponownie zgłaszając błąd zmienić kolejność zdjęć w produkcie. U mnie to na wszystkich kontach  1500 błędów razy dwa. Czyli muszę zgłosić 3000 błędów? Poważnie?

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Brak szybkiej odpowiedzi sugeruje że naprawdę muszę zgłosić taką ilość błędów w produktach. Żeby wszystko doprecyzować mam jeszcze jedno pytanie,

Załóżmy że mamy 2 kolory w 10 rozmiarach, czerwony i czarny.

Do galerii produktu z kolorem czerwonym muszę dodać zdjęcie koloru czarnego?(dodatkowe zdjęcie)

Czy w produkcie z kolorem czerwonym ustawić zdjęcie koloru czarnego jako miniaturkę produktu?

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Dostanę odpowiedź? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

protego_BHP
#8 Zapaleniec#

Szanowna ko_alka przekaż do odpowiedniego działu:

Zróbcie katalog po EAN i producencie, resztę zostawcie sprzedawcom.
Katalogowanie po zdjęciach jest absurdalne i wprowadziło niemałe zamieszanie, nad którym długo nie da się zapanować, co widać po naszej wymianie wiadomości. Niby poprawiacie coś, a w rzeczywistości nie działa!
Producenci często wprowadzają modyfikacje produktów, a to zmiana przeszycia, proporcji kolorystycznej, profilu noska w butach itd, a nie zmieniają kodu produktu i numeru EAN.

Jeden sprzedawca ma stary model, drugi nowy i co w tym przypadku?: utworzenie dwóch produktów z tym samym EAN nie jest możliwe i zasadne.

Dajcie nam sprzedawcą decydować o tym jaki produkt sprzedajemy bo tylko my to wiemy i ponosimy za to odpowiedzialność przed kupującymi.

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka ,powiedz mi,jak do czerwonego produktu w katalogu,mam podpiąć kolor czarny.Można oczywiście podpiąć,ale źle to się potem wyświetla.A jak utworzę osobno produkty w kolorze czerwonym i czarnym,to one nie połączą się,bo jest inna miniaturka i tak wkoło wojtek

Druga sprawa,sugerujesz żeby zgłaszać błąd w produkcie,jesli nie można czegoś połączyć

Poważnie?  Jaki powód napiszę,nie taki kolor produktu w katalogu? Przecież mnie wyśmieją

Po drugie,do tego produktu ktoś ma podłączone swoje oferty,jak to zmienicie,to temu komuś rozwalicie warianty kolorystyczne.I co,on znowu będzie zgłaszał błąd?

Dlaczego warianty produktowe łączycie po zdjęciach,a nie po EAN czy kodzie producenta,tutaj nie byłoby takich cyrków,bo EANy czy kody producenta nie muszą ustawiać się w odpowiedniej pozycji,żeby super algorytm mógł decydować,czy ustawiły się odpowiednio do sesji zdjęciowej

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach Dokładnie tak — musisz wystawić produkt w kolorze czarnym i czerwonym, parametry muszą się zgadzać (różnić wyłącznie kolorem), a towar na miniaturce musi być przedstawiony w tej samej perspektywie na obu grafikach głównych produktu. 

Jeśli nie możesz czegoś połączyć ze względu na zdjęcia, to zgłoszenie błędu w produkcie służy poprawieniu zdjęcia głównego w produkcie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka ,może w zamyśle osoby która ustawiała ten algorytm,tak powinno być,ale w praktyce zupełnie się to nie zgadza 

Dla przykładu pozostańmy przy czerwonym i czarnym i dla produktu A w kolorze czerwonym,produkt B w kolorze czarnym jest wariantem i na aukcji A widać AiB,ale już na aukcji B nie widać wariantu A.Jak to wyjśnisz.Skoro dla A,B jest wariantem,to oznacza że miniaturka w katalogu jest taka sama i będąc na aukcji B,powinienem widzieć aukcje BiA,a tak nie jest,widać tylko B

Jeszcze raz zapytam,zamierzacie to kiedyś poprawić,czy tylko prośba do was o poprawę,albo zgłaszanie błędu w produkcie nam pozostaje.

Zrozumiałbym,jakby były to odosobnione przypadki,ale tak jest prawie w każdej aukcji i jak widzę,u każdego

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Klienci dzwonią i pytają czy są dostępne inne kolory, oczywiście są dostępne tylko nie wyświetlają się kafelki z wariantem  kolorów. Oczywiście większość klientów nie dzwoni tylko rezygnuje z zakupu ponieważ myślą że innego koloru niema (przyzwyczaili się do wszystkich wariantów pokazanych na jednej aukcji i nie wchodzą  w pozostałe przedmioty sprzedającego).

Sprawdziłem informację od @ko_alka  i niestety to nie działa, wystawiłem aukcje testowe zamiast zgłaszać kilka tysięcy błędów i oto efekt:

Aukcje z tą samą miniaturką na produkcie:
13515308915,  13515304003,  13515301133, 13515283544

https://allegro.pl/oferta/595-jeans-70-legginsy-test-13515301133

https://allegro.pl/oferta/595-czerwony-68-legginsy-test-13515304003

 

 

A tu aukcje z różnymi miniaturkami na produkcie ale wspólnymi zdjęciami dodatkowymi:

13518958164, 13518966556, 13518968267, 13518978569

https://allegro.pl/oferta/595-zolty-82-legginsy-test-13518978569

https://allegro.pl/oferta/595-fiolet-82-legginsy-test-13518966556

 

Nic się nie łączy! no może 13518966556 ale próbuje się łączyć źle.

 

Sprzedaję na allegro od 12 lat i jeszcze  takiego bałaganu nie było.

 

 

oznacz moderatorów