anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka InPost odebrana, ale kupujący twierdzi że nie odbierał

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Kupujący zakłada dyskusję, że nie odbierał przesyłki z paczkomatu, wie o tym, że w śledzeniu czarnym na białym widnieje się status przesyłki - odebrana. Co robiliście w takim przypadku? Czy zgłaszać sprawę do Policji? Numer telefonu i adres paczkomatu w zamówieniu i w menedżerze paczek się zgadza. Czy InPost jakoś pomaga w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

mati2378
#8 Zapaleniec#

Problem rozwiązany.

cytuje kupującego

Wszystko się wyjaśniło: otóż jedna z moich córek zamówiła filtr do wody dafi. Odebrała przesyłkę (wszystko idzie przez moje konto) i odłożyła na półkę. A ja czekałam na głośnik. Tyle że Pan ten głośnik zapakował w opakowanie filtra Dafi..... Najważniejsze że wszystko sie wyjaśniło. Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam.

 

Wszystko się wyjaśniło

 

oznacz moderatorów

piotrmaximus
#7 Wielbiciel#

Jestem w takiej samej sytuacji paczkomat twierdzi że odebrałem paczkę na Allegro też widnieje status odebrana. Byłem przy paczkomacie dokładnie w tej godzinie i odbieodbierałem paczkę. Tą właściwą zareklamowałem jako nie odebrana. I nie zamierzam za  nią płacić.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piotrmaximus Rozumiem, że zgłosiłeś już tę sytuację do InPost

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

piotrmaximus
#7 Wielbiciel#

Udało się odebrać w poniedziałek. Dzwonionc na info paczkomatu.

oznacz moderatorów

grzybek836
#7 Wielbiciel#

Mam to samo

oznacz moderatorów

yola19650402
#7 Wielbiciel#

No i ciąg dalszy akcji z inpost! Wczoraj odbierałam paczki 2! Jedna ok a druga.....pyknięcie szafki i się nie otworzyła, ale szybko mam komunikat- odebrana. Dzwonię na infolinię i  uprzejmy pan mówi mi, że jak będę przed urządzeniem, to on automatycznie , zdalnie szafkę otworzy, jak podam numer przesyłki i telefonu. Wracam po 10 minutach i dzwonię ponownie a miła panienka prosi kod odbioru. Podaję. Dowiaduję się, że mojej przesyłki tam nie ma, bo wyruszyła w innym kierunku (!). Ups! Już się coś nie zgadza. I mam czekać na maila. A, że go nie ma, to opisuję sprawę w formularzu ( jest następny dzień) i ...dowiaduję się, że w ogóle takiej przesyłki nie ma i nie było w systemie. No i jestem na początku drogi, bo nie zamierzam tracić kilkuset złotych. Na pewno poinformuję o sprawie allegro ( ochrona konsumenta), ale sprawa dla policji też jest.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od firmy czy prywatnego?

oznacz moderatorów

yola19650402
#7 Wielbiciel#

przepraszam, skupiłam się na moim zdrowiu i walce z inpostem. od firmy był zakup. na razie, po tygodniu ciszy, czyli "weryfikacji statusu", w kolejnym mailu wypunktowałam przeszkody w weryfikacji od braku monitoringu począwszy,  i zakończyłam stwierdzeniem, że sprawa jest do zgłoszenia na policję, bo to zwykła kradzież. po trzech minutach dostałam odpowiedź, że paczka dziś będzie do odbioru. Ważne! nie odpuszczam. To jest ważne, bo napisałam, że nie mam śladu ani w aplikacji ani w mailu, potwierdzającego status przesyłki. Już w minutę, na allegro wyświetlił się zmieniony status przesyłki - w drodze. Poinformowałam sprzedającego i allegro o zaistniałej sytuacji. 

oznacz moderatorów