anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pytanie o darmowy zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
mix-mce
#14 Krzewiciel#

Sytuacja teoretyczna ale często u mnie spotykana wiadomo z jakiego powodu

kupujący kupuje coś o godzinie 10:00 z wysyłką allegro kurier UPS (smart), oferta z wysyłką 24h więc muszę wysłać dzisiaj a kurier już był rano o 9:00 więc lipa. Jeśli wyślę mu innym kurierem np inpost lub dpd czy kupującego dalej obejmuje darmowy zwrot? Czy to nie ma znaczenia jakim kurierem dostanie?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mix-mce ustawić godzinę graniczną dla zamówień Allegro One na 7-8. Proszę. 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@sl-aw-ek godzina graniczna nie zmieni tego że allegro wyświetla "dostawa jutro" w ofertach 24h bo mam za mało zamówień. Tak mi przynajmniej pisze. Chociaż nie wiem czemu bo wysyłam 2-3 paczki dziennie.

Wysyłasz mniej niż 10 przesyłek zgodnie z ustawionym czasem. Nie pokażemy czasu wysyłki dla tego przewoźnika dopóki nie osiągniesz więcej zamówień.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mix-mce "Wysyłasz mniej niż 10 przesyłek zgodnie z ustawionym czasem" - za dużo przesyłek wysyłasz niezgodnie z ustawionymi czasami nadania. Mam 40 zamówień w marcu i nie wyświetla mi się podobny komunikat - ale trzeba wysyłać przesyłki zgodnie z deklaracją! Nawet 1 przesyłka wysłana zbyt wcześnie lub zbyt późno psuje wszystko. 

Jak się ma 1000 zamówień to można sobie wysyłać jak Ci pasuje, na takim koncie to i tak niczego nie zmienia. 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@sl-aw-ek Jak mam wysyłać zgodnie z deklaracją jak kurier ups po paczki przyjeżdża o 9:00 a 95% zamówień wysyłam inpostem który jest o 15:00? Dla tych kilku paczek nie zamierzam opóźniać całej masy innych zamówień. Zresztą nie o to pytałem.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mix-mce przecież godziny wysyłki tego samego dnia ustawiasz osobno dla każdego przewoźnika. 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@sl-aw-ek tak ale co mi z tego? nie dam razy ustawić tego dla UPS/One bo mam za mało paczek a dla innych nie będę ustawiał bo przyjeżdżają jak powinni.

oznacz moderatorów
MikroLITY
#13 Ambasador#

Sorki, ale nie rozumiem: ile byś paczek nie wysłał, to możesz ustawić godziny wysyłki tego samego dnia.

Moim zdaniem powinieneś ustawić Allegro One do godziny 8:00 (wtedy spokojnie zrobisz paczki, które kurier UPS zdąży zabrać o 9:00, a Inpost do 15:00 (lub do godziny, która pozwoli Ci zrobić paczki przed wizytą kuriera).

Obecnie na moim drugim koncie, gdzie sprzedaż jest zerowa:

Zrzut ekranu 2024-03-21 o 14.26.10.png

 

I jeszcze tutaj możesz ustawić (ja nie korzystam):

 

 

Zrzut ekranu 2024-03-21 o 14.27.57.png

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mix-mce Jeśli w ofertach masz deklarację wysyłki - 24 godziny, to masz czas na wysłanie tego zamówienia do końca następnego dnia roboczego. Tutaj przykład z artykułu

w_kiwi_0-1711028689816.png

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@MikroLITY nie dziwię się bo moje pytanie było całkiem inne, ale żeby Ci pokazać że u mnie się nie da to masz. Musiałbym albo przestawić wszystkie oferty na wysyłka 48h albo przestać wysyłać inpostem tego samego dnia żeby algorytmy allegro odpowiednio zaskoczyły. Jedno i drugie odpada.

all-1.jpg

@w_kiwi pytanie nie było o czas wysyłki, kolega @sl-aw-ek zaczął drążyć nie ten temat co trzeba

pytanie było takie:

kupujący kupuje coś o godzinie 10:00 z wysyłką allegro kurier UPS (smart), oferta z wysyłką 24h więc muszę wysłać dzisiaj a kurier już był rano o 9:00 więc lipa. Jeśli wyślę mu innym kurierem np inpost lub dpd czy kupującego dalej obejmuje darmowy zwrot? Czy to nie ma znaczenia jakim kurierem dostanie?

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mix-mce  Jak ustawisz sobie wysyłkę ups tego samego dnia do 8.00 to taki zakup z 10.00 (czy 8.01) nadajesz następnego dnia i jest to wysyłka w terminie nawet jak kurier przyjedzie następnego dnia o 11. 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Health___Beauty już 3 razy pisałem że się nie da, napiszę i czwarty. Nie da się.all-1.jpg

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mix-mce da się, masz komunikat że kupujący tego nie widzą - ustawisz taką deklarację, nadasz kilka paczek, wszystko wskoczy i kupujący będą to widzieć 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Health___Beauty nie, nie wskoczy, 90% zamówień wysyłam inpostem który przyjeżdża o 14-15 więc musiałbym wszystkie zamówienia wysyłać później inaczej allegro będzie dalej błędnie pokazywać czasy dostaw. Z tego co wiem allegro liczy % ze wszystkich zamówień a nie dla konkretnych przewoźników, tych podaje w odpowiedniej zakładce ale tam nikt nie zagląda. Każdy za to widzi "dostawa jutro" w ofercie.

Ostatnie dwa-trzy miesiące walczyłem z tym algorytmem i póki co te czasy mi się ustabilizowały na w miarę normalnym poziomie, nie chcę więcej w nim grzebać.

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mix-mce  ja mam InPost do 14, pozostałych przewoźników do 10 i jakoś nic się nie wysypuje. Owszem, kupujący widzi kup do 14.00 - dostawa jutro ale jak już wybierze przewoźnika to widzi kiedy będzie dostawa - czy jutro czy kolejnego dnia. Też większość zamówień idzie inpostem ale jakoś do tej pory nikt nie składał zażaleń że paczka DPD czy DHL dotarła później niż miała. 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Health___Beauty ja tak samo nie mam żadnych skarg nawet na UPS, co więcej - to nie był wcale mój problem dopóki nie zaczęliście mnie przekonywać że jak trzeba go rozwiązać. Nie wiem czemu ludzie zaczęli drążyć nie ten temat co trzeba.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@mix-mce jeśli wyślesz mu innym kurierem to nie ma znaczenia. Zwrot w smart zrobi takim przewoźnikiem jakiego wybrał przy zakupie, a że dostał inną firmą, to allegro nie interesuje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@mikeza no i to chciałem wiedzieć. Dziękuję.

oznacz moderatorów