anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ręce opadają na takich klientów - nowa forma wysyłki allegro smart

mikeza
#20 Guru#

Mam dzisiaj takiego delikwenta, który zapowiedział, że nie odbierze ode mnie paczki, bo zależało mu na czasie, a jeszcze nie dotarła. Wybrał oczywiście allegro polecony i chciał, żeby przesyłka była u niego na drugi dzień, zakup był popołudniu w poniedziałek.

Mało tego zrugał mnie, bo stwierdził, że jestem leniwy i wysłałem mu pocztą, a przecież inni wysyłają kurierem, więc czemu ja tak nie zrobiłem. No więc tłumaczę jak głupiemu, na czym polega smart, że mógł wybrać inną formę dostawy itd. Nie dociera.

Na koniec podesłał mi jakieś zrzutki innych zakupów żeby udokumentować moją opieszałość i kiepskie podejście do klienta.

Rozwalił mnie jednym słowem. Napisał, że tamte zakupy przyszły szybciej niż ode mnie pomimo tego, że wybrał tą samą wysyłkę co u mnie:

Przesyłka jest identyczna jak u Was czyli allegro smart

Taką formę wysyłki wybrał i w związku z tym wymagał, żebym wysłał kurierem, bo ktoś inny mu w takiej formie wysłał. A że ja tego nie zrobiłem, to jestem kiepskim sprzedawcą i powinienem się wstydzić mojego leniwego podejścia do klientów.

I co wy na to, czy też macie w swoich ofertach dostawy - poza pocztą, inpost, kurierem, również allegro smart. Ciekawe tylko, kto doręcza te paczki, może samo allegro ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Vryko
#18 Luminarz#

Jedyne, co mi przychodzi do głowy. Wyślij mu to 😉

1517310406_zick57_600.jpg

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Vryko 

Wysyłanie obelg i gróźb karalnych ma pomóc w rozwiązaniu sporu i sprawić, że adresat wystawi pozytywny komentarz?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 A gdzie tam niby jest jakaś groźba karalna?😏 Obelga? Trochę to naciągane, bo to bardziej stwierdzenie faktu (szczególnie patrząc na opis zachowania kupującego).
Niestety, ten mem w dość bezpośredni sposób opisuje stan umysłu nie tak znowuż małej części polskiego społeczeństwa. Ludzie się rozleniwili, nie chce im się czytać (co widać po wielu wątkach tutaj, na pytania w których zawarte sami spokojnie mogliby znaleźć odpowiedź, gdyby tylko poświecili choć 30 sekund swojego czasu, tymczasem inni znajdują za nich potrzebne linki i wklejają je w wątki), wolą się awanturować albo zadawać w kółko te same pytania licząc na to, że robiąc to do tzw. porzygu otrzymają inną odpowiedź.
Ja osobiście miałem mało dziwnych sytuacji, bo mógłbym je zliczyć chyba na palcach jednej ręki, ale uwierz na słowo, że są ludzie, którzy 2-3 mejlami potrafią zagotować człowieka do temperatury powierzchni Słońca.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere  Treści podobne do "Już jesteś trupem, tylko jeszcze o tym nie wiesz." albo "Inni (czyt. twoi bliscy) będą cierpieć." może i brzmią jak cytat z taniego filmu gangsterskiego, ale to są groźby karalne.

A jeśli słowo "debil" nie jest dla Ciebie obraźliwe, to już nie wiem, co mogłoby być.

 

Proszę Pana @msniezek o recenzję tej "porady".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 O borze iglasty, widzisz i nie grzmisz...

Uwaga, tłumaczę: ten mem mówi o tym, że bycie głupim jest stanem porównywalnym do bycia martwym - ani głupi, ani martwy o tym nie wiedzą, tylko innym ludziom (którzy mają kontakt z głupim lub np. są bliskimi martwego) jest ciężko z ww. powodów.

Czy w ostatnich latach zarzucono w szkołach naukę czytania ze zrozumieniem?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere  Ogólnie nauczanie zarzucono Teraz liczę się kogo znasz ,kogo popierasz a nie wiedza

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "ten mem mówi o tym, że bycie głupim jest stanem porównywalnym do bycia martwym"

Ten mem jest dziecinny i głupi jak większość demotów. Nie ma nic zabawnego w śmierci, ani nic wesołego w ludzkim cierpieniu. Przesyłanie komukolwiek takiej wiadomości źle świadczyłoby o rozumie i godności nadawcy.

"Czy w ostatnich latach zarzucono w szkołach naukę czytania ze zrozumieniem?"

O ile mi wiadomo, to nie. Za to eksperymentuje się na dzieciach i ich rodzicach łącząc w tych samych klasach uczniów, nazwijmy to, normalnych z zaburzonymi.

I teraz wyobraź sobie, że Twoje dziecko ma zdiagnozowane zaburzenie rozwojowe mieszczące się w spektrum autyzmu. Ma, dajmy na to, zespół Aspergera i od czasu do czasu zachowuje się niestandardowo. Chciałbyś, żeby rodzice pozostałych dzieci przysyłali Ci demoty, w których Twoje dziecko byłoby nazywane debilem, a Jego stan byłby porównywany do bycia martwym?

 

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Sugerujesz, że klient OPa @mikeza ma jakieś zaburzenia rozwojowe? Tak tylko pytam, bo właśnie porównałeś bycie roszczeniowym ignorantem z małym rozumkiem, do bycia chorym na zespół Aspergera.

Przede wszystkim nikt tu nie stwierdził, że wyśle rzeczonemu klientowi tego mema. Niemniej jednak mem ten dość celnie obrazuje stan umysłu tegoż osobnika i nic na to nie poradzisz, choćby skały s...y😑
Znając życie śmiem twierdzić, że punkt widzenia zmieni Ci się w momencie, gdy sam jako sprzedający trafisz na takiego nawiedzonego osobnika i tym samym zasiądziesz na stołku OPa😏

Kiedyś przy kontach junior to przynajmniej było widać odpowiedni znaczek i człowiek z góry wiedział, czy i czego ew. może się spodziewać. A dziś niestety nie wiesz, czy masz do czynienia z dorosłym użytkownikiem allegro, czy może jednak z dorosłym zachowującym się jak junior.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "Sugerujesz, że klient OPa mikeza ma jakieś zaburzenia rozwojowe? "

Nic podobnego. To Ty postawiłeś taką diagnozę i jeszcze rozszerzyłeś ją na nie tak znowuż małą część polskiego społeczeństwa. Ja nie wiem, w jakim stanie jest umysł tego konkretnego klienta, ale egzaltowane wpisy OPa nie dodają Mu wiarygodności.

 

 

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Client:79179573 Miałem odpowiedzieć. Ale...chyba mi się nie chce. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Słuszna decyzja  może jeszcze (analfabeta) podejmie taką decyzję !!!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Vryko  A jednak odpowiedziałeś. 😁

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@mikeza  to jest nic, ja miałem negatyw od klienta z Pelplina, który zrobił zakupy w niedzielę i zapłacił poprzez PayU, a w poniedziałek jak napisał "listowy już był a towaru nie ma" a z Bydgoszczy do Pelplina jest jakieś 100 km i ile on będzie to wiózł.

Moje tłumaczenia, że nie tak działa Poczta, na nic się zdały, negatyw zniknął po roku.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Dostawa Allegro Smart!!! Tak widzi to ten od @Vryko 

Schowek01.jpg

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wszyscy są tacy sami i nie wszyscy są głupi jak nie wszyscy są mądrzy I to jest piękne że się różnimy 🍻

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@LEW433  zgadza się, ale nie możemy się godzić, żeby nas Ci głupi zarażali tą swoją głupotą 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mikeza Mnie nie zarażają ale Polaków .....

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niestety do gościa nic nie dociera. Twierdzi, że to sprzedający opłacają koszty wysyłki w smarcie i oni decydują jak wysłać paczkę. No po prostu tragedia.

cytat: Gdyby zechciał Pan zobaczyć wysłane Panu linki zrozumiałby Pan, o ile to możliwe, że tamci dostawcy, na własny koszt wysyłają przesyłki, które dochodzą po jednym dniu

wniosek - jestem głupi, nie wiem, że inni sprzedawcy na własny koszt wysyłają smarta i do tego kurierami. a ja oszukuję ludzi i koniec dyskusji. Mało tego, mam na kilka tysięcy pozytywów 20 negów, więc jestem najgorszym sprzedawcą pod słońcem. Aż dziwne, że mnie jeszcze allegro nie zablokowało i skarbówka nie aresztowała. Jednym słowem - jestem chodzącym diabłem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@mikeza Ktoś przede mną to powiedział, ale warto zacytować:

nie dyskutuj z [edit], najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

oznacz moderatorów